На скільки поповнився бюджет від заготівлі ягід на Камінь-Каширщині

01 Серпня 2017, 19:23
2126

Заготівля волинських ягід додала місцевим бюджетам понад 900 тисяч ренти.

Станом на 1 серпня 2017 року на Волині до місцевих бюджетів надійшло 901 тисяча гривень рентної плати за спецвикористання лісової продукції, – повідомляє Волинське агентство розслідувань з посиланням на прес-службу ГУ ДФС у Волинській області.

Найбільші суми ренти сплачено на території Ратнівського району – 192,4 тисячі гривень, Камінь – Каширського – 156,2 тисячі гривень, Маневицького району – 158 тисяч гривень.

Враховуючи вкрай несприятливі метеоумови та загалом пізній початок заготівлі чорниці, така сума надходжень – прогнозована, хоч  суттєво менша минулорічних показників.

«Разом з тим, керівники органів місцевого самоврядування, котрі подбали про те, щоб заготівля відбувалася легально, отримали додаткові надходження до бюджету громади. Оскільки заготівля ягід, лікарських рослин ще триває, а попереду – сезон збору грибів, за належного контролю та уваги до заготівельного ринку до місцевих бюджетів ще можна залучити вагомі надходження. Окрім рентної плати за спецвикористання дикорослої продукції, учасники заготівельного бізнесу зобов’язані нарахувати і сплатити  податок на доходи фізичних осіб із виплачених громадянам доходів за зібрану продукцію. А це теж додаткові надходження до державного та місцевого бюджетів», – наголошує в.о. начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

Зі свого боку, в межах компетенції, фахівці ДФС здійснюють контроль та моніторинг ситуації на ринку заготівлі, надають необхідну консультаційну допомогу, – зазначають в ГУ ДФС в області.

«Ми просимо стати активними громадським контролерами процесу заготівлі і мешканців громад, на території яких відбувається збір дикорослої продукції, оскільки саме така позиція сприятиме залученню до бюджетів громад додаткових надходжень», – підкреслив Віталій Чуй.

Довідково: заготівлю дикорослої продукції на Волині нині здійснюють 45 заготівельників – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Комісії, створені відповідно до розпоряджень голів райдержадміністрацій, виділили ліміти на заготівлю 808 тонн ягід чорниці, 7 тонн грибів лисичок, 35,5 тонни лікарсько-технічної сировини, 10 тонн інших ягід та 2,8 тонни інших грибів.

 

Коментар
25/04/2024 Четвер
25.04.2024
24.04.2024