У Камені-Каширському презентували відреставровані ікони ХІХ століття

15 Червня 2017, 12:34
2581

У Камінь-Каширському краєзнавчому музеї презентували відреставровані сакральні музейні пам`ятки: ікону невідомого майстра «Святий Миколай» ХІХ ст., єпитрахиль ХІХ ст. і двосторонній лист невідомої особи до «улюбленого свого сімейства» 1870-1890 років.

Загалом, ще чимало предметів фондової колекції, що належать до державної частини Музейного фондну України, потребують втручання фахівців-реставраторів, – повідомляє Наталя Пась.

Ікона «Святий Миколай» із Запруддівської Свято-Успенської церкви знаходилася в аварійному стані, тому була відправлена на дослідження і реставрацію в Національний науково-дослідний реставраційний центр України в Києві. Майже три роки працювали фахівці над її збереженням: було закріплено фарбовий шар, видалено забруднення, поверхню вкрито спеціальними мастиками і лаками, не порушивши при цьому її автентичного вигляду.

Віднині відвідувачі музею мають змогу оглянути ікону святого Миколая – образ, який вже отримав статус меморіального, бо пов`язаний з історією проживання в селі Запруддя Камінь-Каширського району на початку ХХ століття  тітки Лесі Українки по батьковій лінії Олени Антонівни Тесленко-Приходько. Садиба знаходилась недалеко від сільської  церкви й сюди, без сумніву,  приходили члени Косачівської родини. Існують перекази, що вони навіть робили значні пожертви на церкву. Хіба могла обійти образ святого Миколая Олена Пчілка, мати хворої на той час Лесі Українки, не піднісши молитов до Миколая-Чудотворця за здоров`я своєї доньки...

Цікава історія сталася під час реставраційних заходів ще одного музейного предмету – фелоні ХІХ ст.  із Раків-Ліської Свято-Благовіщенської церкви: знімаючи ікону, були знайдені зім`яті фрагменти аркуша, який представляв собою лист 1870-1890 років невідомої особи до «улюбленого свого сімейства». Із тексту довідуємося, що автор листа – людина побожна і благочестива і про його піклування церковними справами. Відреставрований аркуш також знайшов місце в експозиції музею.

Оглянути відновлені музейні пам’ятки прийшли священики, колеги, громадськість. Звісно ж, основне призначення ікони – молитовне, тому логічним було звершення Акафісту до святого Миколая.




 

