Полум’я на кладовищі та чорний дим викликали невдоволення у камінь-каширців

21 Квітня 2018, 20:05
6831

У п’ятницю, 20 квітня, «на центральному кладовищі горіло та диміло» - написав читач у повідомленні для Район.Камінь-Каширський.

«Тут спалювали сміття та гілля. Полум’я  і кіптява виднілося здалеку, чим насторожувало людей. Погода була вітряна і вогонь міг розійтися, тож викликали пожежників. Але про що думали ті, хто наклав таке величезне багаття?», - йдеться у листі.

Ще один житель Каменя-Каширського надіслав світлини та зазначив, що «після того спалювання всі пам’ятники покрилися сажею».

 




 

 

Коментарі
22 Квітня 2018, 00:31
Так працівники ж міськради разом з комунальниками керували процесом прибирання та особисто брали участь у благоустрої міста. Мабуть, який рівень цих працівників, які господарі вдома, так і повелися на кладовищі. Робили добру справу, але ж лінь було частину всілякого непотребу вивезти за межі цвинтаря, особливо китайські пластмасові "прикраси" на могили, які стоять більше півроку і горять неначе порох. Китайці у такий спосіб утилізовують свій використаний пластик за наші гроші та токсичний сморід на людські садиби й вікна лікарні. На Прикарпатті люди давно вже не використовують штучні квіти, вінки, а несуть до покійника й на кладовище живі квіти - дві, чотири чи, хто може, й цілий букет. Це органіка і вона не забруднює довкілля та не створює змагання - хто приніс більший та помпезніший пластиковий вінок покійному! Ну і за кладовищем ж, мабуть, потрібно доглядати не тільки за радянськими звичаями - раз у рік на ленінський комуністичний суботник в кінці другої декади квітня до днюхи вождя, тоді й не виростатиме пуща й корчі, які є прихистком для лінивих відвідувачів могил, що викидають туди своє сміття. Одним словом, ще потрібно чимало часу, аби люди навчились господарювати на громадській території, як на власному обійсті. Територіальна громада повинна бачити у своєму місті свій дім, свою територію, тоді й мислення буде інакшим. Бо, для прикладу, редактор газети Полісся публікує на шпальтах районки повідомлення, що благочинний повідомив новину - як підсохне, будемо розпочинати будівельні роботи на відновленні чи будівництві Іллінської церкви на згарищі у місті. І навіть редактора, я вже мовчу про просту напівосвічену жіночку, не поцікавило - а на якій підставі ці роботи розпочинаються? Хто надав дозволи, який проект буде реалізовуватися, яка доля пам'ятки архітектури втраченої церкви з більш як трьохсотлітньою історією тощо? А для чого, є у Стефана начальство у Луцьку - Нафанаїл, в Києві - Онуфрій, врешті ж підтримка є і буде з Москви, тим паче у такий гарячий і непростий для українців час - там все скажуть і покажуть, ще й грошима допоможуть! То для чого каміньчукам мати свої голови і свою позицію? Тут спалити сміття толком не вміємо, а про щось суттєвіше вже й говорити не доводиться... А потім дивуємося, чому ми так живемо!
22 Квітня 2018, 02:43
Та не все зле, що зробили люди, котрі прибирали цвинтар. Річ у тім, що два інтродуцента,-клен ясенелистий і акація, перетворилися в дерева бу"ряни. Особливістю цих дерев-бур'янів є інтенсивність росту після вирубування та прискорене плодоношення. Єдиний спосіб позбутися їх -спалювання пеньків. Тому, самі не усвідомлюючи цього, "комунальники" поступили правильно.
22 Квітня 2018, 02:46
Щодо Стефана, то в 25-хвилинному монолозі він наголошував, що тут,-на згарищі, Божа земля, тому дозволи від людей йому не потрібні.
22 Квітня 2018, 02:49
"На Волині розпочався пожежонебезпечний період.Своєю чергою, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області наголосив на спільній відповідальності усіх представників відомчих підрозділів щодо запобігання та попередження виникнення пожеж, які завдають величезні збитки та шкодять навколишньому середовищу в цілому. Про це та багато іншого говорили сьогодні, 18 квітня 2018 року, під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Савченка." Це для наших горе-керівників не указ?
22 Квітня 2018, 02:52
Петя треба мати компетенції, перш ніж повчати. Я вам відкриття зробив про дерева-бур"яни, а ви що робите?
22 Квітня 2018, 03:30
