3 квітня: важливі події в історії, свята, іменини

03 Квітня 2021, 07:00
1728

У цей день світ відзначає День народження мобільного телефону, Всесвітній день вечірки, День народження кавомолки, День народження штрих-коду і День дитячої йоги.

На календарі субота, 3 квітня. Це 93 день у високосні роки у григоріанському календарі. До кінця року залишається 272 дні.

Іменини святкують: Кирило, Фома (Фома), Яків

Свята і пам’ятні дні

Всесвітній день вечірки (P-Day) вперше був відсвяткований у США в 1996 році, і з тих пір став популярними в усьому світі. Ідею створення свята американці почерпнули з фантастичного роману “Політ” Ванни Бонта. У книзі описано святковий день 3 квітня, який об’єднує все людство. Зі сторінок роману свято перейшло в реальне життя. Його мета – показати, що світ може стати краще, якщо разом веселитися, пізнавати один одного і радіти життю. Девіз Party Day: “Вечірка – це протилежність війни”.

День народження штрих-коду припадає на 3 квітня. Саме в цей день у 1973 році Бернардом Сілвером і Норманном Джозефом Вудлендом була представлена ​​технологія, що дозволяє ідентифікувати товари. Цей винахід став ключовим у розвитку автоматизації обліку та продажу товарів. Штрих-код є ключем до інформації про продукт. Вперше подібне маркування в 1974 році було нанесене на жувальну гумку, яку продали після сканування штрих-коду на касі в американському супермаркеті.

Яке православне свято 3 квітня

Православна церква в цей день вшановує:

  • преподобного Якова, єпископа і сповідника;
  • святителя Фому, патріарха Константинопольського;
  • святителя Кирила, єпископа Катанського.

У цей день церква вшановує єпископа Кирила Катанського (Кирило Катаник, Катанік) , що жив на Сицилії в 1-2 століттях.

В народі часто переінакшували імена святих, додавали їм прізвиська, вносячи в них зовсім інший сенс. У цей день вважали, що це остання можливість покататися на санчатах, адже сніг танув. Потім санки чистили та прибирали до наступної зими. Також обов’язково змінювали валянки на постоли. А так як ні постоли, ні валянки не захищали від вогкості і холоду, багато хворіли.

За повір’ям, у день Тарасія-кумашніка (10 березня) на світ виходять лихоманки, які і до цього дня продовжують мучити людей. Щоб позбутися від недуги селяни молилися святому Фомі.

За народними уявленнями, кращим засобом від лихоманок вважалися вуглинки і пічна зола. Вони вбирали в себе світло і жар вогню, що наділені очисною силою. Хворій людині потрібно зібрати ще теплу золу і невеликі вуглинки, загорнути їх в матерію і прикладати до тіла (до грудей, до ніг, до голови і т.д.). Лихоманка, яку представляли в образі нечистого духа, не могла винести вогняної спеки і покидала тіло.

Знахарі, щоб вилікувати хворого від лихоманки, зрізали у нього по пучку волосся на потилиці, лобі і скронях, стригли йому на руках і ногах нігті. Потім складали все це в ганчірку, яку зав’язували у вузол і несли на перехрестя. Обов’язково з дому виходили задом наперед, щоб заплутати лихоманку. На перехресті вузлик перекидали через плече і читали змову на одужання.

Лихоманку намагалися і задобрити. Для цього пекли дванадцять пиріжків, несли їх на перехрестя, де, за традицією, мешкає нечиста сила, або в ліс, де, згідно з переказами, жили лихоманки, і там залишали, перед цим прочитавши спеціальну змову. Число 12 не випадково. Адже у кумохи було ще 12 сестер – лихоманок-трясовиць.

Часом лихоманку намагалися обдурити. Коли людина відчувала, що починає хворіти, то вона ховалася в підпіллі, одягала одяг, вивернутий задом наперед і т.п. Доходило до того, що в період епідемії селяни писали на будинках: «Нікого немає вдома!».

Прикмети на Кирила Катанка 3 квітня

  • Гроза – буде урожайний рік.

  • Цвіте мати-й-мачуха – незабаром стане ще тепліше.
  • Комарі з’явилися 3 квітня – чекайте потепління
  • Сині хмари на небі – прикмета до того, що буде тепло, але дощитиме
  • Жовті промені у сонця, що сходить, – погода буде доброю.
  • Синиця заспівала 3 квітня – тепло зазиває.
Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024
25.04.2024