Криптовалюта в кредит: вигідна послуга чи спосіб втратити всі гроші?

18 Вересня 2023, 13:51
фото ілюстративне 412
фото ілюстративне

Якщо ви хочете швидко коригувати свою стратегію, не виводячи крипту з активних позицій, або завести нові монети, не купуючи їх, то криптовалюта в кредит може стати підходящим варіантом для вас.

Сьогодні цифрові валюти – це інструмент для ефективних платежів по всьому світу. Різкі коливання вартості Біткоіна та інших криптовалют – те, що є вигідним для багатьох криптоентузіастів та інвесторів, які використовують це для заробітку. Якщо ви хочете швидко коригувати свою стратегію, не виводячи крипту з активних позицій, або завести нові монети, не купуючи їх, то криптовалюта в кредит може стати підходящим варіантом для вас. Потрібно лише розібратися з усіма нюансами, щоб грамотно використати цей інструмент та не втратити заставну суму.

Що таке криптокредитування?

Усі давно вже знайомі з банківськими кредитами та приблизно розуміють, як вони працюють. Останніми роками спостерігається величезний попит на мікрофінансові організації, які збільшують позику на 292-365% річних. Традиційні кредити – це завжди тривале оформлення, перевірка документів, штрафи та комісії. Якщо ви прострочите платіж, то одразу зіпсується ваша кредитна історія. А значить, у майбутньому вам буде закрито доступ до позикових грошей.

Відмовитися від такої дорогої системи можна, якщо взяти Біткоїни в борг. Процедура оформлення не триває днями та тижнями, а займає лише 10-15 хвилин. У порівнянні з банками криптокредитування пропонує нижчі відсоткові ставки та зручні цифрові сервіси для оформлення та подальших платежів. Позичені криптовалюти – це не лише миттєве рішення, а й можливість додаткового заробітку за правильної стратегії інвестицій.

Криптокредитування – один із напрямів криптофінансування. Як і в традиційній системі, ви можете використовувати свої цифрові активи, щоб отримати криптопозику. На підставі заставної суми ви можете позичати криптовалюту чи фіатні гроші залежно від обраного майданчика. Одна з причин привабливості такого інструменту – не потрібно надавати документацію або платити за обробку ваших даних.

Яку вибрати платформу для криптокредитування?

Це спеціалізовані майданчики, де можуть вести свою діяльність як позичальники, так і кредитори. Сервіси можна розділити на 2 основні типи – централізовані та децентралізовані. На деяких ресурсах додатково надається можливість криптотрейдингу та відкриття ощадних рахунків. Особливості обох типів платформ:

  • ● Централізовані (CeFi). Передбачають наявність керуючого органу – компанія чи група. Іншими словами, є хтось, хто контролює всі системи та операції. Централізовані платформи здебільшого виставляють дві обов'язкові вимоги для роботи на них – реєстрація та проходження процедури KYC. Верифікація особи потрібна для того, щоб перевіряти акаунти на момент відмивання грошей та інших фінансових злочинів. Блокчейн-технологія дозволяє відстежувати усі транзакції на майданчику. Зв'язок зі службою підтримки доступний 24/7.
  • ● Децентралізовані (DeFi). Біткоін-кредитування здійснюється без участі центрального органу. Весь контроль над процесами зосереджується не в руках якоїсь людини, а забезпечується кодами. Автоматизація виплат та транзакцій досягається шляхом впровадження смарт-контрактів. Робота на базі блокчейну робить транзакції відкритими для всіх користувачів мережі, що гарантує прозорість системи. Щоб позичити криптовалюту, необхідно оформити заявку та надати свої активи у якості застави. В цьому випадку від користувачів не потрібна жодна особиста інформація або підтвердження кредитної історії.

Вибирайте таку платформу, яка є більш доступною та зручною для вас, та дозволить закрити ваш запит.

Кредит у Біткоінах та іншій крипті: види активів та відсоткова ставка

Заставними монетами можуть стати найрізноманітніші криптовалюти. Тут все залежить від умов конкретної платформи криптокредитування. Як правило, такі сервіси пропонують такі види цифрових валют: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Tether (USDT), Ripple XRP), Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Monero ( XMR), Tron (TRX) та інші. Ви також можете використовувати такі криптовалюти як заставні кошти. Орієнтуйтеся на ту крипту, яка вже є у вашому гаманці. Оформляючи кредит у банку чи іншій фінансовій установі, ви сплачуєте за це певний відсоток. Криптокредитування також передбачає плату за те, що вам дають цифрові активи у користування. Відсоткова ставка розраховується, виходячи з умов крипто позики, суми та самого сервісу. Якщо вас цікавить BTC у борг, то заздалегідь ознайомтеся з тим, скільки доведеться платити за запозичену вами суму. Платформи також відрізняються за видом відсоткової ставки. Вона може бути фіксованою або плаваючою.

Відмінності у відсоткових ставках

Фіксована – це коли протягом всього терміну кредиту вам нараховують однаковий відсоток. Ви завжди сплачуєте фіксовану суму. Зауважте, що фіксована ставка може застосовуватися як до всього терміну кредитування, так і до певної його частини. Якщо розглядати плаваючу ставку, вона змінюється під впливом коливань на крипторинку. У такому варіанті сума може коригуватися без попередження. 

Позика Біткоінів або інших криптовалют з фіксованою ставкою може припускати дещо вищий відсоток порівняно з плаваючою. Але таким чином ви страхуєте себе від непередбачених ситуацій у майбутньому. Плаваюча відсоткова ставка може бути нижчою

за фіксовану, але вам ніхто не зможе заздалегідь сказати, буде вона підвищуватися або знижуватися з часом. Існують інші види відсоткових ставок, тому вивчайте інформацію до початку співпраці. 

Чи варто побоюватися криптопозики? 

Деякі користувачі сумніваються в цьому інструменті криптоплатформ, тому намагаються знайти підступний нюанс. Але насправді оформлення Біткоїнів в кредит – послуга, яка має низку переваг та працює стабільно та повноцінно. Ви можете вибирати з різних форматів криптопозик. Наприклад, закладати USDT, а отримувати BTC чи інші монети. Система автоматично розраховує всі умови після введених параметрів.

Щоб уникнути будь-яких непорозумінь та проблем у майбутньому, рекомендується уважно вивчати деталі угоди до її укладання. Якщо у вас залишилися питання, проконсультуйтеся зі спеціалістами з криптокредитування. Знаючи, як працюють позики криптовалют, ви зможете уникнути труднощів.

Само по собі криптокредитування – корисна послуга для всіх, хто не має власних заощаджень для інвестицій на біржі та ведення торгів. За наявності заставних коштів вам задовольнять кредит без необхідності надавати документи, довідки та кредитну історію. Побоюватися варто лише в тому випадку, якщо ви вибрали для співпраці неперевірений майданчик, який не є профільним у криптоіндустрії. Найкраще працювати з надійними криптобіржами, які вже мають хорошу репутацію на ринку, наприклад, WhiteBIT, Binance та ін. При дотриманні всіх правил та умов ви отримаєте співпрацю на гідному рівні.

Коментар
23/09/2023 Субота
23.09.2023
22.09.2023