Хотешів: освятили пам’ятник хорунжого армії УНР

30 Червня 2018, 14:29
Освятили пам’ятник хорунжого армії УНР 9512
Освятили пам’ятник хорунжого армії УНР

У селі Хотешів Камінь-Каширського району у суботу, 30го червня, відбулось урочисте відкриття і освячення пам'ятника на могилі хорунжого армії УНР Олександра Білецького.

Про це повідомляють на сторінці Національний Корпус – Ковель у Facebook.

Уродженець Житомирщини у 1920 р. воював за незалежність України в лавах 4-го кінного полку 4-ї Київської дивізії Армії УНР. Одержав старшинський ранг хорунжого. У 1924 р. висвятився на православного священика.

Пастирське служіння ніс на Волині, де доклав надзвичайних зусиль для утвердження національної свідомості серед українського селянства. Згодом нав’язав тісні контакти з ОУН, брав участь у формуванні перших боївок УПА. 26 квітня 1943 року, на другий день Великодня, під час звершення в церкві святкової Літургії, був вбитий червоним партизаном. Похований у селі Хотешів.





 

Коментарі
30 Червня 2018, 21:06
оооо Нарешті Національний корпус і до нас завітав! <br/>Може вже й дадуть прочухана попам московським!
01 Липня 2018, 00:07
Поки ви не дасте їм прочухана самі - ніякий корпус чи Свобода замість вас цього не зробить!
01 Липня 2018, 00:40
Так хто освячував пам'ятник? Анонс був, а з світлин і тексту годі вирузуміти, хотіла б довідатись, адже подія неординарна.
01 Липня 2018, 00:48
Чому омертвіли серця хотешівців,які не прийшли вшанувати пам&quot;ять світлої людини, священника,просвітянина,того,що понад усе любив Бога і Україну.Чому піддалися омані ворожої московської церкви і не шанують свою ?Ніхто крім нас самих ладу в нашому &quot;домі&quot; не наведе! Вірно зауважив один чоловік:&quot; НКВД добряче почистило Хотешів...&quot;Чудове село волинського краю на межі духовної прірви.
01 Липня 2018, 01:06
Прийшли... 4 дорослих і 4 учнів...
01 Липня 2018, 01:10
Освячував Владика Михаїл і ще 8 священиків.
01 Липня 2018, 01:43
А що ж тут дивуватися? Місцевий піп з РПЦ ж не міг &quot;освернитися&quot; біля &quot;неканонічних раскольніков&quot; ще й надоумив у цьому прихожан. А те, що червоний партизан в'їхав на коні чи кобилі у церкву і там здійснив атентат його ж колишнього колеги - застрілив місцевого священника, то таке, вважає московський прихвостень, мовляв, війна! Своїх же не здають ні колишніх червоних партизан, ні нинішніх - у рясах, бо ще заберуть парафію... А сільський голова, може й має якусь голову на плечах, але ж скоро вибори, піп буде проти, також боїться лишиться без своєї &quot;парафії&quot;. А директор школи? Мабуть регулярно звітується Пасю - регоналу, про неабияку роботу з національно- патріотичного виховання? Гниль і болото!
01 Липня 2018, 02:08
Директор школи був присутній на дійстві, хоча в цей час був випускний. <br/>А от сільський голова і депутати не було.<br/>І до храму не пустили, бо думали що приїхали відбирати церкву
01 Липня 2018, 02:12
Освячувало памятний знак герою, і мучинику протоїєрею Олександру Білецькому духовенство УПЦКП.<br/>Московскі таких героїв не визнають
01 Липня 2018, 02:32
люди не вчили історію України...
01 Липня 2018, 11:55
сумно,бо духовна прірва відкрилася в нашому краї...в усіх її проявах...ЛЮДИ! ОТЯМТЕСЯ!!!
01 Липня 2018, 12:08
Ці поліщуки-хотешівці хочуть жити достойно , по-європейськи ,але ж весь час голосують за промосковських ставленників . <br/>Історії не вчать , не знають і НЕ ХОЧУТЬ навіть пробувати ! <br/>То хай живуть як тупі мормони , із своєю свинячою чумою та всім іншим лайном
01 Липня 2018, 13:17
&quot;І до храму не пустили&quot; - кого?
01 Липня 2018, 16:14
Напередодні місцеві священики освячували Хрест на могилі цього батюшки. Про це докладно розповідається на сайті Волинської єпархії
01 Липня 2018, 17:43