Петя живе за Уралом, а я Петро, тиждень усіх інформують про надзвичайну пожежну небезпеку, місяць просять не спалювати суху траву, а Камінчукам начхати, трохи не спалили кладовище. Люди перед святами, прибрали могили, тепер знову потрібно після ваших впорядкувань йти на цвинтар.
22 Квітня 2018, 05:20
Пан Стефаній або не уявляе,що буде коли розпочнеться будівництво церкви без документів,або думає"что русский мир "допоможе перемогти Українське законодавство. Церква не проста будівля,там будуть молитися тисячі людей,там повинно бути безпечно Цікаво чи батюшка покладе на себе функцію замовника будівництва з усіма юридичними відповідальностями А може це розвідка,як поведеться Камінь-Каширська громада, З вогнем граєтесь "святий отче",ваші слова слухало майже все місто. Візьміть краще "ЗАКОН" в руки і дійте тая,як вимагає він.
22 Квітня 2018, 05:39
Дійсно при проведенні часткового прибирання кладовища від гілок акації,яку було порізано в минулому році для розчищення місця для нових поховань ми вимушені будемо спалити малими багаттями ці гілки ,бо їх не можна винести за огорожу через хаотичні поховання.На жаль під гілками скинуті були штучні квіти,що викликало такий дим. Памятники не постраждали ,скарг тих хто там живе не було. На сторожі стояла пожежна машина та присутні були 3 пожежники. Хотілось би знати скільки прийшло б людей на прибирання ,в тому році лише два. Дякуємо хоча б священику церки святого Миколая (КП) ,який брав участь в прибиранні. Доречі, там роботи ще так багато,
22 Квітня 2018, 12:36
А що, ноги з дупи повилазять,якщо гілки повиносити за межі кладовища???Не бреши,що не було пожежі і пам"ятники не постраждали,а кому поскаржаться прості люди--вам-дебілам???
22 Квітня 2018, 13:47
Найперше, хотілося б дорікнути коментатору 09:36 22.04.2018, котрий у такому тоні розмовляє з міським головою, чіпляючи при цьому ярлики. Наш мер є таким самим як і ми всі, лишень, мабуть, таки трохи кращий від нас, позаяк ми його обирали серед інших своїх претендентів. Тому, обпльовуючи мера, коментатор плює в обличчя громаді і собі у першу чергу, якщо навіть він за нього не голосував. Владу потрібно критикувати, але й і допомагати їй хоча б морально.<br/>Друге, це питання будівництва церкви. Якщо благочинний вважає, що окрім Нафанаїла та інших керівників РПЦ за ієрархією для нього немає більше влади на українській землі, то він глибоко помиляється. Така зухвалість священника, що представляє конфесію, центр якої знаходиться поза межами держави та всіляко толерує знищенню цієї державності, пояснюється насамперед тим, що місцева влада свого часу не дала належної оцінки його самовільних дій при &quot;реставрації&quot; пам'ятки архітектури на псковський манер, а вдруге, коли на гальмах спустила процес розслідування причин пожежі, внаслідок якої втрачена пам'ятка архітектури, що охороняється Законом, - Іллінська церква. Не відкидаю того, що Стефан, посилаючись на його вислів &quot;згарище - Божа земля&quot; порадився зі своїми зверхниками і зумисне провокує ситуацію, аби перешкодити процесу становлення та утворення Єдиної Помісної Української Православної Церкви, але цього йому не вдасться. Адже чергове самоуправство може спровокувати ще одну, але на цей раз людську пожежу та протистояння у краї, чого йому не простить ні Господь, ні світська влада, пригадавши всі його прогрішення при користуванні втраченою пам'яткою архітектури, починаючи з того, що ремонт проводився без належної дозвільної документації. З іншого боку, при вдумливому підході насамперед 20-ки цієї релігійної громади у місті, яка наймає на роботу і утримує за свій кошт священника, при зваженому прийнятті рішення про відновлення церкви у райцентрі із врахуванням державотворчих та релігійних процесів в Україні, можна і потрібно побудувати на цьому місці церкву. Для цього потрібно лишень не спішити поперед &quot;батька&quot;, дотриматися на цей раз букви Закону при будівництві і при Божій допомозі вирішити цю богоугодну справу. Якщо Стефан поведеться зважено, відповідно до чинного законодавства, Божого смирення та з повагою до громади міста, він, вочевидь, зможе зберегти спокій у Камені, очолити це будівництво, залишитися настоятелем громади, але лишень з доброї волі цієї громади. Не спішіть, Отче, поперед часу, не робіть того як це було у Вас з Небесною сотнею у місті, коли згодом довелось на об'єктив виправляти ситуацію і викручуватися як в'юн перед людьми. Зрозумійте, ніхто з вдумливих людей не бореться з православ'ям, ніхто не заперечує потреби у відновленні приміщення церкви, яка пішла у небо на Благовіщення, але ніхто не дозволить Вам вкотре знехтувати законами України, реаліями, котрі є не в головах ваших зверхників, а на дійсно Божій землі, що не обмежена лишень периметром згарища від церкви, яку Ви, як не крути, не догледіли...
