Що відзначають 24 грудня та кого вітати з іменинами

24 Грудня 2020, 08:00
2548

Добрий ранок, любі читачі Район.Камінь-Каширський!

На календарі четвер, 24 грудня. Це 359 день (у високосні роки) в григоріанському календарі. До кінця року залишається 7 днів.

Іменини святкують: Адам, Аіфал, Вікентій, Даниїл, Омелян, Іван, Леонтій, Лука, Микола, Никифор, Петро, Терентій, а також Филимон. 

Які свята відзначають 24 грудня у світі

Західне християнство

  • Надвечір’я Різдва Христового

Східне християнство

Григоріанський (новоюліанський) календар:

  • Надвечір’я Різдва Христового
  • Пам’ять преподобномучениці Євгенії Римської

Юліанський календар:

  • Пам’ять преподобного Данила Стовпника
  • Пам’ять преподобного Никона Сухого, Печерського, в Ближніх печерах
  • Пам’ять мученика Міракса єгиптянина
  • Пам’ять мучеників Акепсія і Аіфала
  • Пам’ять преподобного Луки Стовпника, ієромонаха

Міжнародний день солідарності людей

Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, присвяченій проведенню першого Десятиліття ООН з боротьби з бідністю. Відзначається щорічно 20 грудня, починаючи з 2006 року.

Резолюція ООН посилається на Декларацію тисячоліття, в якій говориться, що солідарність є однією з фундаментальних та універсальних цінностей людства, які повинні лежати в основі міжнародних відносин в XXI столітті.

День Амвросія 

Амвросій Медіоланський жив у 4 столітті в Італії і служив єпископом християнської церкви. Амвросій був відомим проповідником , прославився талантом складати гімни. Вважається одним з чотирьох великих латинських вчителів церкви.

Амвросій прославився тим , що дав обітницю нестяжательства , вів скромний і суворий спосіб життя. Був відомий як борець з язичниками.

Єпископ Амвросій користувався всенародною любов’ю не в останню чергу завдяки численним чудесам , які він скоїв своєю молитвою. 

24 грудня – Надвечір’я Різдва Христового, Святий Вечір

Святи́й ве́чір (Святве́чір, Багата кутя, Вігілія) — одне з найурочистіших християнських свят, яке відзначається ввечері напередодні Різдва Христового. Дата святкування різними церквами залежить від дати святкування Різдва. Зокрема, більшість християн, які використовують григоріанський чи новоюліанський календар, відзначають свято 24 грудня, а деяка частина християн, яка використовує юліанський календар — 6 січня

Так званий Другий Святий вечір відзначають напередодні свята Богоявлення, 5 січня. У християн, які послуговуються юліанським календарем, ця дата відповідає 18 січня.

Страви

Зі Святвечором пов’язаний обряд приготування першої куті. Її називали багатою, оскільки крім неї готували одинадцять пісних страв, серед яких обов’язково мали бути борщ, риба, гриби, вареники з квасолею та капустою, картопля, узвар. Страви мають бути пісними, тому що Святвечір припадає на останній день Пилипівського посту.

У західних регіонах України на Святвечір вареники роблять із багатьма начинками. Найчастіше — з тушкованою квашеною капустою, з капустою і грибами, з картоплею й грибами, з квасолею. Неодмінно — з тертим маком та фруктами (з вишнями, свіжими яблуками, чорносливом). В окремих районах у вареники заліплюють перемелений маринований оселедець, приправлений сухарями, пасерованою цибулькою і спеціями. Такі вареники називають «креплики» або «краплики» — вважаються окремою стравою. «Солодкі вареники» заліплюють інакше, ніж інші — фігурно: «віночком», рубчиками, зубчиками, «ріжками».

Кутю традиційно готували з пшеничних або ячмінних зерен (на півдні України з рису). Перед тим їх вимочували у воді, товкли в ступі, сушили і знову товкли, щоб остаточно звільнити від луски.

Червоний кут (покуть), де тримають кубельце з кутею та узваром, в народі ще називають «яслами». Власне, кутя з узваром є своєрідним символом смерті Христа, тому при поминках обов’язково готують цю страву; її ще називають «четвертою страшною кутею».

Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024