Різдво Пресвятої Богородиці: у цей день молитви матерів про здоров’я дітей, на яких чекають, мають особливу силу

21 Вересня 2017, 11:00
3286 Джерело: http://24tv.ua

Двадцять першого вересня відзначають свято Різдва Пресвятої Богородиці, або у народі "Другої Пречисти". Це свято ще називають “осениною” – адже цього дня за народним календарем настає осінь.

За церковними переказами, Богородиця народилася за тих часів, коли релігія була в занепаді. Марія була обрана на роль матері Ісуса Христа, оскільки була дуже благочестива. Вона слухняно навчалася в монастирі, сумлінно вивчала Святе Письмо, а отже, якнайкраще підходила для виконання важливої місії народження Сина Божого, – пишуть Українські традиції.

Свято Другої Пречистої традиційно вважається жіночим святом, коли жінку належить вшановувати як продовжувачку роду. Це свято, очевидно, успадковує давнє арійське свято Рожениць, коли наші предки висловлювали подяку “польним духам”, тобто опікунам нив та врожаю, дідам-ладам, які спочатку засівали і пророщували зерно, а потім поливали.

Жiнки, в яких немає дiтей, справляють обiд i запрошують бiдних — «щоб молилися Богородицi за їхніх дiтей». Такi жiнки також замовляють службу Божу в церквi, а пiсля богослужiння запрошують людей до себе на обiд.

Кажуть, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають, у цей день мають особливу силу. 

Різдво Пресвятої Богородиці відзначається як свято справжньої радості. У ці дні не працювали, не постували, а після молитов у храмі збирали веселі гостини. Урочистості підкріплювалися святковим застіллям. Окрім обов’язкових рибних страв, готували всілякі м’ясні: борщ із свининою чи птицею, печенючи то душенину з м’ясом, різноманітну городину, фаршировану м’ясною начинкою, голубці, пироги, млинці, вареники. Звичайно, багато страв готували і з сиру. Цей сезон передбачає широке вживання свіжих овочів і фруктів. Усе це активно використовувалося в народній кухні в Україні на храми Другої Пречистої.

На Другу Пречисту припадає і останній термін заготівлі чарівного зілля. Вважалося, що зібрані між Першою і Другою Пречистими приворотні трави мали особливу властивість привертати хлопця до дівчини (чоловіка до жінки) і навпаки. Тим-то й були зумовлені останні походи по калину й барвінок. Проте дітям забороняли ходити польовими та лісовими дорогами, бо “там вужі сушаться”.

Також з цього дня (а деінде з Семена) вже можна було засилати сватів до дівчат. “Прийшла Пречиста – принесла старостів нечиста”.  Якщо ж молоді вже зіграли весілля, то в цей день до них у гості йде рiдня, а молодим треба звiтувати перед гостями про своє подружнє життя. Молоді також йдуть в гості: як правило, до батькiв молодої разом з свекром i свекрухою для встановлення та пiдтримки добрих стосунків мiж невiсткою та батьками чоловiка і мiж родинами сватiв.

Для пасічників це був останній термін утеплення вуликів на зиму, а власники овець завершували удруге їх стригти.

Під цю пору зазвичай холоднішає, дні стають похмурими, йдуть дощі. До Другої Пречистої годилося повністю викопати бульбу і засіяти землю житом.

Коментарі
21 Вересня 2017, 18:23
&quot;...обрана на роль матері Ісуса Христа&quot; -гей, театрали, дуже талановито висловлюєтесь!!!<br/>А так висловилась неграмотна селянка з далекого ХІХ століття: &quot;З'явилась гора з коштовного каміння, вона росла і поширювалась, збільшувалась, потім стала подібною до трону, відтак переросла у вежу і охоплювала всі Божі скарби, всі добра і милостині. Дев'ять хорів ангелів оточували її. З однієї сторони цієї вежі на краєчку хмари, з'явились виноградні лози і пшеничне колосся, як пальці переплетеної руки. Потім на небі з'явилась постать дівиці, вона перетворилась згодом у вежу і злилась з нею. Вежа була дуже широкою і зверху плоскою, а з другої сторони була відкритою...&quot; <br/>ЇЇ, котру в молебнях і акафістах називають &quot;брама небесна, непорушна вежа церкви, гора тінню сповита, вірних спасення, заступниця всіх християн, слава православних всечесна&quot; - сьогодні свято народження, яке відзначають християни східного обряду. Прошу модераторів сайту і тих, хто готує матеріал, надавати більш уваги на духовному при роз'ясненні християнського свята, Так виглядає, що текст готовили атеїсти.
22 Вересня 2017, 01:13
...&quot;охоплювала всі Божі скарби, всі добра і милостині...&quot; Пані Оленка-це варто розуміти так,що категорії добра та милостині не притаманні людям, а лише Богу?
22 Вересня 2017, 15:48
Це, ви, так розумієте, але це не значить, що так варто розуміти))
Коментар
29/03/2024 Четвер
28.03.2024