Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Жителям села Раків Ліс розкажуть про децентралізацію

20:43 09.03.2018
1167

У неділю, 11 березня, у приміщенні сільського будинку культури села Раків-Ліс відбудеться зустріч жителів громади зі спеціалістами Волинського центру підтримки місцевого самоврядування.

Тема для спілкування буде – децентралізація.

Селянам розкажуть про створення ОТГ. Зокрема, обговорюватимуться переваги та ризики реформи.

Людям розкажуть про успіхи тих, хто об’єднався у 2015-2017 роках, а також втрати тих, хто цього не зробив.

На зустріч запрошують депутатів сільської ради,членів виконавчого комітету, керівників установ та всіх небайдужих жителів сіл Раків-Ліс та Підріччя. Початок заходу о 12.00 год.

;
Коментарі

Камінь

10:29 11.03.2018

Для Раків-Лісців це питання є найскладнішим оскільки маючи свій сільський виконавчий орган користуються усім "благами" цивілізації. По своєї суті є селом-містом супутником міста Камінь-Каширського. Чи не половина селян працюють у місті, мають при цьому більші ніж в місті права стосовно землі, пасовищ та води. ТОму об"єднатися на правовій основі з виконавчим органом міста це для Них є по своїй суті навіть незбагненним випадком. Це те саме як Прилуцьке біля Луцька та багато інших подібних населених пунктів тому швидше всього що це село піде в останній десятці по приєднанню до ОТГ. У цьому випадку воно приєднається до міста тільки у тому випадку якщо побачить явні свої переваги над іншими але переваги тут відсутні оскільки тут є тільки тяжка і невдячна праця не тільки на себе але й по своїй суті для району оскільки якщо Камінь-Каширський ОТГ організується воно дасть поштовх для більшої інтеграції у ПОвіт який вже здається примарним для Камінь-Каширців.

Богдан

19:02 11.03.2018

Всі кажуть про доходи які отримає громада а мене як депутата цікавить чи входить у видатки на апарат Камінь-Каширської громади , а це 4 881 203,44 грн. - видатки на утримання інфраструктури, а це школи, ДНЗ, фапи, сільради, клуби, ЦРЛ, та інші установи які буде утримувати громада.Чи входять в цю суму зарплата працівників які будуть отримувати зарплату з місцевих бюджетів адже в газеті оприлюднено інформацію що тільки на фонд заробітної плати ДНЗ, закладів культури на їх утримання не вистачає 14 млн. грн. А що буде з громадою, чи впорається з таким навантаженням громада. Чи спроможна вона буде розвиватись. Так місту вже сьогодні потрібен ще один дитсадок, будуються нові мікрорайони- там нема освітлення , водопостачання, доріг, газопроводів. Ціни на все зростають а держава потроху все більше доходів планує забирати в центр. Ніхто не говорить про інвестиції щодо створення нових робочих місць. Я розумію громади мають дати поштовх для зростання і розвитку всієї країни. Але коли в державі розвалена економіка, тотальна корупція, а наші керівники, на жаль, турбуються тільки про своє збагачення то виживати громадам буде дуже важко. Саме важко буде робити оптимізацію працівників в усіх закладах та установах, почати розвивати промисловість, аграрний сектор. Дуже повезе якщо до влади прийде у громаді професійна, порядна, патріотична людина, а якщо за бабло або за адмінресурс прийде негідник або барига. Все залежить від людей , хочуть мати заможну громаду потрібно навчитись контролювати владу. Запрошую всіх до дискусії , щодо громади. Я за те щоб були 5 громад згідно перспективного плану, хоча і цікава пропозиція створити одну громаду, але відстані дуже великі в районі між селами будуть створювати проблеми для жителів району. Люди потребують чіткого розуміння — в чому все-таки полягає реформаторська ідея. Вони не хочуть об’єднуватися, тому що не побачили суть цієї реформи. Те, що від одних забрали й іншим віддали, це не реформа, це не польська і не французька модель. На жаль, при обговоренні переконливо не прозвучало, яким чином об’єднаним громадам вдасться вирішити проблему депресивності власних територій.
Я вважаю, що спершу потрібно було би вивчити ситуацію в кожній громаді:
• скільки мешканців? якого віку?
• які джерела доходів на даній території (працюючі підприємства)? Якщо на території громади немає працюючих підприємств або ж вони незначні, то що дасть громаді об’єднання? Коштів як немає, так їх і не буде.
• який потенційний дохід отримує громада до об’єднання і скільки зможе отримати після - на перспективу хоча б років три–п’ять?
• які обов’язки з управління власними територіями громада має до об’єднання і матиме після?
• скільки додаткових коштів потрібно буде громаді для того, щоби фінансувати додаткові обов’язки після об’єднання?
• наскільки збалансованими будуть доходи і витрати після об’єднання?
• якщо план доходів об’єднаної громади не покриватиме витрати, то які організаційні заходи планується здійснити для збалансування – закрити школу, скоротити дитсадок, ліквідувати фельдшерський пункт?
Після проведеного аналізу і з’ясуємо, чи варто город городити.
Тому на першому місці в справі об’єднання повинен стояти такий аналіз.
Аналізуємо, рахуємо і потім тільки приймаємо рішення.
Депутат Камінь-Каширської міської ради Калюх Б.І.

