Туризм, спорт або повсякденна їзда: як обрати ідеальний велосипед

23 Червня 2022, 21:41
Як обрати велосипед Реклама 150
Як обрати велосипед

Існує багато видів велосипедів, кожен з яких має різне призначення та набір функцій. Якщо ви новачок у велоїзді або повертаєтеся до сідла після великої перерви, часто може бути трохи складно зробити правильний вибір зі зрослого числа опцій і цінових категорій.

Вибір типу велосипеда

Популярні інтернет-магазини пропонують велосипеди у широкому асортименті за типом, розміром, функціями. Перш за все необхідно визначитися із необхідним типом транспорту.

Дорожній

Призначений для використання на рівному твердому дорожньому покритті. Простіше всього впізнати за відкинутим кермом і вузькими шинами. Легка рама робить цей тип велосипеда особливо гарним для багатьох видів використання, включаючи:

  • перегони;
  • туринг;
  • фітнес;
  • поїздки на довгі дистанції;
  • щоденне використання містом.

Туристичний

Схожий на традиційні дорожні велосипеди, за винятком кількох налаштувань і змін, які роблять його ідеальним для далеких велосипедних турів. Такі моделі обладнані надзвичайно міцною рамою, що дозволяє перевозити велику вагу як на передніх, так і на задніх стійках.

Більшість туристичних велосипедів також мають дискові гальма, які забезпечують їм підвищену гальмівну здатність. Особливо це помітно на неасфальтованих поверхнях. Вирізняють туристичні моделі з широкі або напівзубчасті шини, спеціально розроблені для руху на гравійних дорогах.

Гірський

Обладнаний довговічними й міцними комплектуючими, ефективною гальмівною системою і функціями амортизації. Все це допомагає легко впоратися із серйозними нерівностями, камінням та ґрунтовими дорогами.

Гібридний

Щось середнє між гірським і шосейним типом. Не такий швидкий, як дорожній велосипед, і не такий міцний, як гірський, але поєднує у собі їхні переваги.

Складаний

Складані велосипеди є відмінними супутниками подорожей. Як випливає з назви, вони дуже легко і плавно складаються. Головні особливості складаних велосипедів включають менші колеса та регульовані з’єднання на рамі, кермі та сідлі, що полегшує процес складання.

BMX

Одношвидкісний велосипед із 20-дюймовим колесом. Ідеально підходить для людей, які мають намір виконувати трюки та стрибки, завдяки своїй міцній і довговічній конструкції.

Круїзер

Звичайний велосипед для відпочинку й неквапливих прогулянок містом. Більшість моделей цього типу має ширші 26-дюймові шини й конструкцію, що забезпечує підвищений комфорт за тривалої їзди.

Підбір розміру

Вибір правильного розміру велосипеда є першорядним для комфортної та впевненої їзди. Велосипед неправильного розміру може спричинити дискомфорт аж до небезпеки дорожнього руху.

Для вибору розміру рами застосовується приблизна схема за зростом людини:

  • 135-155 см – 14 дюймів;
  • 150-165 – 16;
  • 165-175 – 18;
  • 175-185 – 20;
  • людям, вищим за 185 см, слід обирати раму 21,5 дюйма.

Вибравши розмір велосипеда, переконайтеся, що він правильно встановлений і відрегульований для вас. За необхідності змініть висоту сідла та керма. Тоді їздити на велосипеді буде зручно, а ви не станете швидко втомлюватися.

Коментар
05/07/2022 Понеділок
04.07.2022