Формування громад Волині без «білих лям»: що зміниться у Камінь-Каширському районі

03 Липня 2018, 15:01
6989

Як виглядатиме Перспективний план формування територій громад Волинської області – це питання розглядали 25 червня 2018 року на засіданні профільної комісії Волинської облради.

Обласна державна адміністрація внесла на розгляд проект рішення, який враховує у відповідності до методичних рекомендацій офіційно подані місцеві ініціативи та пропозиції спеціально створеної робочої групи, – ідеться на персональному сайті Сергія Кошарука, заступника голови Волинської ОДА.

«Білими плямами» поміж собою спеціалісти називають ті громади, котрі до цього часу неактивні та не визначилися щодо об’єднання в майбутню об’єднану громаду чи приєднання до існуючої ОТГ

Нині таких – 32 громади на території семи районів, зокрема в Іваничівському, Ківерцівському, Ковельському, Луцькому, Любешівському, Любомльському, Ратнівському та Старовижівському.

Відповідальним суб’єктом формування Перспективного плану ОТГ в області законом визначено – обласну державну адміністрацію. Проте головою ОДА створена спеціальна робоча група зі спеціалістів та фахівців, яка попередньо розглядає усі питання Перспективного плану те рекомендує облдержадміністрації відповідні рішення.

Облдержадміністрацією, з урахуванням критеріїв Мінрегіону щодо формування спроможних об’єднаних територіальних громад, позиції окремих депутатів обласної ради, міських, селищних, сільських рад, а також рекомендацій робочої групи з підготовки змін до перспективного плану формування територій громад Волинської області сформовано ряд пропозицій, зокрема:

у Камінь-Каширському районі запропонували:

- вивести зі складу Пнівненської сільської ОТГ Новочервищанську територіальну громаду;

- включити до складу Сошичненської сільської ОТГ Тойкутську територіальну громаду Ковельського району.



 

