Не працюють: чому в містах та селищах закрили частину автостанцій

14 Січня 2021, 08:00
1529

Автостанції, які діяли в невеликих населених пунктах Волині, зачинені. Поки що це відбулося на час карантину, як працюватимуть вони надалі і чи працюватимуть узагалі – невідомо.

Про це пишуть Волинські новини.

У січні мешканців Любомльського району обурила новина: автостанція в Любомлі повністю зачинена.

«Навіть у свята люди їдуть по своїх справах, тільки хіба про них в Любомлі хтось думає? Автостанція закрита, нерентабельно, здається в оренду. А з 08.01. ще і останній прихисток – кафе всередині також закрите згідно з рішенням влади про локдаун... Так куди сховатися подорожуючим, серед яких і діти?» – написав у своєму дописі користувач Yury Kalchik.

Більшість коментаторів почали звинувачувати в усьому місцеву владу. Проте, насправді, місцева громада до такого рішення стосунку не має.

Місцеві автостанції на Волині належать ПАТ «Волинське обласне підприємство автобусних перевезень» (далі – «ВОПАС»). Голова правління компанії Інеса Корнейчук пояснила, що такий захід вимушений.

«Призупинена робота автостанції в зв’язку з карантинними обмеженнями і в зв’язку з обмеженими фінансовими можливостями підприємства, бо нам немає чим платити касирам і тому ми поки призупинили роботу. Нам перевізники гроші не дають за заїзд, тому дуже складно викрутитися з цієї складної ситуації», – пояснює вона причини такого рішення.

З її слів, поки що роботу автостанції призупинили тимчасово на час карантину. Проте наразі невідомо, як далі працюватиме підприємство.

«У зимовий період зовсім мало людей їздить і нам не вигідно. Касири не заробляють на себе, ми вимушені доплачувати їм до мінімалки, яка зросла до 6 тисяч, а з усіма нарахуваннями то 7,5 тисяч», – розповіла Інеса Корнейчук.

Вона переконує: взимку набиралося заледве 2 тисячі пасажирів на місяць, хоча в літній період було, що з Любомльської автостанції їхало 15 тисяч пасажирів. Проте це було буквально два місяці: у липні та серпні, з вересня уже відбувся спад пасажиропотоку. На автостанції донедавна працювало 4 людей, а з 1 січня – троє. Їх поки що відправили у відпустку без збереження зарплати.

«У нас збитки і ми не можемо утримувати не тільки цю, а й інші малі автостанції. Іваничі, Турійськ, Берестечко, Цумань, Шацьк не працюють. А ті, що працюють, теж мають збитки. Зараз дуже складний час, ніхто нам не допомагає, ніхто не позбавляє від податків, зарплата, мінімалка росте, тепло, електроенергія, газ дорожчають. Ніхто нам не допомагає. Ми зверталися і в облдержадміністрацію, і в місцеві ради – нічого. Субвенції за безкоштовний проїзд немає, за пільговиків ніхто не повертає кошти ні нам, ні перевізникам», – повідомила керівниця ПАТ «ВОПАС».

Донедавна на Волині працювало 20 автостанцій, зараз працюють 10-11, а решта – зачинені.

«Наша біда, що водії беруть пасажирів без квитків, а ми не можемо змусити всіх пасажирів іти в касу», – додає Інеса Корнейчук.

До слова, влітку ПАТ «ВОПАС» виставило на продаж три автостанції: у Цумані, Локачах і Рожищі.

«Хочемо продати, чи дати в оренду, щоб покрити збитки, бо не можемо розрахуватися з перевізниками, але поки що нічого не продали. Сьогодні збитки компанії становлять 3,5 мільйона гривень», – резюмує вона.

Коментар
28/01/2022 П'ятниця
28.01.2022
27.01.2022
26.01.2022