Голова Камінь-Каширської РДА зобов’язав підлеглих погоджувати з ним інформацію, яку надають для ЗМІ

11 Грудня 2017, 15:23
4548

Валерій Дунайчук, голова Камінь-Каширської райдержадміністрації, видав доручення, про зобов’язання своїх підлеглих погоджувати з ним будь-яку інформацію, яка надаватиметься для ЗМІ.

Валерій Савович прокоментував потребу у цьому в своєму пості у Facebook:

"Накипіло…
Дуже часто зустрічаю на сторінках друкованих ЗМІ, в коментарях тези про «погану» владу. І те влада зробила не так, і там вона в усьому винна, і взагалі, все не так, до чого причетна влада.
Органи влади, керуючись у своїй діяльності принципами відкритості та прозорості, зобов’язані забезпечувати ефективне комунікування із громадськістю, аби інформувати останню про важливі питання суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку держави, області, району зокрема.
Враховуючи вищезазначене, прийняв доручення задля активізації роботи з реалізації державної інформаційної політики в районі, належного забезпечення громадськості в якісному інформаційному продукті та послугах. 

 


 

«Пункт 2 даного документу передбачає: в обов’язковому порядку погоджувати з головою райдержадміністрації будь-яку інформацію (інтерв’ю, коментарі, публікації, оголошення тощо), яка надаватиметься друкованим та електронним засобам масової інформації, інтернет-виданням (див. фото).
Відповідно цим я аж ніяк не заборонив своїм підлеглим спілкування із ЗМІ, – зазначив Валерій Дунайчук.

 

Зауважив голова Камінь-Каширської райдержадміністрації і таке:

– Безперечно, журналістська етика існує, адже без дотримання етичних норм журналістика перетвориться на чтиво, підконтрольне власникам. 
Однак, на превеликий жаль, в окремих представників даної професії вірність професійним принципам, об’єктивність, неупередженість поступово відступають на задній план і стали не такими важливими, як, наприклад, матеріальний зиск. Як кажуть: «В чужому оці і скалку видно, а у своєму і колоди не побачиш».
Гадаю, що кожен, хто читає газети, зокрема й нашу районну газету «Полісся», інтернет-сайти, обов’язково аналізує прочитане, «фільтрує» інформацію та робить правильні висновки.
Шановні краяни! Не дозволяйте маніпулювати собою і своїми переконаннями.

 

