Іван Кириленко: Продавати землю – значить торгувати нашою територією

04 Липня 2017, 09:14
1226

Перший заступник голови партії «Батьківщина» Іван Кириленко вважає, що масовий розпродаж земельних угідь – це загроза національній безпеці України.

На цьому він наголосив, виступаючи перед делегатами XVII конференції Волинської обласної парторганізації ВО «Батьківщина», другий етап якої відбувся минулої п’ятниці у Луцьку.

Він зазначив, що нині в засобах масової інформації нагнітається кампанія щодо необхідності розпочати процес відкриття ринку землі.

– Це велике зомбування населення, аби прокласти шлях до легалізації тіньових оборудок із сільськогосподарською землею, через які 15 найбагатших українських родин уже заволоділи мільйонами гектарів і тепер хочуть узаконити їх, – наголосив народний депутат України.

За його словами, запустити земельний ринок влада може, скасувавши мораторій на продаж сільгоспугідь або протягнувши через парламент відповідний закон. Для економіки України це матиме вкрай негативні наслідки. Бо нині всі провідні держави світу скуповують угіддя, а українські можновладці, навпаки, хочуть виставити на торги 21% української землі, що залишилася у власності держави.

Як аргумент того, які негативні наслідки матиме також продаж родючих ґрунтів, Іван Кириленко нагадав ваучерну приватизацію. Тоді, скуповуючи сертифікати промислових підприємств, контрольним пакетом акцій заволоділи кілька найбагатших родин. Таку ж схему вони готуються застосувати і для того, щоб заволодіти сільськогосподарською землею. Зубожілі власники паїв можуть збути їх за безцінь. Сьогодні їм пропонують 700–1000 доларів за гектар. Тим часом у країнах Європи його ціна в десятки разів вища.

– Аграрна політика партії «Батьківщина» – зберегти земельні паї у власності селян, бо це робочі місця для сільського населення. Земля – це і ресурсна база для наповнення місцевих бюджетів. Тому наша фракція у парламенті зареєструвала законопроект щодо передачі земель за межами населених пунктів у розпорядження місцевих рад, що сприятиме справжній децентралізації. Адже тоді заможна громада сама вирішуватиме, куди спрямувати отримані від оренди землі кошти, – сказав парламентар.

Іван Кириленко наголосив, що майбутнє економіки нашої держави – розвиток аграрного сектора, підтримка фермерських та особистих селянських господарств, налагодження глибокої переробки сільськогосподарської продукції. Бо країни Європи нині торгують не сировиною, а харчами. Якщо наша країна піде таким шляхом, то не потрібно буде ні допомоги МВФ, ні інших фінансових запозичень.

– Земля – товар, який не виробляється. Продавати її – значить торгувати українською територією. А це пряма загроза національній безпеці України. Щоб не дозволити владі переступити цю червону лінію, партія «Батьківщина» разом із Асоціацією фермерів та приватних землевласників хотіла провести всеукраїнський референдум, щоб з’ясувати думку українських громадян щодо продажу сільськогосподарської землі. Однак влада судовим рішенням заборонила його проводити. Тому «Батьківщина» оголосила всенародний референдум, під час якого вже зібрано 2,5 мільйона підписів людей, – наголосив Іван Кириленко.

Коментарі
04 Липня 2017, 12:39
Цікаво, а чи бідують нинішні фактично власники землі та чи дбають про села?
04 Липня 2017, 12:58
Залишилось ще тільки розпродати землі, які неофіційно вже й так розікрали і загнати селян в кріпацтво. І будуть знову пани і кріпаки. Як кажуть, від чого пішли - до того ж і повернемось. Читаю Шевченка і дивуюся, це український великий ПРОРОК! Читаєш - не думаєш в який період часу це було написано, все про теперішні часи... Геній бачив через віки.
04 Липня 2017, 14:21
Останнім часом я тролю бабу Юлю і її політичну силу і знаю за що! Але у цьому конкретному випадку, ситуативно, я підтримаю думку тих, хто виступає за продовження мораторію на продаж земель, акцентую - мораторій земель сільськогосподарського призначення. Це не виключає оренду такої землі на 3-5, можливо, 10 років, не виключає продаж селянами своїх паїв державному Земельному банку тощо. Продовження мораторію продиктоване тим, що навколо найбільш стратегічного нашого надбання - української землі, фактично держави, за що кладуть сьогодні голови молоді українці - є чимало неврегульованих питань. Нема єдиного реєстру обліку землі, її власників, чіткої кадастрової оцінки грунтів, нема чіткого земельного законодавства та, найголовніше, механізму справедливості при вирішенні цього питання - справжніх судів. Тому, перед початком будь-яких рухів з ринком землі має відбутися окреме е-декларування власників землі із зазначенням кадастрових номерів, оскільки податкове декларування не виявило реальних земельних магнатів, а в пресі всі трублять про тіньовий обіг землі і земельних рантьє. <br/> В державі також відсутні стабільність та Земельний банк, який міг би українському фермеру дати під заставу своєї землі притомні кредити і цим реальну змогу спробувати відчути себе її господарем. По великому рахунку ми ще й не маємо своєї справжньої української влади, оскільки й самі ще перебуваємо у полоні уявлень про цивілізований світ, його законодавчий устрій та межі гідності і достатку. При найменших шпаринах у цій царині є висока ймовірність непокори громади, бунтів та справжньої громадянської війни, чого так прагне Росія. <br/>Мораторій, звісно, має й свої недоліки, найголовніший - це не задіяне джерело внутрішнього фінансового наповнення держави та окремих її громадян, відсутність повноцінних закордонних інвестицій в аграрний сектор. Однак, це може потерпіти хоча б до остаточного перелому в українсько-російських відносинах, який із завершенням виборів у США та Європі починає набирати певних контурів. Прихильники якнайшвидшого початку розпродажу, у т.ч. і відома наша пані Вероніка, справді хочуть добра своїй країні, вони закликають не боятися йти шляхом цивілізованого світу, однак не враховують однієї &quot;дрібнички&quot; - ми знаходимося у стані війни і нестабільного суспільного організму через законодавчу недосконалість. Нам нема потреби мавпувати чийсь досвід, бо продаж землі, скажімо в Німеччині, Франції чи США це одне, там є справжня стабільна держава! <br/>Разом з тим, ніщо не заважає прозорий продаж окремими лотами окремих ділянок землі під будівництво сучасних заводів з виготовлення, наприклад, автомобілів, як це широко практикується у країнах Східної Європи, облаштування інших технологічних парків, екологічно чистих підприємств з найновішими технологіями тощо для залучення нашої відносно не дорогої та кваліфікованої робочої сили. Тому, у даному конкретному випадку, я не за Юлю, я за Україну!
12 Липня 2017, 03:13
В Украине каждый 10 гражданин является собственником земельного участка который он получил в процессе раздела земли между населением Украины. Практически вся частная земля находится в оренде предпринимателей которые на протяжении огромного времени использовали земли людей выплачивая в прямом смысле этого слова - копейки. Реформы предусматривают приглашение в Украину иностранных инвесторов с деньгами, с техникой и с хорошими возможностями оплаты за оренду. Это практически поставит крест на хирожопых орендаторах привыкших обманывать людей своими подачками.
Коментар
18/04/2024 Четвер
18.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром