Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Конституційний суд скасував електронне декларування, – ЗМІ

13:00 28.10.2020
2149

Конституційний Суд ухвалив рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення.

Джерело повідомило виданню Інтерфакс-Україна, що конституційність низки положень ще вивчатиметься. При цьому співрозмовник видання зауважив, що зобов'язання декларувати майно суд визнав конституційним, пише Українська правда.

«На закритій частині засідання було ухвалене рішення, яке набирає законної сили. Визначені положення визнано неконституційними», – повідомили журналістам.

Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, скасування незаконного збагачення і конфіскації активів, набутих корупційним шляхом, скасування недостовірного декларування.

Журналіст Сергій Лещенко зазначив, що подання було ініційоване депутатами ОПЗЖ та «За майбутнє», а проєкт суддям роздали лише вранці 27 жовтня.

«На закритому засіданні у вівторок КС проголосував за скасування статті 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування), незаконного збагачення, електронного декларування, повноважень НАЗК. Проєкт був розданий вранці і проголосований. Такого не було навіть при Януковичі. Проти виступили лише четверо суддів: Лемак, Первомайський, Колесник і Головатий», – зазначив екснардеп Сергій Лещенко.

Довідково: Раніше до КСУ надійшло конституційне подання 48 народних депутатів, які, зокрема, пропонували скасувати:

  1. декларування неповнолітніх дітей та інших осіб, які живуть з чиновником;
  2. проведення НАЗК моніторингу способу життя чиновників;
  3. проведення НАЗК повної перевірки декларацій;
  4. доступ НАЗК до інформаційних баз даних та державних реєстрів;
  5. декларування відомостей про нерухомість, незавершене будівництво, цінне рухоме майно, у тому числі транспорт, грошові активи та позичені кошти, фінансові зобов’язання, видатки та правочини, роботу за сумісництвом;
  6. декларування відомостей про чужі об’єкти, від яких чиновник має право отримувати дохід;
  7. публічний доступ до декларацій;
  8. подання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані;
  9. статті 366-1 "Декларування недостовірної інформації" та 368-5 «Незаконне збагачення» Кримінального кодексу України.

Читайте також: Минулого року волиняни задекларували майже 940 мільйонів гривень доходів

Загрузка...
Коментарі

ЧИТАЧ

14:03 28.10.2020

Тепер баранів будуть стригти по закону. Правильно нєйух лохам знати про статки начальства. Молодці почекали виборів і після них рішення . Ще раз лохів зробили .тепер до слідуючих виборів можна спокійно не менше трьох років законно збагачуватись . Ще раз повторю молоддці молодці!!!!!

Читач

15:56 28.10.2020

За часів "клятого" Порошенка ввели кримінальну відповідальність за приховування високими чиновниками своїх прибутків, ввели обов'язкове електронне, відкрите декларування доходів всіма чиновниками та нардепами. Добились навіть декларування начальством СБУ. Натомість за часів "світлого" Зеленського все почало вертатись до часів і правил Януковича. За що голосували? За те, щоб або через кволість, або умисел унеможливити поступ України в Європу?

Хрін

20:03 28.10.2020

Впевнений, що такий крок КС зробив, погодивши його з Янелохом. Не виключаю, що на Печерських пагорбах проводять спецоперацію для розхитування ситуації в Україні, збурення людей для нового Майдану чи інших заворушень у країні. Це дасть змогу відволікти пасіонарних та простих людей від провального урядування зеленої команди - програма мінімум. А максимум - це у черговій розрусі можливість для росіян завести свої війська, якщо не масштабно для створення квазіНоворосії, то хоча б у Херсонську область на позиції Дніпровського каналу у Крим. Ну й сябрів заодно приструнити у такий спосіб, бо "матушка-рассєя" тріщить по всіх швах, а під Пу горять сандалі через збитий Боїнг над ОРДЛО, отруєного Новічком Навального, блокаду ПівнПот-2 та ряд інших економічних та політичних провалів нафтогазових наркоманів...
Дуже непрості часи нас чекають!

Шрек

21:14 28.10.2020

Поверніть "баригу"!

Всім

21:26 28.10.2020

Тепер буде закрито сотні кримінальних справ з приводу приховування незаконних прибутків. Готуйте гроші для хабарів. Потерпілі від порошенкових реформ мають повернути втрачене та компенсувати моральні збитки. Хай живе майбах та його близнюк ОПЗЖ

Загрузка...
29 листопада
Вчора
27.11.2020
26.11.2020
25.11.2020
24.11.2020
23.11.2020