Камінь

20:17 11.03.2018

"Аналізуємо, рахуємо і потім тільки приймаємо рішення.": я також не проти аналізувати, рахувати і так далі але вчора ситуація з бюджетом була одна сьогодні вже інша, а завтра буде ще інша про те віз і нині там. Сьогодні вже немає часу на такі широкі дискусії майже кожний вже вирішив для себе як він буде діяти далі оскільки чи до серпня чи до кінця року насправді часу вже зостається мало або зовсім його немає. Це те саме як діяти у цих справах, так як діє наший любий Мер який говорить що я небуду гробовщиком міста, як будь-то без нього ця справа не залагодиться. Тут справа в іншому якщо Ми не об"єднаємося на добровільних то цю справу залагодять без НАс як завди і Ми матимо як завжди нагоду говорити про владу як й до цього часу, лаяти, критикувати й відповідальності не нести за Наше рішення. Ось чого МИ прагнемо і чого прагне Мер - він не бажає відповідальності ні при яких обставинах. Але нехай пан "Богдан" дасть відповідь на просте запитання чи він бажає відповідати за власні рішення, а отже створити об"єднану громаду чи він не бажає, а отже лаяти як слід до цього часу владу і нічого не робити при цьому. Тому якщо у пана "Богдан" запитань багато але немає власних відповідей то ні Він ні Мер не бажають приймати рішення та відповідати за свої рішення але якщо ВОНИ не бажають то принаймі дайте іншим це зробити. Потім чому власне Ми говоримо щоб ця справа була такого формату; на добровільній основі, а тому що у цьому форматі Ми зможемо організувати своє власне життя так як Ми думаємо та бажаємо. В іншому форматі після кінця 18 року цього формату не буде і у Нас вже ніхто не запитає як Нам діяти. І знову МИ будемо лаяти владу та нести на Неї все по-чім світ стоїть. То чому власне зараз не відійти від цієї практики - лаяти владу і не взяти відповідальність на себе й прийняти рішення - об"єднатися у тому форматі у якому Ми власне бажаємо та погляд на ці проблеми. У свою чергу так як житель міста я маю власну думку стосовно кількості населених пунктів в Камінь-Каширьскій ОТГ, а отже моя така думка що МИ повинні мати у цій ОТГ Воєгощанську сільську раду оскільки це село потужне маємо сусіда зі своїми землями, природні богаства - добротні землі, два озера, частина ріки Цир, трудові ресурси і тому власне місто тільки виграє від цього сусідства як між іншим і село. Ось у цьому й полягає добровільність об"днання громади через те, що без добровільності цього процесу МИ нічого не будемо мати через те, що інше від лукавого, читай влади на яку Ми завжди гаразд з лайкою.

