Уляна Супрун «благословила» українців на агрофітнес

29 Серпня 2018, 14:00
Копання картоплі – один з найкращих способів не потрапити до психлікарні 1136
Копання картоплі – один з найкращих способів не потрапити до психлікарні

Хто хоча б раз у житті працював у саду чи городі, той пам’ятає, яке сильне навантаження на тіло дає така робота. Кілька годин за сапанням, викопуванням, збиранням та іншим піклуванням про врожай – добряче тренування для м’язів. Таку роботу ще називають агрофітнесом, адже навантаження подекуди нагадують заняття в тренажерному залі.

Про це у Фейсбуці розповіла в. о. мінстра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Науковці вважають, що агрофітнес дає значну користь нашому організму. Втім, існує кілька небезпек, яких варто уникати під час роботі в саду чи на городі. 

З безумовних плюсів – це користь для психічного здоров’я. Більше часу на природі - менші ризики появи психічних проблем. Свіже повітря та зелень навколо сприяють зниженню рівня гормону кортизолу в організмі, що в свою чергу зменшує напруження та симптоми тривожності. Садівництво навіть запроваджують в деяких клініках для людей з психічними хворобами.

Крім того, робота на городі дає помірні та інтенсивні фізичні навантаження, про користь яких знають всі. Різні садові інструменти розвивають різні м’язи рук, ніг та спини. Тому їх можна вважати аеробними вправами на зміцнення м’язів.

Втім, в тренажерному залі заняття сплановані й циклічні. Коли ж ми працюємо на городі, зазвичай не продумуємо скільки разів присядемо, чи скільки часу треба на відновлення. Натомість «тренування» здебільшого одноманітні та монотонні. Через це існують ризики отримати травму, біль в м‘язах та суглобах. Таким чином, агрофітнес значно поступається справжньому фітнесу, і може навіть нашкодити.

Щоб дачний сезон був корисним та безпечним, варто чергувати види діяльності, працювати нетривало і стежити за самопочуттям – робити паузи, розминатись, випростовуватись, і відпочивати наступного дня.

Ще одна небезпека – бактерії. У землі живе збудник правця. Якщо він потрапить у відкриту рану, то є високий ризик захворіти. Щоб цього не сталось, слід щодесять років робити щеплення від правця - воно безоплатне та є у медзакладах у кожному регіоні (кількість вакцин у вашій області подивіться тут). Уникайте пошкоджень садовими інструментами – працюйте в закритому взутті та одязі й стійких до механічних ушкоджень рукавицях.

Крім того, не забувайте про захист від сонця та пийте достатньо води. Зазвичай робота в полі чи на городі займає багато часу, тому намагайтесь спланувати її в ранковий або вечірній час, щоб уникнути ризиків перегрівання та отримання сонячних опіків.

«Працюйте у своє задоволення, рухайтеся та дихайте свіжим повітрям. Але не забувайте подбати про безпеку», – нагадує Уляна Супрун.

Коментарі
29 Серпня 2018, 20:35
азіров казав берати лопату і не скігліті
30 Серпня 2018, 02:18
Знайшли мені фітнес. Це виживання для сільського населення. Багаті відпочивають за кордоном. Не хочуть таким фітнесом зайиатися.
Коментар
07/12/2021 Вівторок
07.12.2021
06.12.2021
05.12.2021