Дякую &quot;Хотешів&quot;, прояснилось. Виходить так, УПЦ КП анонсував 28.09.2018 урочисте відкриття в суботу 30 числа ц.р. пам'ятника О.Білецькому в Хотешові. Але в п'ятницю 29 червня батюшки УПЦ (МП), не попередивши громадськість терену через ЗМІ, випередили своїх колег з УПЦ КП. Виглядає так, що в такий спосіб штрикнули тихо шпильку канонічні православні батюшки, які мають патріарха в Москві, ще не визнаних канонічно православних священників, які мають патріарха у Києві. Якщо ж пам'ятника встановили 5 червня у вівторок, то ніхто не заважав місцевим батюшкам висвятити в п'ятницю 8 числа, тобто три тижні тому, як таким, що щиро люблять Україну і її народ, а також бережуть пам'ять про місцеві події та місцевих неординарних людей. Але де ж там, треба випередити на 12 годин анонсовану подію та за 40 хв. до опівночі подати новини. Шкода, краще б вони разом на урочистому відкритті пам'ятника священику змагались, хто кращу проповідь виголосить, а не хто швидше встигне помахати кадилом на гробі замордованого священика автокефальної православної церкви.
01 Липня 2018, 20:10
Олександр Білецький мабуть в гробу перевернувся, коли потомки червоних партизанів з хрестами на грудях та зірками на плечах під рясами прийшли &quot;освячувати&quot; його могилу.
02 Липня 2018, 00:19
А Оленка то не зміючка. Я все зрозумів!
02 Липня 2018, 13:36
Оленка - таки зміючка, але її &quot;яд&quot; використовується переважно з лікарською метою для зцілення українських душ від хвороб байдужості, лінивості думки, вічного васальства та приреченості бездержавністю. Цей нікнейм вона взяла, вочевидь ,з огляду на головний знак лікарського товариства - чаша з обвитою змією, яка віддає свої ліки для одужання людини. Ну і мудрість змії - загальновідома штука. До слова, на мій погляд, Оленка є одним з найдавніших вдумливих коментаторів на сайтах нашого міста, пам'ятаю її ще з ніком ЗОЯ, котрій не байдужа доля України у цілому та поліщуків - зокрема. Вона вміє тонко, грамотно, зрозумілою реалістичною мовою описати ситуацію, викласти суть проблеми, зберігаючи колорит нашої місцевої мови та неабияке почуття гумору. Яскравим прикладом цьому є цей її коментар, що ми обговорюємо. Це вам не Хрін, що часом намеле мішок вовни, аж декому нема снаги все те й прочитати. Я часто пробую мавпувати Оленку у питаннях лаконічності, глибини думки та обізнаності, але значних успіхів у цьому напрямку, на жаль, поки- що не досягнув.))
02 Липня 2018, 21:31
Що ви тут дискутуєте? Прихожани Хотешівського храму провели освячення і молитовно пом'янули отця Білецького! І крапка! Мирно, тихо, без пафосних промов і лишнього піару! Ну досить вже радянщини! Досить диктувати, як людям треба чинити! Чого кожен, як говориться, з своїм уставом лізе в чужий монастир?
02 Липня 2018, 22:07
Павлик ти часом не син Морозова?
02 Липня 2018, 22:26
Павлик - &quot;власник&quot; монастиря , схоже, є сином чи родичем того причумленого партизана Василя Науміка (Чухрія), що у квітні 1943 року на коні в'їхав у Хотешівську церкву, а вже цей партизан - з родини Морозових!
03 Липня 2018, 23:48
Того дня загинула іще одна людина в церкві. Партизани шукали зброю в церкві. Там також були Малиневські 2 брата.
04 Липня 2018, 00:00
Діду Матвію, будь ласка, трохи докладніше можете описати про цю веремію, буду щиро вдячна.
05 Липня 2018, 21:57
А що вас цікавить.
05 Липня 2018, 23:30
Хто друга людина? То цей Чухрій двох застрелив? Роль братів Маленевських, партизани чи свідки людовбивства? Коротенько, коли ваша ласка.
06 Липня 2018, 02:12
Чухрій і невідомий партизан зайшли в церкву з ППШ і наказав всім лягти і відразу випустив чергу. Друга людина прислужник в церкві. Малиневськи також партизани в них були зпалені Gewehr 98 вони стояли на вулиці прикривали. Чухрій розповідав що в церкві знайшли багато зброї. Свідок тих подій розповідав що вони шукали щось у церкві.
06 Липня 2018, 02:43
Якщо Чухрій випустив автоматну чергу, значить кулями мав би посікти іконостас. Я чула, що священика застрелено у вівтарі?
06 Липня 2018, 02:50
Можливо.