Коментарі
15 Червня 2017, 16:16
Де ті ікони зі "спаленої" вогнем Свято-Іллінської церкви?, також на реставрації.
15 Червня 2017, 17:17
Дивно! Чому на презентацію реставрованої ікони св.Миколая не прийшов о.Володимир з Миколаївської церкви? Від церкви до музею рукою подати...
15 Червня 2017, 21:26
Це як на іменини-приходять ті, кого запросили.
16 Червня 2017, 01:45
Тут очевидно порахували, що ікона є Московського патріархату тому іншим тут зась. Ось найголовніший мессидж.
16 Червня 2017, 15:27
мабуть порахували що ікона вже остається в музеї і кожен хто схоче побачити - може прийти в музей і подивитись . вхід вільний
17 Червня 2017, 12:48
шановний, ікони не мають патріархату!!! і не ікони повинні йти до вас, а ви йдіть до ікон.
17 Червня 2017, 13:27
Ага, ти краще спитай в михайлюка-дрозда, як він проклинав тих прихожан Іллінської церкви , які перейшли в новозбудовану Свято Миколаївську церкву Київського патріархату ... Чи не Стефан дрозд Михайлюк тоді пропонував "випалити вогнем те місце " біля Іллінської церкви, де стояли раніше ці прихожани??
17 Червня 2017, 13:47
"Випалили вогнем те місце" і що?- і церкви нема, і кого проклинав вже нема...
17 Червня 2017, 19:01
Як вам не соромно?Ви хто такі щоб критикувати всіх.Побійтесь гріха і починайте з самих себе бо за все прийдеться відповідати
17 Червня 2017, 19:06
Михайлюк-дрозд пропонував ВИПАЛИТИ вогнем місце , де раніше стояли прихожани , що почали відвідувати новозбудовану Свято Миколаївську церкву Київського патріархату .
17 Червня 2017, 19:15
Виходить, дрозду-михайлюку грішити мона? )) А для незгодних з його московсько-кіріловсько-путінським патріархатом ніззя??
17 Червня 2017, 20:02
та буде робота тому стефану, доки не постаріє
18 Червня 2017, 02:29
"та буде робота тому стефану, доки не постаріє" - старовинні церкви палити буде?))
18 Червня 2017, 02:37
Чому? Хоронити, хрестити-на його вік вистачить. Щодо церкви,то ніхто мабуть не проводив кваліфікованої експертизи щодо пожежі. А голослівно-це не зовсім фест.
18 Червня 2017, 11:23
Ну звичайно , михайлюк-дрозд &quot;нє вінаватий&quot;, що 300-літня церква в центрі Каменя чомусь (?) після того , як він там проводив службу, спалахнула раптом (?) і за лічені години згоріла дощенту .. Не вінаватий він також , що під його керівництвом у 2012 році було кардинально змінено зовнішній вигляд цієї церкви як пам'ятки архітектури (!) . І якраз цей &quot;декор&quot; горів як порох під час пожежі ((.<br/>Зате як зараз наполегливо і цілеспрямовано михайлюк-дрозд добивається побудови нового храму саме на місці згорілої церкви .. Очевидно , що тоді ця церква буде вже власністю михайлюка-дрозда і форпостом &quot;руского міра&quot; в Камені ..
18 Червня 2017, 14:47
Дивлячись на відреставровану ікону св.Миколая, невідомого майстра ХІХ ст., піймала себе на думці, як жаль, що в совітський період музейники вивезли невелику кількість старовинних ікон із закритих церков. Як Провидіння врятувало старовинні ікони Іллінської церкви, тепер можна декотрі(реставровані) бачити в музеях Луцька, та інших міст.
18 Червня 2017, 15:00
Пані Оленка в Харківському художньому музеї є ікони з Волині ще з совєтів.
18 Червня 2017, 15:04
Дійсно ви навели факти, які об&quot;єктивні, але факт відсутності грамотної експертизи пожежі також об&quot;єктивний. Об&quot;єктивний також факт швидкого розчищення місця пожежі мабуть під орудою Стефана. Отже, є зв&quot;язок між останнім фактом та передостаннім.
18 Червня 2017, 17:01
777 12:0018.06.2017<br/>Та хіба у Харкові? Майже до Кракова писали ікони волиняни. Он, навіть, &quot; святитель Петр&quot;, московитам привіз ікону з монастиря на Волині власного письма 1306 р. В Успенському соборі Московського Кремля зберігаються дві прославлені ікони &quot;святителя Петра&quot; - ікона Успіння Божої Матері та ікона Пресвятої Богородиці, яку називають &quot;Петровская&quot; по імені святого іконописця. А &quot;Владимирская&quot; -вкрадена з Вишгороду, а Луцьке Євангеліє. Не &quot;зчесть&quot; духовного добра вкраденого московитами. Ба, навіть душі огребли московські зайди та їх посіпаки, та так що й до сих пір не можуть пробитись до Світла.
18 Червня 2017, 20:24
Поясніть неграмотному що означає вставка між прізвищем і імям &quot;дрозд&quot; .дякую
19 Червня 2017, 15:04
вставка між прізвищем та ім'ям - аватарка в КГБ
19 Червня 2017, 15:19
Дрозд - це кгбешно-фсбешне псевдо михайлюка як ахвіцера кгб-фсб .
24 Червня 2017, 14:27
а якщо по суті справи, про що йде мова у статті, то реставрація старої ікони, що дала їй друге життя - гарна подія.