Горіховий спас: усе, що треба знати про це свято

29 Серпня 2018, 11:02
Горіховий спас: усе, що треба знати про це свято 903
Горіховий спас: усе, що треба знати про це свято

Кожен рік 29 серпня християни східного обряду відзначають Третій, або Горіховий (Хлібний) Спас.

Його також називають Полотняний Спас, Спас на полотні і Нерукотворний Спас. Ці назви пов'язані з тим, що свято встановлено православною церквою на честь принесення до Константинополя Нерукотворного образу Ісуса Христа.

Згідно з переказами, Христос умив обличчя водою, а потім витер його полотном, на якому відбився його лик. Полотно з зображенням Спасителя зцілило правителя Едесси від смертельної хвороби, що сприяло поширенню християнства в місті. Пізніше з цього полотна були написані перші ікони Спаса Нерукотворного, – пише «ZN.UA».

Що можна робити в цей день 

У цей день святили нові колодязі, чистили цілющі джерела. На Хлібний Спас прийнято пекти хліб і пироги з нового борошна. З цього дня починається заготівля лісових горіхів. У селах у цей день не влаштовували великих гулянь, оскільки починалася підготовка до завершення літніх польових робіт до настання дощів. А в містах починаються великоденські гуляння. 

Прикмети Горіхового Спаса 

Третій Спас хліба припас. Спас – на полотні, а хліб – у току. Врожай на горіхи – чекай наступного року врожаю хліба. Ластівки відлітають у три рази - в три Спаса.

 

Коментар
07/12/2021 Вівторок
07.12.2021
06.12.2021
05.12.2021