Коментарі
11 Грудня 2017, 19:19
А свобода слова де?
11 Грудня 2017, 19:21
Про роботу влади судять не за лапшою на вухах,а за вчинками.
11 Грудня 2017, 20:33
Тут сміх тай годі, оця смішна чебурашка ще щось може погоджувати.)
11 Грудня 2017, 20:39
Ще й навіть "зобов’язав" хто він такий? от його то зобов"язують, а він поки що ....
11 Грудня 2017, 20:47
Цензура по Камінь-Каширські! ))))
11 Грудня 2017, 21:02
Оце так зачудив... Просто не має слів... Невже начальники відділів РДА не здатні мислити? А Гідність Ваша, пане голово?
11 Грудня 2017, 21:40
Все правильно робить. Дай декому волю-на голову вилізе тай гадити буде там.
11 Грудня 2017, 21:46
Я надіюсь, що порівняно з Вашою мордашкою Алан Делон в молодості відпочиває. Проте з коментаря бачу, що показник Вашого IQ (коефіцієнт інтелекту ) так само відпочиває порівняно не тільки з чебурашками, а й з мартишками. Десь хтось бачить наступ на свободу слова чи демократію? Забезпечення громадськості якісним інформаційним продуктом означає, що якщо інформація подається від імені райдержадміністрації, то вона має бути достовірною і виражати її чітку позицію з того чи іншого питання, її зміст не повинен залежати від того, де захоче кореспондент поставити кому. Голова райдержадміністрації підписує всю вихідну кореспонденцію, і чогось ні в кого при цьому не виникає бажання звинуватити його в наступі на свободу слова, адже виходить, що будь-хто з працівників адміністрації і сам може підписатись від імені адміністрації та відправити будь-що і будь-куди.
12 Грудня 2017, 00:54
Брєд!!!!!!!!!За що вмирають хлопці на сході!!!!!?За нове ярмо яке хоче повісити влада?!!!!!
12 Грудня 2017, 01:18
Ой, а що вони там можуть сказати, я перепрошую!
12 Грудня 2017, 02:11
І в чому брєд? Одна героїня теж всі думки виражала словами жуть, мразь, блєск, тому що словниковий запас не дозволяв сказати інакше.
12 Грудня 2017, 09:43
Цікаво а що ви всі скажете на те, що регіонал Вовк буде балотуватися від укропу на об’єднану громаду камінь Каширський? Цікаво що ж буде писати чесний і Правдолюб чий редактор проце? Знову буде співати вовку хвалєбниє оди як у 2011-2013 роках? Вовк став членом укропу
12 Грудня 2017, 09:46
Аби платили за те й писатиму. Слава укропу!!!!
12 Грудня 2017, 10:29
От для прикладу беру я інтерв"ю скажімо в Пася після обл.семінару, а він нічого не скаже, бо голова РДА не перевірив?
12 Грудня 2017, 13:53
По-перше, це розпорядження є незаконним і кожний має право його не виконувати, як має право не виконувати злочинні накази. По-друге, від адміністрації ніколи нічого толкового, щоб на голову налазило, не виходило. Тому закрадається підозра, що «усміхнений» намагається приховати розумові особливості своїх підлеглих. Мабуть Гунчик порадив, бо надто вже його протеже «блідо» виглядає. По-третє, ніхто не заважає журналістам, без узгодження, писати про районних чиновників, їх дії, висловлювання, якщо вони, тобто журналісти, зацікавлені в якісному оновленні владних кабінетів.
12 Грудня 2017, 18:13
Анонім 2 - повний ТОРМОЗ. Мабуть взагалі незнайомий з головою адміністрації і тому незнає яка він людина.<br/>Тетяна, через тебе тут проходить будь-який коментар, тому будь ласка не допускай щоб всякі неуки поклюжили нормальних людей!
12 Грудня 2017, 19:54
Щось в Дунайчука явно совєцькі замашки проявляються .. Ніби колись був рухівцем-унпістом ? Здається , рік тому в нього було одне подібно-тупориле розпорядження в совдепівському стилі .Ним він вирішив ЗОБОВ'ЯЗАТИ (!!) сільради району здати картоплю для потреб обласної лікарні... Прямо як продрозверстка часів військового комунізму...
13 Грудня 2017, 00:45
Валерій Савович в минулому був хорошою людиною,але,на жаль,для нього це уже в минулому часі.
13 Грудня 2017, 01:12
Для того, аби зрозуміти суть цієї бурі у стакані води, потрібно знати хоча б ази/основи державної служби. В обговоренні, у т.ч. і зі скрину в стрічці ФБ Дунайчука, я не побачив компетентної оцінки цього неоковирного доручення, хоча там є навіть допис цілого редактора районної газети. Почнемо з того, що цей конкретний документ голови РДА прийнятий не з його власної ініціативи, а вимушено і &quot;на виконання&quot; ряду документів та вимог вищестоящих органів виконавчої влади, починаючи з постанови КМУ ще від 2002 року і закінчуючи листом- вказівкою губернатора від 25 вересня 2017 року. Про це йдеться в преамбулі цього доручення. Але, як кажуть, застав декого молитися, то він і лоба поб'є. А лоб може виявитися у синцях і навіть з ґулями, коли у цьому лобі, тобто в апараті РДА відсутні достатньо фахові держслужбовці - &quot;копірайтери&quot;, себто ті, хто готує проекти документів, що підписує голова РДА. Адже сам голова, зазвичай з вірогідністю більше 95% , особисто не пише тексти і не готує документів, оскільки ця справа не є царською. Тому, згадане доручення не за суттю, а за самою формою/формулюванням, особливо його п. 2, радше свідчить про непрофесійність як автора його проекту, так і підписанта цього доручення. Адже, погодьтеся, є офіційна позиція, документи районної державної адміністрації, що в установленому порядку зареєстровані, підписані тощо. І завжди так було, і так буде, оскільки виконавча влада уповноважена на адміністративній території забезпечувати виконання чинного законодавства, Конституції держави, розподіляти кошти, ресурси, майно у відповідності до чинних вимог і т.п. Тому, не всякий клерк має право підпису, і це стосується не тільки фінансових документів. Найголовніше, аби не &quot;влазити&quot; у казуїстику цієї царини, скажу простіше: чиновник відрізняється від простого громадянина тим, що він може робити тільки те, що ДОЗВОЛЕНО законом. А звичайний громадянин може робити все, окрім того, що ЗАБОРОНЕНО законом. А вже й поготів у часи війни, робота райдержадміністрації, якщо ми хочемо мати державу, має бути злагоджена, не заполітизована, командна і професійна. Бо, для прикладу, якщо у котрогось клерка РДА є бажання, скажімо, поклонятися &quot;мироточенню бюста Миколи ІІ&quot; і він почне це заявляти на всі боки, то, звісно, його попросять уточнити чийого він поля ягода. Я свідомо навів гротескний для західних областей України приклад, аби люди зрозуміли, що межа &quot;свободомислия&quot; у воюючій країні таки мала б бути. І це торкається не тільки політичних поглядів, можна наводити приклади різнобачення соціальної, національної, адміністративної політики тощо. У ЗМІ часто такі речі називають редакційною політикою, і медіа, якщо хоче різноплановості поглядів, у такому випадку висвітлює протилежні погляди на своїх шпальтах. Петро Трофимчук, вочевидь, також підписує номер газети до друку, тобто його узгоджує чи вже, можливо, там повна анархія? Тому, узгодження публічної точки зору органу тієї чи іншої гілки влади є загальною європейською практикою, кожен чиновник має право на особисту точку зору в рамках чинного законодавства на стадії прийняття рішення, але його офіційна відповідь має бути у той чи інший спосіб узгоджена з позицією органу, який він уособлює. Все решта - його особиста точка зору, як громадянина, що гарантована тією ж Конституцією України, з якої ми розпочинали розмову. Все це можна було і потрібно було грамотно описати у згаданому вище дорученні. А хто розуміє державну службу, як анархію, то це є результатом роботи цієї гілки влади у нинішній час, і не тільки нашого району, котрий пасе задніх в області, яка, у свою чергу, не краща на фоні інших областей...
13 Грудня 2017, 01:47
Перепрошую, слід читати &quot; ... що НЕ ЗАБОРОНЕНО законом&quot;
13 Грудня 2017, 01:49
Цей документ далекий від копірайтингу,я добре знаюсь на цьому. Якби пропустити через програму&quot;Антиплагіат&quot;, я звіряла з оригіналом, то унікальність була б чимала. Особисто мене більше зачепили коментарі до нього самого голови. А те які там сидять копірайтери залежить тільки від самого голови. Особисто його підпис засвідчує його згоду з тим,що там написано.
13 Грудня 2017, 20:18
цікаво та повчально
13 Грудня 2017, 20:45
Як тут цікаво оцей бред почитати) Цікаво під яким ніком дунайчук?)
13 Грудня 2017, 20:50
А ви дупу далі вилизуйте нашій так званій владі, розвивайте мязи язика, вам вони в нагоді будуть..