У Камені-Каширському створять центр професійно-технічної освіти

29 Вересня 2020, 10:00
фото ілюстративне 1917
фото ілюстративне

У двох районах Волині з'являться центри професійно-технічної освіти, зокрема у Камені-Каширському та Нововолинську.

Про це стало відомо під час чергового засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики, йдеться на сайті Волиньради.

Депутати розглянули кілька проєктів розпоряджень голови ОДА. Зокрема, погодили проєкт розпорядження «Про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти у 2020 році».

У пояснювальній записці до документа йдеться, що з державного бюджету області виділили додаткову субвенцію на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти в обсязі 3 млн 703,3 тис. гривень.

При цьому, порядком та умовами надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 925 (зі змінами), передбачено, що використання таких коштів здійснюється на умовах співфінансування з місцевих бюджетів (не більше 70 % – субвенція, не менше 30 % – кошти місцевих бюджетів), а перелік закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких планується створення навчально-практичних центрів, затверджується Міністерством освіти і науки України.

Відповідно до наказу Міністерством освіти і науки України від 10.06.2020 № 784 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.04.2020 № 544» до переліку закладів.

На базі яких у Волинській області за рахунок субвенції будуть створені навчально-практичні центри у 2020 році, віднесені ДПТНЗ «Камінь-Каширське вище професійне училище» та ДНЗ «Нововолинський центр професійно-технічної освіти».

У зв’язку з цим, з метою придбання обладнання, вказана вище субвенція з державного бюджету в сумі 3 703,3 тис. грн, у повному обсязі, спрямовується на збільшення бюджетних призначень – головного розпорядника коштів обласного бюджету управління освіти і науки облдержадміністрації, в тому числі: 315,0 тис. грн по загальному фонду та 3 388,3 тис. грн по бюджету розвитку спеціального фонду, за рахунок коштів, що передаються із загального фонду.

З метою забезпечення співфінансування таких видатків, перерозподіляються бюджетні призначення головного розпорядника коштів обласного бюджету управління освіти і науки облдержадміністрації, а саме: збільшуються видатки споживання загального фонду на суму 135,0 тис. грн та видатки бюджету розвитку спеціального фонду (за рахунок коштів, що передаються із загального фонду) на суму 1 473,6 тис. гривень.

«Такі зміни проводяться за рахунок зменшення витрат на оплату праці (1 318,6 тис. грн) та нарахувань на оплату праці (290,0 тис. гривень) закладів професійно-технічної освіти. Економія виникла у зв’язку з недобором учнів на навчання до закладів професійно-технічної освіти, а також запровадженням карантинних заходів під час пандемії COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2», – йдеться у дописі.


 

Коментар
30/11/2021 Вівторок
30.11.2021
29.11.2021