22 Квітня 2018, 15:17
Для місцевого попа територія церкви, яка згоріла з його вини, бо при ремонті не дотрималися вимог пожежної безпеки в облаштуванні електропроводки, є землею Божою, а для Кирила (Гундяєва) - ціла планета Земля є територією Божою, де обидва роблять те, що їм заманеться на &quot;підконтрольній&quot; території. Чи не звідси йде зневага до законів держави, міжнародних зобов'язань і т.п. А десь в Піщаному чи в Стобихівці, слухаючи таких духовних пастирів, чоловік думає - а у мене ліс Божа земля, бо тут жили всі мої предки, тому також буду робити що мені заманеться. Чи потрібні громаді такі духівники, які перебрали на себе доручення на дії від імені Бога? Чи й кордон, через який колись вивозили ікони, також &quot;земля Божа&quot;, батюшко Стефаній, де не потрібні дозволи від людей?
22 Квітня 2018, 15:21
Я написала правду про пожежу на кладовищі,яку гасили пожежники спочатку Камазом, а потім Зілом,а міський голова замість того, щоб написати своі офіційні вибачення громаді накшалт &quot;Вибачте-зробив дурню&quot;--бреше, а ваша демагогія тепер нікому не потрібна.Речі потрібно називати своіми іменами і не загравати з владою.Плювок в обличчя всім родинам померлих зробили &quot;прибиральники&quot;,а не я і перш ніж писати своі коментарі і когось звинувачувати поідьте на кладовище .
22 Квітня 2018, 15:55
Я не про пожежу, камази та зіли, я про &quot;дебілів&quot;, якими Ви обзиваєте мера і владу. Я ж ще й підкреслив, що владу потрібно критикувати, особливо за, як Ви кажете, &quot;дурню&quot;, яка у них виходить у результаті при їх добрих намірах.<br/> А те, що ваш евфемізм не так далекий від істини, свідчить і той факт, що Мер ані словом не заїкнувся про наміри самовільного будівництва намісником Бога на стражденній каміньській землі, принаймні у межах згарища. Він мабуть не розуміє, що справа не у будівлі приміщення церкви, справа у тому, що він не виконує свої функції старости міста, бургомістра, найсвятішою справою якого є дотримання законів, спокою та розвитку території, яку йому довірила громада міста. Його протягнуте рішення через підконтрольну йому міськраду про виділення землі під індивідуальну забудову навколо Підцир'ївського кладовища, мабуть, також продиктоване Стефановим принципом - це &quot;земля Кесарева&quot;, тому мені не потрібні ні глузд, ні жодні людські закони, тим паче, якщо воно приносить якийсь індивідуальний зиск... Ще раз повторюся - я не про камази, <br/> я не дурню з пожежею, не про території та приміщення й будівлі, я мовлю про людські ЦІННОСТІ, котрі набагато важче вибудовувати аніж &quot;приміщення&quot; для молитв чи вічного спочинку... Розум і совість - ось найголовніші людські святині, а церкви і кладовища були і будуть у тому чи іншому місці! <br/><br/>П.С. Син зарубав маму сокирою у Камені, а його тут виправдовують, бо ж бачте &quot;добряком&quot; він був! Ось що ми втрачаємо, у т.ч. і через відсутність справжньої віри у Господа, а дбаємо лишень за грішний гріш, як біблейний митар у церкві!
22 Квітня 2018, 17:38
&quot;Щодо Стефана, то в 25-хвилинному монолозі він наголошував, що тут,-на згарищі, Божа земля, тому дозволи від людей йому не потрібні&quot;: якщо подумати, що він намісник бога на Камінь-Каширській землі то це очевидна справа але якщо подумати все-таки про сьогоднішні реалії то скоріше всього що у цього пан-отця не всі удома якщо він говорить такі слова.
22 Квітня 2018, 18:35
До чого та мова. Час би всім зрозуміти, що яка влада – такі події. Те, що саме народ тау владу обрав, то це правильно, але й шляхта мала б зрозуміти, що народ наш звик жити подалі від влади, свої проблеми по-своєму вирішувати, а тому на вибори ходить як на виступ самодіяльного танцювально-співочого гуртка.
22 Квітня 2018, 19:05
Чому всі пристали до могилок, там є дорогі і мені могили. Могилки же засмічені акацією, яка як і клен-ясенелистий офіційно визнана фахівцями деревами-бур&quot;янами, а боротьба ефективна з цими &quot;бур&quot;яними&quot; одним єдиним способом-вогнем, тому комунальникам не потрібно виправдовуватися, вони використали єдино правильний спосіб. Тільки треба було менше хмизу на одну купу нагортати, тоді і полум'я було б менше. Якщо просто зрубати зарості з акації і спалити пеньки, то через 3-5 років там будуть вдвічі більші непролазні хащі.
22 Квітня 2018, 19:06
треба читати &quot;не спалити&quot;
22 Квітня 2018, 20:18
Шляхта розуміє, що народ ніколи особливо на владу не розраховував, виживав як міг, але ж народ своєї влади ще й толком не мав. Як не литовці, то поляки тут кермували, а як з тими трохи зжилися, то жиди спокушали в генделиках шкалік-другий потягнути на &quot;карандаш&quot; (запис), а колись заплатиш, якщо не грошима то чимось іншим. Останніх 200 літ москаль свою простоту нав'язував у різних формах, тому дива великого нема. Звідси й влада така ж, бо де їй взятися інакшою? І нема різниці чи ця влада виконавча, чи представницька чи релігійна, вона ще не була народною. Всяк у період своєї влади прагне витягнути зі своєї посади щонайбільше, лизнути зверхника, аби не забрали крісла та можливостей, які воно дає. Однак, якби я не бачив відкритих дверей з цього глухого кута, я би не тратив свій час та емоції на марно. Люди чи хоча б їх невелика частина, принаймні лідери мають зрозуміти, що всі сусідні європейські держави мають свої досягнення тільки завдяки тому, що звільнились від рабства, стали господарями у своєму домі і поволі набираються сил та мудрості. Чи міг би, скажімо, польський ксьонз заявити, що тут земля Божа і я творю, що хочу, жодна світська влада мені не потрібна? Його, найперше вірні цього ж приходу одразу ж поставили б на місце і нагадали йому, що він не є намісником Бога чи хоча б нунцієм Папи Римського на цій території. Бо молитва найбільш ефективна тоді, коли є якийсь порядок, спокій та стабільність у державі. Тим паче, духівник, незалежно від конфесії, віросповідання, ніколи не може бути провокатором та підбурювачем людей, якщо він звісно не представляє інтереси іншої держави, що зацікавлена у хаосі та протистояннях в громаді. Чи, скажімо, для місцевих протестантів району і міста світська влада та закони такі милі і любі, але ж вони собі таких вольностей не дозволяють. Тому, і мер, який би він не був, і голови виконавчої та представницької влади району мають розуміти, що на них лежить відповідальність за дотримання законності на адміністративній території, і якщо не зуміли всі разм зберегти Іллінську церкву-святиню, нагромадити у місті та районі якихось благ у вигляді податків, сприятливої атмосфери для бізнесу тощо, то мають подумати за завтрашній день своєї громади, та й, врешті, свій особистий, але не у сенсі запасів грошей та майна...
23 Квітня 2018, 00:39
&quot;Тому, і мер, який би він не був, і голови виконавчої та представницької влади району мають розуміти&quot;: отож бо що якщо усі мудро мовчать то тут десь собака зарита й очевидно що щось таки у цьому є й він попробує копати фундаменти. Хіба що у світлі цих подій можливо десять раз подумає якщо не бажає побавитися з громадою.
23 Квітня 2018, 00:48
Той пан, що очко набирає трьома картами, інженер механік чи інженер лісового господарства, який знає лиш один спосіб нищити пеньки акації?
23 Квітня 2018, 01:14
Якщо Стефан має своєрідну близорукість, то він захоче вислужитися перед Нафанаїлом (Крикотою) - своїм земляком та покровителем, і до його 60-річного ювілею у липні наступного року прагнутиме подарувати хоча б зруб нової церкви у Камені на місці згарища. Це прагнення, враховуючи нинішні непрості часи, невідомо чим може закінчитися і для нього, і для спокою міста. Але, якщо Бог пошле йому просвітління, вдкмливість, якщо він не піде на пролом, витримає паузу, яка продиктована необхідністю вироблення всіх документів та ситуацією в державі, то не виключено, що замість московського журавля у небі, триматиме українську синицю у руці та передасть її своїм синам, що, сподіваюся, стали на стезю служіння Богові, а не конкретним пастирям, нехай і нині високого польоту. Подай йому мудрість, Господи!