Коментарі
03 Липня 2018, 20:01
нічого нового не сказали..Скільки ОТГ буде в КАмені ????7Де будуть центри ОТГ????Хрін, поясніть по Вашому!!!!
04 Липня 2018, 00:47
Треба в Піщаному робити, а не в Полицях. Піщане розташоване в центрі.
04 Липня 2018, 02:19
А хрін його знає, що там задумали у Луцьку з Києвом і як воно складеться. )) Мені, якщо бути чесним, дивує позиція бувшого губернатора Волині - Гунчика. Чому він так віднісся до свого краю, до рідних йому північно-західних районів області? Хіба була незрозуміла ситуація ще кілька років тому? Адже, де найбільше матерів-героїнь, якби це м'ягше сказати, там завше потрібна підвищена увага влади вищого рівня до цих людей з кількох причин - соціальної, ментальної та з врахуванням особливостей їх громадянської активності. Цей край завжди був інфантильним та інертним, хіба дещо пожвавився за часів Шпарика. Але давайте ближче до теми. Як на мене, то у нашому районі завжди були неформальні територіальні центри, де збирали так звані кущові збори з різних причин. Я вже не раз писав, що варто було б утворити Карасинську ОТГ, аби не чахло життя у Велико-Обзирському керунку, Верхах. Але для цього потрібно відновити стару дорогу з Карасина до Вібзира, зробити її нормальну та з твердим покриттям. Закільцювати цей куток комунікаціями між селами і, враховуючи досить активну Стобихівку, за років 5-10 там відновиться нормальний пульс цієї громади. Тим паче, у них всіх більш-менш однакова ментальність, навіть з поправкою на протестантів. Пнівненький та Тоболівський куток потребує окремого обговорення, вочевидь варто погодитись з новочервищанами, оскільки їх тяжіння до маневицького краю давнє через сусіднє розташування. Головне - аби людям було зручно. Решта сіл також мають давні неформальні центри, які можуть визначитись, якщо проводити з ними збори системно, а не спорадично, на прикладах Польщі, Прибалтики інших східноєвропейських держав пояснювати мету та очікування. Але для цього потрібні лідери у районі та у потенційних центрах ОТГ. Я давно кажу, якби це не було боляче, що призначення Дунайчука головою виконавчої влади району було не зовсім вдалим, навіть з врахуванням його хороших людських якостях, бажанні щось зробити та наполегливості, вмінні швидко учитися. Причина банальна - брак досвіду та масштабності мислення, зв'язків в області та Києві, якби це скептично кимось не сприймалось. Сус же, має чималий досвід, однак цей досвід вже надто адаптивний до різних політичних змін, він як та гуска добре змащена осіннім смальцем, що не боїться жодних адміністративних "дощів чи вітру". Він є універсалом з уникнення відповідальності через атрофовану ініціативність, яка часто буває покараною. Він лишень виконавець і то обережний - аби не наламати дров і не послизнутися на шкірці від "сала". Але що нині товкти воду у ступі, потрібно у тій ситуації, що склалася, реально розмовляти з людьми. Люди завжди мають кілька розв'язків будь-якої складної задачі, так було і буде завжди. Якщо є тупикова ситуація - потрібно йти до людей, але не лукавити, не хитрувати, не відстоювати будь-яку політичну силу, а думати про державу і своїх людей, яким політика вже сидить у печінках, їх від неї нудить і ніякий хитросплетений політичний "церукал" чи то від Юлі, чи від Петра, чи від будь-кого іншого цієї нудоти не вилікує. Потрібна нехай гірка, але правда, щирість та справедливість...
04 Липня 2018, 02:42
КОстя Марчук давно все порішав де має бути ОТГ.В його руках всі карти.А ви піщанці зі своїм Ростіком будете " нєрвово куріть в старонке".
04 Липня 2018, 03:41
ОТГ в Гуті-Боровненській , вибори на жовтень
04 Липня 2018, 12:09
Вже Констянтин працює над проектом будівництва спортивного комплексу в Гуті Боровенській, і підраховує прибутки, - всі на вибори
04 Липня 2018, 12:18
1. До !!!!!!! - Хто так вирішив?Розтлумачте!<br/>2. Повністю погоджуюсь з Ракетою і Хріном.Щоб утворити щось толкове і вигідне - треба йти до людей.<br/>3.Люди !!! Приходьте на ті збори ,що організовують ті,хто рветься в крісла, інакше потім щоб не галасували що нічого не робиться, бо такі Кості,Ростіки та інші приберуть до своїх рук все і скажуть ,що так і було.<br/>4. Марчук по вуха в боргах,тож йому конче потрібний гутинський БУРШТИН.Все інше по-барабану!
04 Липня 2018, 12:45
На 02,07,2018 є 5 рішень сільських рад на об*єднення із центром в Гуті-Боровненській.
04 Липня 2018, 14:00
Звідки такі дані?Ви є підписантом тих рішень?
04 Липня 2018, 14:56
Хто володіє інформацією , той володіє світом.
04 Липня 2018, 15:26
Йти до людей? Смієтеся???Скільки можна ходити до людей і щось тлумачити.Ініціативані люди ворушать мізками і пришвидшують процес децентралізації!!!!!!!!Костя Марчук ФОРЕФЕР!(ми всі за його проголосуємо))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
04 Липня 2018, 15:43
Тут як не Крути Житнівка в центрі )))
04 Липня 2018, 16:21
А шо Житнівка?Хіба хтось не знає,які люди в житнівці????Ше дай їм керувати!!!!!)(((((((((((((((
04 Липня 2018, 16:57
