Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

7 липня: важливі події в історії, свята, іменини

09:00 07.07.2020
1324

Доброго ранку, Район Камінь-Каширський пропонує список іменинників для привітань.

На календарі вівторок, 7 липня.

Це 189 день у григоріанському календарі. До кінця року залишається 177 днів.

Іменини святкують: Іван.

У цей день відзначають: День працівника природно-заповідної справи, Івана Купала.

7 липня відзначають: День працівників природно-заповідної справи. Різдво Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна. День Івана Купала

Згідно з повір’ям, в Іванів день «відкриваються» земля і небо, вода набуває чудодійної сили, птиці та звірі починають говорити. Знахарі 7 липня ходили в ліс по трави і коріння, вірячи, що в цей час всі рослини мають дивовижну цілющу силу. Зібрати трави і коріння потрібно до сходу сонця, поки їх не обпалили сонячні промені.

Іванова ніч найкоротша в році. У давнину в цю ніч спати не лягали, щоб не накинулася на безпорадну людину нечиста сила, що розбушувалася в цей період. Напередодні свята в давнину селяни на вікна і поріг клали кропиву, щоб в оселю нечисть не пробралася.

У давнину ввечері 6 липня розкладали особливі ритуальні багаття. У купальських вогнищах спалювали всякий мотлох, опудало відьми, одяг хворих людей (вважалося, що з речами згорять і хвороби). Через ці багаття кидали вінки, стрибала молодь, прагнучи захиститися від хвороб, порчі та підступів нечистої сили. Навколо вогню водили хороводи.

А ще ворожили на кохання чи удачу. Щоб загадати бажання, пускали вінок по воді. Якщо попливе він далеко, то і бажання збудеться. В яку сторону вінок поплив - звідти і нареченого чекати, а на місці стоїть — не скоро заміж іти. Якщо вінок піде на дно — чекай невдачі в коханні: «Вінок потонув — милий обдурив».

Зранку на Івана Купала починалося купання в річці. Водою обливали кожного зустрічного. До сходу або при сході сонця збирали росу, яка вважається цілющою при очних хворобах. Щоб вилікуватися від недуг, людина повинна нею умитися. Ще купальською росою кропили ліжка, щоб не водилися клопи, і стіни, щоб в будинку не було тарганів.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
5 серпня
Вчора
03.08.2020
02.08.2020
01.08.2020
31.07.2020