Elapsed full time: 1.5558
Memory Usage: 5.21MB
Elapsed time:
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Хворим на діабет надійде грошова допомога для придбання інсуліну

18:18 17.08.2018
596

На відшкодування вартості препаратів інсуліну хворим на діабет на Волинь надійде 14,5 млн грн.

Про це повідомляють на сайті Народного депутата України Ірини Констанкевич.

За допомогою «Волинська спілка діабетиків» на чолі з Миколою Ткачуком звернулася до народного депутата України Ірини Констанкевич. Вона відповідно направила на адресу Прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.

Та, при потребі майже у 30 мільйонів гривень, з держбюджету профінансували лише половину. Відтак, за перше півріччя в області уже використано 75% річних бюджетних призначень на відшкодування вартості препаратів інсуліну.

Обсяг медичної субвенції збільшили на 49,1 мільйонів гривень - для виплати заробітних плат та відшкодування вартості препаратів інсуліну. Однак, для цілковитого задоволення потреб області на зазначені цілі недофінансування усе ж становить майже 9 мільйонів гривень.

Довідково: На Волині у 26 тисяч осіб зафіксований цукровий діабет. З них 4,5 тисячі людей є залежними від інсуліну, у тому числі 196 дітей.

"У 2017 році медики поставили діагноз цукровий діабет для рекордної кількості діток – 40 новим пацієнтам. Кількість хворих із кожним роком збільшується. Кожного року в області фіксують приблизно дві тисячі нових хворих. Збільшується кількість діток, які потребують щоденного догляду та інсулінотерапії, – розповідає заслужений лікар України, завідувач відділенням ендокринології Волинської обласної клінічної лікарні Лариса Джанкарашвілі.

Це малюки від двох років, які щоденно мають отримувати ліки. Без інсуліну настає кома, а за нею – смерть. Інсулінозалежні діти живуть не так, як звичайні здорові дітлахи, є обмеження в їжі, рухливості, перебуванні на сонці тощо.

У Луцьку діти-діабетики мають із собою пластикові картки, на яких вказано, що дитина хвора, їй може стати погано в будь-якому місці. Записані контакти батьків і прохання дати шматочок цукру чи солодкої води, щоб не допустити інсулінової коми.

Фахівці радять не приховувати діагноз дитини, бо батьки не завжди є біля дітей, іноді може знадобитися допомога чужих людей.

Коментарі
25 червня
Сьогодні
Вчора
23.06.2019
22.06.2019
21.06.2019
20.06.2019
19.06.2019
18.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин