Продовжують укріплювати лінії державного кордону, що межують з Білоруссю

25 Листопада 2021, 14:13
Нарада 872
Нарада

Фактично усі територіальні громади області підтримали прохання ОДА щодо виділення з власних бюджетів коштів для закупівлі колючого дроту (єгози), котрий опісля передадуть прикордонникам.

Про це повідомили в управлінні інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.

«Питання охорони державного кордону з Республікою Білорусь залишається першочерговим. Спільно із командуванням прикордонного загону напрацювали першочергові заходи для оснащення лінії кордону інженерними спорудами», – повідомив голова ОДА Юрій Погуляйко.

Заступник голови ОДА Андрій Ярмольській в режимі відеоселектор провів нараду із керівниками територіальних громад, де обговорили правовий механізм використання коштів місцевих бюджетів на закупівлю будматеріалів для інженерного обладнання державного кордону.

Мета наради – централізувати та узгодити усі зусилля, щоби кожен керівник територіальної громади розумів як діяти оперативно та відповідно до законодавства.

«В першу чергу ми забезпечуємо прикордонників спеціальним інженерним оснащенням, яке включає в себе колючий спіральний дріт типу «єгоза» – найбільш ефективний в таких випадках, дерев’яними й бетонними стовпами та іншим. Укріплення критичних ділянок прикордонної лінії допоможе нашим військовим у стримуванні можливих набігів. Тому зараз усі зусилля ми направляємо на мобілізацію та убезпечення кордону», – зазначив заступник.

Начальник Луцького прикордонного загону Сергій Лозінський повідомив, що в цілому упродовж періоду загрози прикордонники встановили вже близько 20 тисяч кілків, з яких 300 бетонних, решта – дерев’яні за кошти лісових господарств.

Довідково: майже 20 тисяч кілків – це орієнтовно 60 кілометрів за протяжністю. Крім того, від ковельської місцевої влади отримали загороджувальний паркан, в тому числі єгозу на велику протяжність.

Також повідомили, що є необхідність убезпечити найбільш критичні місця, закрити інженерними спорудами (в тому числі єгозою), щоб бути готовими у разі незаконного прориву. Адже загальна протяжність державного кордону, що межує із Білоруссю, 214 кіломтрів. З них реально необхідно встановити паркан протяжністю до 150 кілометрів. Решта ділянки непрохідна й болотиста.

«Дякую за роботу керівникам громад за те, що відреагували і готові допомогти. Дякую усім, котрі сприяють у інженерному облаштуванні державного кордону. Зокрема, виділенням загороджувальних парканів, проводу, будівельних матеріалів, продуктів харчування та інших побутових засобів для розміщення прикордонних резервів, що дислокуються безпосередньо біля кордону в наметових містечках», – зауважив Сергій Лозінський.

Крім того, як повідомив Андрій Ярмольський, 21 мільйон гривень на першочергові заходи надійде прикордонникам із державного бюджету. А на наступний рік планують фінансувати на капітальні вкладення для облаштування державного кордону. Це вже будуть антивандальні паркани, рокадні дороги тощо. У цьому році працюють над тим, аби закрити найкритичніші місця від незаконних проривів.

За результатами наради вирішили, що для територіальних громад, в обласній державній адміністрації підготують дорожню карту щодо правового механізму використання коштів місцевих бюджетів на закупівлю будматеріалів для інженерного обладнання державного кордону.

Коментар
28/01/2022 П'ятниця
28.01.2022
27.01.2022
26.01.2022