Відбувся фольклорно-літературний фестиваль «На гостину до тьоті Єлі в Запруддя»

30 Серпня 2021, 10:00
У суботу, 28 серпня в селі Запруддя відбувся фольклорно-літературний фестиваль «На гостину до тьоті Єлі» 1614
У суботу, 28 серпня в селі Запруддя відбувся фольклорно-літературний фестиваль «На гостину до тьоті Єлі»

У суботу, 28 серпня в селі Запруддя (Камінь-Каширський район) відбувся фольклорно-літературний фестиваль «На гостину до тьоті Єлі», присвячений 150-річчю Лесі Українки. 

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Сошичненської громади.

 

«У Запруддя, зазначається в повідомленні,  приїздила гостювати мати Лесі Українки Олена Пчілка. Тут вона досліджувала й збирала народну творчість, зустрічалась із селянами, знайомилася з їх побутом, захоплювалася поліською вишивкою та чудовими візерунками, з голосу занотовувала слова пісень і запам'ятовувала мелодії».

Під час заходу працював «Музейний дворик», де було представлено пересувні  виставки: «Властивий, найрідніший рідний край для мене - Волинь...» (Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки),  «Дивоцвіти драми-феєрії «Лісова пісня» (музей «Лісової пісні» в урочищі Нечимне) та «Косачі і Запруддя» (Камінь-Каширський народний краєзнавчий музей).

Основні святкування відбулися біля місцевого будинку культури. На сцені гостей зустрічали господарі заходу в образах тьоті Єлі, Олени Пчілки, Петра Косача та Лесі Українки. 

Гарний настрій присутнім дарували фольклорні колективи.

 

На завершення фестивалю усіх пригощали «Лизаветиним борщем».

Коментар
30/11/2021 Вівторок
30.11.2021
29.11.2021