Всі так звані ОТГ - черговий лохотрон від влади. Всі залишаться ні з чим-від переставляння доданків сума не змінюється! Як були злиденні,так і залишитеся!
04 Липня 2018, 17:37
А шо Житнівка тобі поперек горла ,чи може тобі особисто в душу з тих людей хтось нака....в?
04 Липня 2018, 19:41
На даний момент Житнівка одна з найпроцвітаючих сіль Камень-Каширщини )<br/>І люди там привітно-розвинено-працювиті.!!!
04 Липня 2018, 21:37
значить центром отг має бути цвітюча житнівка!!!!!!!Цвєткі!Цвєткі!Цвєткі!!!!!!!!!!
04 Липня 2018, 22:39
А що то так розходився коментатор з &quot;процвітаючої&quot; Житнівки, яка раптом з &quot;грязі в князі&quot; зібралася? До появи на політичному небосхилі одіозного житнівчанина Гриця Смітюха, котрий перед початком війни на Сході волав на весь Київ та околиці &quot;Путин - прийди!!!!&quot;, про Житнівку і жаби ввечері не кумкали перед дощем, не те що б звідти йшли якість позитивні, креативні чи просто цікаві ідеї та пропозиції. Якщо Гриць зумів &quot;мобілізувати&quot; кошти на школу, а у районі та області це проковтнули, бо ж таки на святу справу розпогодилось, то чом знаному уродженцю села не спробувати &quot;організувати&quot; з Житнівки центр ОТГ? Враховуючи захланність нашого брата від області, району і аж до сіл, ціна вирішення цього питання, як за київськими мірками, цілком підйомна. Навіть &quot;ляма&quot;, як по Фрейду обмовились у назві цієї статті, не потрібно. Так собі - сотню-другу тисяч &quot;дерев'яних&quot; і ОТГ вже в кишені. Не дорого обійдеться позитивна &quot;думка&quot; з цього питання старост навколишніх сіл, за посполитих ніхто й не говорить, це ще смішніші гроші, все решта - район, область, що називається за словами Остапа Бендера &quot;ловкость рук и никакого мошенства&quot;. І я вам скажу, нехай це припущення, однак взяти до рук ОТГ з центром у Житнівці - цілком нормальна інвестиція. Природа, чиста ріка, ліси, роботящі майже безплатні руки кріпаків та інше - чом не &quot;Ясна Поляна&quot; на старість, чом не прекрасне місце для втечі зі задушливої столиці, від суєти і загазованості? Та й масштаби ж нормальні, бо бідніші продовжують будувати палаци на берегах Дніпра, а для декого це вже давно пройдений етап, а от &quot;збудувати&quot; власне ОТГ на периферії, мати місце душевного спочинку серед земляків, котрі поколіннями цілуватимуть руцю місцевому князьку за збудовану школу, нову дорогу тощо - хіба не креативна ідея і забава? Монако, Ніца вже не у моді, та й клопітно - в Інтерполі можуть просвітити регіоналівські статки &quot;ренгеном&quot;, а тут тиша та спокій. Хіба російський доларовий мільйонер Стерлінгов не втік у такий спосіб з Москви на периферію, вирощує чоловік породистих ягнят, пече домашній хліб для себе та ресторанів, має елітну конюшню, інші забаки і, для душі чи для форми - публічно молиться Богу! Тому, якщо це і певного роду моделювання ситуації, то не таке вже й примарне, приклади цьому в сучасному житті є. Так що - vivat Житнівка! Дякуємо Грицю за територіальну столицю!? ))
06 Липня 2018, 15:29
&quot;оскільки їх тяжіння до маневицького краю давнє через сусіднє розташування.&quot;: тільки не треба ось так про тяжіння через сусіднє розташування оскільки таким чином можна позаяк виправдати й те &quot;тяжіння&quot; що на Сході України. Тяжіння тут виправдовується тільки через банальну відсутність патріотів своєї землі. Не орієнтуються на сучасні економічні дослідження. &quot;Вони&quot; говорять про те що існує конкуренція територій. Сьогодні територія під назвою Камінь-Каширський район програє Маневичам вчистую. Землі Нових Червищ, Тоболів відійшли чи відходять до Маневицького району і цьому на жаль сприяє команда укропу під виглядом боротьби за права ОТГ у цьому випадку права Прилісненської ОТГ яка простяглася вже на Камінь-Каширський район та таким чином створюється кластер фінансового потоку під прямовистою назвою Волиньторф. Волиньторф це з минулого століття. Ніхто в Європі не палить в брикетах торф. Торф викопне мінеральна сировина тут на Волині просто спалюється в брикетах. В Європі ця сировина йде на підсипку у поле або в садах і на цьому добре заробляють та таким чином екологія регіону залишається чистою. Тут ще йде боротьба нових політичних сил за минулі технології підтримання вогню в печах та таким чином супровожується крім того роздерибаненням земель Камінь-Каширського району який претендує на Повіт або принаймі може претендувати але таким чином вже здається ні на що не може претендувати оскільки команда укропу вирішила повернути вектор своїх вподань на Схід
06 Липня 2018, 20:45
Нарешті до Вас навідалася думка, що укропівці не такі вже білі й пухнасті, як себе позиціонували. Звісно, що на цей патріотичний бренд клюнуло чимало й порядних людей, котрі сподівалися на нову ще не заплямовану політичну силу з патріотичною риторикою та пішли їй на підтримку. Бєня й Корбан апріорі не могли народити справжню проукраїнську патріотичну силу, хоча й активно боронили Дніпропетровщину та свій бізнес від москаля. Їм вистачало глузду, а це люди далеко не дурні і не примітивні, щоб цей квітучий край перетворити на Лугандонію та втратити все нажите &quot;непосильною&quot; працею на олігархічній ниві. І ще одне, плутати Червища і банальну територіальну її близькість до Маневич та Схід України з Росією - це, даруйте, або своєрідний вплив Воронежа, або елементарне пересмикування фактів для епістолярного епатажу...
07 Липня 2018, 19:55
Дякую пану Хріну за дуже цікаве есе про земелю -Гриця Смітюха. Цікаво у Ковельському районі часом не його брат рулиль? (читав в &quot;Район Ковель&quot;). Технологія виробництва титану чи не найскладніша серед технологій виробництва металу. Гриць же не маючи інженерної освіти, а лише міліцейську подужав, зрозумів, використав цю технологію. Один цей факт багато, що вартий. Я інженер, але чимало зусиль у свій час приклав, вивчаючи її з метою структурування змісту навчального матеріалу про титан. Гриць звав Путіна, щоб файно працював ланцюжок житомирська руда-кримський титан. Лише дві області використання титану-авіабудування та кісткові імплантатни дають гору грошей. Сумніваюсь, що живучи завдяки титану як арабський шейх Гріша схоче на старість вернутись до пуповини. Він же і близько не І.Драч, який заповів себе поховати в рідному селі.
07 Липня 2018, 23:25
Іван Смітюх, котрий є випускником Московського автомобільного інституту, дійсно є ріднім братом пріснопам'ятного Григорія і він таки троха рулив Ковельською райдержадміністрацією, починаючи з 2010 року з приходом проффесора до влади. Окрім Івана, Гриць має ще одного брата - Василя, котрий вивчився на прокурора та рулив у &quot;кращі&quot; часи Святошинською прокуратурою міста Києва. <br/>От бувають же на Волині такі самородки, прикметно, народжуються ці &quot;алмази&quot; у непомітних і маловідомих селах нашого краю, а от огранку до стану &quot;діаманту&quot; їм, як показала практика, найкраще таки проходити у московських &quot;майстернях&quot;. Бо поряд з Житнівкою, у цьому плані, відомий малими але продуктивними на такі самородки і старовижівський край, який дарував чимало високоповажних священників РПЦ, починаючи з покійного Митрополита Ніфонта, що народився у с. Галина Воля, його наслідника - нинішнього Єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла (Крикоту), ігуменю Стафану (Бандуру) та плеяду дрібніших діячів цієї православної церкви. Зокрема, старовижівськимиза походженням є Стефан Михалюк з синами, що управляють Камінь-Каширським благочинням РПЦ. Ці люди, пройшовши, як я вже висловився вище необхідну широкомасштабну підготовку, і мислять широко, глобально і геополітично. Що там та Україна, тре брати щонайменше &quot;від Москви й до самих до окраїн&quot;. А де ті окраїни, Господь його знає? У всякому випадку, мабуть, аж до Житнівки, а мо' ще й далі - аж за Повурський полігон, щонайменше до завоювань російського генерала Брусилова, фронт котрого стояв вздовж Стоходу, і який, подейкують, у Житнівці пив з глечика у однієї молодиці свіже і смачне молоко. Можливо, ще з тих часів тут народжуються люди з ширшим від інших &quot;кругозором&quot; і круговою порукою...
07 Липня 2018, 23:41
Дякую. Багато нової інформації та цікавої. Я ж, вивчаючи титан, випадково на Грішу вийшов. Вразила катахреза міліціянт-виробничник, знавець високих технологій. А тут дійсно не один, а сім'я самородків та багатих в постіндустріальній Україні людей. Навіть і не знаю, чи є ще подібні до цієї когорти славні земляки з нашого краю в Україні.
08 Липня 2018, 14:03
&quot;плутати Червища і банальну територіальну її близькість до Маневич та Схід України з Росією&quot;: тут Схід апріорі не далі як Схід від Камінь-Каширська і тільки. Просто партії укроп слід було все-таки пам&quot;ятати що Камінь-Каширський район дав за депутата переважаючу кількість голосів і тільки. Потім все-таки місцевий укроп і далі залишається місцевою патріотичною організацією оскільки знаючи декількох з них знаю що вони вболівають за Камінь-Каширський тут будь-ласка не плутати місцевий патріотизм з українським патріотизмом. Формування фінансових потоків,в даному випадку кластера Волиньторфу виявилось не на руку Камінь-Каширському району але формування Прилісненської ОТГ разом з землями нашого райогну це не гірше що могло статися. Якщо уся ця земля буде в межах майбутнього Камінь-Каширського повіту це не погано але гірше коли Маневичі будуть говорити що вони кращі від Каменя. Ось тут Вам і вилізе боком усе. Навіть прості люди говорять що район розпадається, а що говорити про інше. Думаю що про те що Нові Червища та Тоболи відходять знали не тільки місцева верхівка Укропу але й інші як РДА та районна рада але вони усі не змогли цьому зарадити, а надто вже укроп який у цьому випадку міг би зарадити просто слід було взятися за руки разом але РАЗОМ не вийшло, а отже головний сленг який говорить РАЗОМ цього разу не пішов і в тому числі в укропі. Очевидно що хтось ображається на те що у свій час місто не підтримало на високу посаду голови районної ради тому й ображаємося. Ображатися це не стиль високого політика. Стиль такого політика це праця незважаючи на власні аміції.