Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Через коронавірус кожен п’ятий українець не платить за газ

16:00 31.07.2020
2464

У першому півріччі на газовому ринку не вдалось досягти прийнятного рівня сплати за доставку газу. Борги споживачів перевищують 2 млрд. гривень. Це означає, що не був сплаченим кожен п’ятий платіж.

Про це інформують в пресслужбі Волиньгазу.

«У першому півріччі цього року громадяни залишили без сплати за розподіл газу один місяць. Точніше – 20% рахунків за розподіл газу в період з січня по липень залишились несплаченими. Тому оператори ГРМ не отримали гроші за роботу, що була зроблена для доставки газу в оселі 12 млн клієнтів, які перебували на карантині», – заявив фінансовий директор АТ «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський.

Криза платежів, пов’язана з наслідками Covid-19 є проблемою для галузі і є причиною накопичення заборгованостей на ринку. Заборгованість населення за газ, послуги постачання тепла та доставку газу вже перевищує 70 млрд грн.

«Проте нинішня економічна ситуація не дозволяє збільшувати навантаження на споживача. Тому держава має прийняти кардинальне рішення і розглянути можливість списання заборгованості на ринку газу, яка сформувалась через те, що тарифи не покривають витрат постачальників комунальних послуг. Неприпустимо перекладати ці борги на споживачів», – вважає директор фінансовий АТ «Волиньгаз» Андрій Тимчишак.

Нагадаємо, в середині липня у Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу.

Ним передбачено механізм щодо списання заборгованості по всьому ланцюжку доставки газу для населення та підприємств ТКЕ.

Це дозволить провести фінансове оздоровлення та забезпечити економічну стабільність і всіх підприємств галузі, і державного Оператора ГТС.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Любов

15:09 02.08.2020

Що значить через коронавірус не платить кожен п'ятий українець,яким боком це пов'язано.Якщо я переболіла цим коронавірусом за свої гроші лікувалася(бо є такі,що теж за державні лікувалися)потім сплатила і за газ іще більше за його доставку,а можна було і не платити,бо комусь цей борг держава просто спише.Люди робіть висновок.

8 серпня
Вчора
06.08.2020
05.08.2020
04.08.2020
03.08.2020