Бузаки: обговорили створення ОТГ

06 Квітня 2017, 08:49
2472

 5 квітня, у селі Бузаки відбувся семінар по децентралізації. На нього прибули координатор центру розвитку місцевого самоврядування в області Анатолій Пархом’юк та консультант із бюджетних питань Офісу реформ у Волинській області Василь Гром, – повідоляють на сайті Камінь-Каширської РДА.

Зустрічали гостей голова райдержадміністрації Валерій Дунайчук, голова районної ради Віктор Сус, заступник голови районної ради Сергій Дмитрук, керуючий справами районної ради Валерій Хитрик, а також голова Бузаківської сільської ради Микола Панасюк. В залі були присутні сільські голови та представники громад, що в перспективі мають увійти до складу Бузаківської об’єднаної територіальної громади.

Обговорення вищезазначеного питання є надзвичайно важливим кроком, адже сьогодні в районі поки що не створено жодної ОТГ. Нагадаємо, відповідно до Перспективного плану передбачено п’ять об’єднаних громад на базі міста Каменя-Каширського, сіл Сошичне, Бузаки, Полиці, Пнівне. Примітно, що в кожному з перерахованих населених пунктів проводиться роз’яснювальна робота про особливості та переваги децентралізації. Тому координатор центру розвитку місцевого самоврядування в області Анатолій Пархом’юк розповів присутнім за якими критеріями створюються громади, яким чином буде здійснюватися їх фінансування та державне управління.

 


 

 

У свою чергу консультант із бюджетних питань Офісу реформ у Волинській області Василь Гром на прикладі статистичних підрахунків продемонстрував потенційні доходи, які в перспективі отримає новостворена ОТГ. Стислий та лаконічний виклад консультантів дозволив розставити крапки над «і» в багатьох суперечливих питаннях, що в ході спілкування виникали у присутніх.

– Громади слід створювати оптимально, – переконаний голова райдержадміністрації Валерій Дунайчук. – Необхідно враховувати географічне положення, транспортне сполучення, демографічні показники населення, і, звісно ж, економічні можливості кожного населеного пункту. Для нашого району створення першої об’єднаної громади дозволило б отримати практичний досвід по впровадженню децентралізації. Адже якби люди мали змогу наочно побачити, які переваги несе ця реформа, то процес втілення її в життя значно прискорився б.

– Інформування населення про користь децентралізації нині є вкрай важливим елементом в процесі створення територіальних громад, – зазначає голова районної ради Віктор Сус. – Першочергово люди повинні  достеменно знати про те, що чекає на них після того, як нововведення запрацюють на практиці. Ми повинні усвідомлювати, що позитивні зміни можливі лише за умови активних дій, а не очікування. А тому громади мають визначитися та приступати до роботи.

На закінчення семінару представники районної влади подякували доповідачам за надані консультації та роз’яснення.


 

 

 

Коментарі
06 Квітня 2017, 13:13
Слід розуміти, що створення ОТГ в с. Бузаки не буде оскільки у свій час ця сільська рада по-глупству надурила сусіднє село із землею. Тому усі претензії до минулого. Крім того с. Добре вже сказали своє слово про участь в таких аферах. Взагалі слід розуміти що К-Каширський район це щось особливе на карті Волині і ніхто ніякими грошима не заманить оскільки вже неодноразово громадляни бачили що робить влада після того як пообіцяє щось виконати. Тут головне не дороги які як зазвичай вони обіцяють та які через два-три роки розпадаються і ще крім того поки зроблять то чверть вкрадуть тут справа в більшому - організації їхнього селянського спільногог життя яке більш-менш налагоджене вже ось більш як півстоліття. ТОму віддавати в руки іншим, на інше село чи сільську раду ніхто не збирається і ніхто не буде. Немає довіри а крім того наприклад в Бузаки яке надурило інших з землею. Тому у принципі ті збори які відбулися в Бузаках це зібрання того "правильного" напрямку за яким підуть усі інші.)))))))
06 Квітня 2017, 19:38
"Достеменно" - це... Це Сусовський плагіат.
Коментар
27/02/2024 Вівторок
27.02.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром