Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
фото ілюстративне
фото ілюстративне

4 квітня: важливі події в історії, свята, іменини

07:00 04.04.2021
606

У цей день світ відзначає Міжнародний день Інтернету, Всесвітній день щура, Міжнародний день битви подушками, Міжнародний день настроювачів фортепіано, Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та Міжнародний день моркви.

На календарі неділя, 4 квітня. Це 94 день у високосні роки у григоріанському календарі. До кінця року залишається 271 дні.

Іменини святкують: Василина, Василь, Сергій, Клавдій, Таїсія, Аглая, Поліна, Дарина, Софія.

Яке 4 квітня свято у світі

 • День веб-майстра — у цей день відзначають неофіційне професійне свято веб-майстри. Святкова дата обрана неспроста: напишіть числову дату цього дня — 4.04, яка дуже нагадує помилку 404.
 • День святого Ісидора — покровителя Інтернету — День Інтернету святкується в багатьох країнах світу в день кончини святого Ісидора Севільського, який у 1998 році був санкціонований Папою Іоанном Павлом II.
 • Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням
 • Всесвітній день щура (World rat day) — відзначається незвичайне свято, починаючи з 2003 року. Воно створене, щоб привернути увагу до цієї неординарної тварині і об’єднати любителів декоративних щурів по всьому світу.

Православне свято 4 квітня – Василя Сонячного (Теплого)

За старих часів 4 квітня називали днем ​​Василя Сонячного, Василя Соняшника, Василя Теплого, Василя Парника. Всі прізвиська Василя були пов’язані з тим, що в ці дні наступало довгоочікуване тепло, і встановлювалася гарна погода. Селяни намагалися саме 4 квітня дивитися, куди течуть струмки від крапель, щоб на цьому місці не будувати будинків – вважали, що саме там будівництво підмиє. Говорили: “Прокладений хід у водиці в земну глибочінь”.

4 квітня: традиції і звичаї на Василя Теплого

Василя «соняшником» прозвали тому, що 4 квітня селяни за сонцем ворожили про майбутній врожай. У давнину в цей день господині пекли калачі з пшеничного борошна, які за формою нагадують сонячний диск. З них починалася кожна трапеза.

У день Василя Сонячного дівчата ворожили на світанку, дивлячись на сонце. Якщо воно оточене червоним світлом – гарний урожай буде. Випікали калачі, які символізували сонце. Були й прикмети, за якими спостерігали.

На Русі до калачів ставилися з великою любов’ю. Їх подавали і в бідних будинках, і до царського столу. Цар, в знак особливої поваги, посилав калачі в дар Вищому духовенству. Наші предки до хліба завжди ставилися з повагою, шануючи його як дар Божий, символ достатку і матеріального благополуччя. На столах частіше за все можна було зустріти хліб з житнього борошна, тому що воно було набагато дешевше пшеничного. Якщо траплявся неврожай, в борошно додавали перетерті картоплю, буряк, моркву, а в крайніх випадках жолуді, лободу, кропиву і кору дуба. Великою повагою у наших предків користувалися пекарі.

На Василя теплого господарі оглядали свої споруди. Якщо будинок був худий і приходив час заново будуватися, то стежили за капеллю, щоб вибрати відповідне місце. Якщо краплі з даху падають і вдаряються об землю, то це місце не підходить для будівництва, вважалося, що воно «підпустить» воду.

До цього дня зазвичай зацвітає ліщина і медунка, а також повністю псується санний шлях. Селяни говорили: «Василь – виверни голоблі».

Якщо на землі ще лежав сніг, то господині білили на ньому полотна. Полотна виносили на сніг, залишаючи грітися під променями весняного сонця. Це допомагала зробити їх біліше і міцніше.

Народні приказки та прикмети на 4 квітня

 • Василь-сонячник капежом великий.
 • Як не гарячий Василь-капельник, а кафтан скидати рано.
 • Василь-парник землю парить.
 • Якщо на зорі навколо сонця червоніють кола, значить, рік порадує врожайністю.
 • У небі пливуть сині хмари – буде тепла погода, але з опадами.
 • Сніг, що тане з південної сторони мурашника, обіцяє холодне літо, з північної — тепле і довге.
 • Народжені 4 квітня стають добрими ковалями та майстрами. Носити їм слід алмаз.
Загрузка...
Коментарі

Адміну

07:49 04.04.2021

То сьогодні 3 квітня чи вже 4?

Загрузка...
16 квітня
Сьогодні
Вчора
14.04.2021
13.04.2021
12.04.2021