Мер

21:59 11.03.2018

Так. Я вже давно заявляв -добровільно не буду "гробовщиком самодостатньої єдиної в районі громади". !7 мільйонів річног бюджету все таки дає мможливість місту розвивати інфроструктуру міста,утримувати існуючу інфраструктуру-каналізацію та очисні споруди ,водозабір та водогін,мережу міських вулиць /а це 220/,проводити с аніітарну очистку ,освітлення вулиць,допомагати забудовникам в благоустрої мікрорайонів. Саме це і є однією з основних задач любої місцевої влади ,це так звані самоврядні повноваження місцевих рад. Це по всьому світові так ведеться,це передбачає конституція. При обєднані в одну громаду,любого формату-2,3,7сільських рад держава передає власні повноваження по утриманню соціально-культурни х закладів \культура,медицина,садочки,школи,забезпечення деяких льгот громадянам/ на плечі обєднаних громад,звичайно передаючи державні компенсації бюджетам місцевих рад,але зараз їх не хватає по району 14 мільйонів.ПО НАШІЙ ГРОМАДІ відповідно третина від цієї суми.Лякати примусовим обєднанням можна людей які не розуміють юридичні нюанси цієї реформи. Це нет ак просто. на те є конституція,європейська співдружність із своїми законами .які ми підписували.

Світлана Сидорук

08:01 12.03.2018

Децентралізація- успішна реформа для всіх ОТГ, що вже утворилися. А що у нас особливого? Щоб провести аналіз, прорахувати. створити місцеве самоврядування яке буде відповідати за всі первинні послуги і всіх жителів громади (хоча б міста) скільки ще років потрібно. Якщо кошти на первинні послуги. майно будуть розпорошені між різними владами( центр, обл., район, рада). то і відповідальності не буде... Хто має турбуватися за тих жителів громад, які працюють і не мають на зарплату 14 млн.? Гарний батько. господар ніколи не перекладе на сусіда, державу свої обов'язки дбати за своїх дітей, свою сім'ю. своє подвір'я. А нині виходить. що місто моє. але до більшості в ньому мені не має ніякого діла. я за нього не відповідаю, але чомусь ці люди голосують за мера: і вчителі. і вихователі. і медики. і підприємці... Не хочете сіл. то утворіть ОТГ в місті? Чи і так слабо? Не виконати вимоги закону провести обговорення ІНІЦІЮВАННЯ. а не УТВОРЕННЯ говорить лише про заборону і не бажання взагалі про це говорити. Якщо Ви праві - доведіть це своїм людям.

Бей красных, пока не побелеют, бей белых, пока не покраснеют

10:41 12.03.2018

Я теж за ОТГ, але не в нашому селі! Отже, що влада зробить тим, хто не піде на об'єднання добровільно? Дуже буде цікаво дивитися, як силовим методом приєднуватимуть сільради перед виборами президента, парламенту. А вибори вже не за горами!!! Не дадуть на дороги, клуби, ФАПи - вотум не довіри. Ох і кіно буде... Одні вастанія! Правда ще людям треба буде не забути про союзників порошенківців у цьому питанні - "укропів"! Вони теж яро відстоюють реформаторське ноу-хау.

Незнаючий

11:42 12.03.2018

А голова РДА теж від укропу, бачу так пліч о пліч з ними скрізь, всі заходи укропівські відвідує?

Читач

11:48 12.03.2018

Ого, як заскакали укропи. Їм же треба влада любою ціною. Не думав, що таке примітивне розуміння питань бюджету у Свєти Сидорчук, видко глибоке знання історії КПРС не полишило місця для розуміння інтересів суспільства, чи обіцяна сума, як приз за перемогу затьмарює розум. Громада міста чітко виступає проти об'єднання, а жительці села Карпилівка, чи звідки там вона, нудно без грошей, та плювати на думку депутатів, бо за спиною відчуває мішки чужих баксів.
Антигромадська позиція в поведінці депутатів від укропу видає в них найманців, які відпрацьовують чужі гроші, потрачені на них. Благодатне місце роковоліського клубу тягне магнітом любителів легкої наживи.
Свого часу регіонали порозбігались, як щурі, бояться навіть згадати хто був у партії, невже ніхто не здатен зробити висновків, що протистояти інтересам народу безглуздо, але історія, яку здавалося б мала знати Свєта Сидорчук, історія повторюється для тих хто її не знає. Сумніваюсь в актуальності диплома історика, де замість справжніх знань одні лозунги та ідеологічні установки.

