В Україні започаткували ще один пам'ятний день

У п'ятницю, 14 травня 2021 року Україна вперше відзначатиме День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
Пам'ятну дату в цьому році запровадила Верховна Рада України своєю постановою. Про це повідомляє Український інститут національної пам'яті.
Станом на 1 січня 2020 року 2 659 громадян України удостоєні Державою Ізраїль звання Праведника народів світу за порятунок євреїв від Голокосту, тобто нацистської політики знищення. Водночас тисячі рятівників досі залишаються невизнаними й невідомими.
Читайте також: Забутий праведник світу з Дубенщини
Тож до пам'ятної дати упродовж 11-13 травня (11:00–14:00) Національний музей історії України у Другій світовій війні спільно з Українським інститутом національної пам'яті проведе онлайн-марафон, під час якого розповість 26 історій порятунку з усіх регіонів України.
Також під час онлайн-марафону презентують відеоісторії на основі документальних фото та контент проєкту «Українці-рятівники», який упродовж трьох років реалізується на його базі.
Запрошеними спікерами марафону стануть члени родин праведників, представники єврейських організацій, вітчизняні історики, а також музейники з Вінниччини, Волині, Закарпаття, Запоріжчини, Києва, Київщини, Луганщини, Одещини, Полтавщини, Чернігівщини, Харківщини, Хмельниччини, Івано-Франківщини, Львівщини.
Читайте також: Він не поділяв людей за національністю: історія Петра Базелюка
Трансляція марафону відбудеться у фейсбуці (сторінка події).
14 травня (11:00 – 13:00) відбудеться підсумковий круглий стіл марафону, який ініцюював Всеураїнський благодійний фонд «Заради тебе». Учасники круглого столу обговорять такі питання:
- особливості порятунку євреїв у різних регіонах України та на окупованій території європейських країн;
- процедурні вимоги й міжнародний досвід надання звання «Праведник народів світу» та встановлення фактів порятунку євреїв у роки Голокосту;
- проблема присвоєння звання праведника митрополиту УГКЦ Андреєві Шептицькому та священнику Омелянові Ковчу;
- питання гідного вшанування подвигу українців-рятівників як на державному, так і на міжнародному рівні.
У розмові візьмуть участь українські та ізраїльські історики й експерти: Антон Дробович, Самуель Барний, Катерина Гусарова, Юрій Скіра, Іван Патриляк, Ігор Щупак, Олександр Пастернак, Юлія Гольденберг.
Презентаційний кейс події з відібраними історіями рятівників у відеоформаті, а також детальна програма доступна за цим посиланням.
Читайте також: Український центр вивчення історії Голокосту представляє новий дослідницький проєкт
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром