Яким повинен бути вчитель у камінь-каширських школах — затвердили перший в Україні професійний стандарт

18 Серпня 2018, 12:00
2846

Міністерство соціальної політики затвердило стандарт "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти". Його розробили спільно з представниками освітянської спільноти та педагогічних вишів.

Про це повідомляють на сайті Камінь-Каширської РДА.

Професійний стандарт вчителя початкових класів став першим профстандартом в Україні, який затвердили на національному рівні. Там чітко виписана загальна навчання та професійний розвиток вчителя і найголовніше – конкретний перелік його функцій. Їх визначено 8:

  • Планування і здійснення освітнього процесу
  • Забезпечення і підтримка навчання, виховання і розвитку учнів в освітньому середовищі та родині
  • Створення освітнього середовища
  • Рефлексія та професійний саморозвиток
  • Проведення педагогічних досліджень
  • Надання методичної допомоги колегам з питань навчання, розвитку, виховання й соціалізації учнів початкових класів закладу загальної середньої освіти
  • Узагальнення власного педагогічного досвіду та його презентація педагогічній спільноті
  • Оцінювання результатів роботи вчителів початкових класів закладу загальної середньої освіти

"Це вперше не тільки на національному рівні затверджено професійний стандарт, а й докладно, по-поличках розкладено, яку кваліфікацію повинна мати людина, що хоче бути або працює вчителем. У цьому документі немає розмитих формулювань, кожна компетентність, знання, вміння чітко виписані. Й це дуже важливо, адже так ми дали абсолютно новий інструмент і для роботодавців, і для університетів, що готують майбутніх педагогів", – пояснила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Наприклад, стандарт може використовуватися для оцінювання кваліфікації вчителя під час його прийняття на роботу, атестації чи сертифікації, присвоєння категорії тощо.

Натомість виші отримали своєрідну "дорожню карту" того, яких фахівців вони мають готувати. Профстандарт стане основою для відповідного стандарту вищої освіти.

 

Читайте також: Камінь-Каширський район: понад 185 тисяч гривень виділили на інклюзивно-ресурсний центр

 

Коментарі
18 Серпня 2018, 22:07
1.Вищезгаданий стандарт стосується УСІХ вчителів України ,не тільки камінь-каширських.<br/>2. він стосується вчителів початкових класів.<br/>3. припиніть писати дурні заголовки ваших статей
22 Серпня 2018, 11:15
І, що ж там такого чіткого? У плані-конспекті уроку, яким бавляться ще з совка майже всі ці функції. Досліди з хімії та педагогічні-принципово відмінні, а результати останніх неочевидні.
Коментар
18/10/2021 Понеділок
18.10.2021
17.10.2021