Читачу

12:45 12.03.2018

Дійсно «незрозуміла» позиція депутатки з Карасина, інше питання якби вона ініціювала громаду у Сошичне куди ввійде і її село, але ж там їй вказали на двері, то вона тепер воду баламутить у місті, залучаючи раків ців , а Дунайчук їй так солодко підспівує. Одне варто пам’ятати - за брудні гроші прийдеться відповідати. Історія дасть оцінку усім

Камінь

12:51 12.03.2018

"є конституція,європейська співдружність із своїми законами .які ми підписували.": наш любий МЕР говорить про Конституцію та про якісь Закони які МИ підписували тому саме в Конституції говориться про право народу на владу, народовладдя і тому подібне, а тут наш любий Мер приватизував на своїй особі це право. Він не дає цим правом скористатися народу, навіть не ініціювавши це обговорення серед народу, скажім так "його" народу через те, що будь-яке обговорення у цій площині не матиме законодавчої гарантії того що може статися, а саме - об"єднатися з навколишніми сільськими населеними пунктами. Але він тут говоритть про якусь Конституцію та про якісь Закони про які він мовляв підписував або Ми підписували немає значення. То дайте народу те право у їхні руки і не слід приватизовувати свої повноваження буквально. Без Вас точно це станеться але невідомо з якими наслідками для міста, регіону і між іншим особисто для Вас оскільки Вас точно можуть винести разом із кріслом незважаючи що перед тим вулиця буде підметена чи ні. Людина говорить що сьогодні все оккей але Нас цікавить що буде завтра через два, п"ять чи десять років оскільки Ми бажаємо жити, розвиватися та намагатися бути європейцями. Про Мера цього не скажеш оскільки Він та його діти не живуть й не намагаються тут розселятися, а для чого питається вони знайшли кращий вихід з уього становища користуючись між іншим татовим становищем та його грошиками які він тут назшибав і в тому числі заробітьою платою. Тепер він говорить про якесь там право. Тут однозначно що він намагається своїм правом зловживати ще два роки оскільки ще мало отримав від громади. Ось його найголовніша засада чому він не бажає дати право народу, громаді скористатися своїм правом.

Зубрик

14:28 12.03.2018

Камінь, зав'язуй фігню нести про марення, лізуть кругом настирливо з своїми висерами! Може, сам прийдеш під міську раду і мітинг проти мера організуєш? Спробуєш винести його із кріслом?

Світлана Сидорук для Читачів

22:28 12.03.2018

Диплом вчителя історії у мене з відзнакою. без відзнаки диплом магістра державного управління (все відмінно і три "добре"). бюджет знаю не досконало. але на рівні сільського голови- добре.за 13 років на посаді голови завжди був бюджет розвитку, про все інше вже не говорю. В 2015р перші в районі дали згоду на ОТГ з центром в Тойкуті, в 2017р дали згоду на ОТГ з центром в Сошичне, в одному і іншому випадку поки нічого не вийшло. але точно не через нас. Про децентралізацію і створення ОТГ готова говорити в будь-якій громаді, бо це стратегія розвитку. За два роки громади району втратили 80 млн. грн. Ще мало? Дуже хотіла б поспілкуватися з Вами, шановні вживу. щоб ви не мали сумніву хоча б в моїх дипломах... Ніколи, ніхто мені на двері не вказував (може й хотіли. але духу не вистачало). Громада міста для Вас- це хто? Ви спочатку зумійте запитати в громади хоча б її думку... Історія дасть оцінку всім!

Камінь

19:54 23.03.2018

"Ціни на все зростають а держава потроху все більше доходів планує забирати в центр": не вірне твердження держава не забирає все більше доходів але забирає вільні залишки доходів. Тобто якщо у Вас є доходи та видатки то різниця яка складає енну кількість коштів забирає держава отже від Вас залежить на що Ви орієнтуєтеся у видатках. Чим більші заплановані видатки тим менше у Вас їх (кошти) заберуть. Якщо Ви орієнтуєтеся на власні повноваженя які у свою чергу мають бути покриті вдатками зі бюджету то тим менше у ВАс заберуть коштів.

25 вересня
Вчора
23.09.2018
22.09.2018
21.09.2018
20.09.2018
19.09.2018
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин