23-й округ: чи мають право кандидати агітувати?

19 Червня 2016, 14:15
1508 Джерело: Громадянська мережа ОПОРА

У 23-му виборчому окрузі з виборів народних депутатів України троє зареєстрованих кандидатів уже розпочали поширювати друковану агітаційну продукцію, втім, станом на 17 червня до ЦВК ще не надходило інформації про відкриття ними виборчих фондів.

Чи мають право агітувати таким способом кандидати, намагались з’ясувати представники Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області.

Зокрема, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували у виборчому окрузі № 23 першу друковану агітаційну продукцію: білборди з зображенням кандидата Ірини Констанкевич («Українське об’єднання патріотів «УКРОП»), газети з інформаційними матеріалами про кандидата Олександра Пирожика (Всеукраїнське об’єднання «Свобода») та агітаційні листівки кандидата Сергія Були (Радикальна партія Олега Ляшка).



Уся агітаційна продукція кандидатів містить інформацію про замовника, установу, що здійснила друк, тираж та відповідальну за друк особу, відповідно – оплачена з виборчих фондів кандидатів. Втім, інформації про відкриття кимось з них відповідних виборчих фондів до ЦВК не надходило.

Нічого про виборчі фонди кандидатів не знають і у окружній виборчій комісії. Зокрема, за словами голови ОВК Світлани Демчук (Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), жоден з кандидатів не звертався до ОВК з відповідною інформацією.

Відповідно до ч. 6 ст. 48 Закону України «Про вибори народних депутатів України» саме установа банку не пізніше наступного робочого дня після дня відкриття відповідного накопичувального, поточного рахунку виборчого фонду партії письмово повідомляє Центральну виборчу комісію та Національне агентство з питань запобігання корупції про відкриття відповідного рахунку та його реквізити.

Представники ОПОРИ поспілкувалися з керівником Маневицького відділення «Приватбанку» з приводу відкриття кандидатами виборчих фондів у цьому відділенні банку. Втім, за словами директора фінансової установи, дане відділення «Приватбанку» не належить до тієї категорії банків, яке надає відповідні послуги з відкриття виборчих фондів. Аналогічна ситуація і з відділенням «Ощадбанку» у смт Маневичі.

Наголошуємо, що відповідно до ч. 2 ст. 48 Закону кандидат у депутати в одномандатному окрузі відкриває поточний рахунок виборчого фонду в установі банку України, яку визначає на свій розсуд, за місцезнаходженням окружної виборчої комісії.

Як наслідок – кандидати у депутати почали відкривати виборчі фонди у банківських установах, що розташовані за межами 23-го виборчого округу. Таким чином, питання, чи вважаються відкриті кандидатами відповідні фінансові рахунки виборчими фондами, і чи мають право кандидати розповсюджувати друковану агітаційну продукцію, виготовлену за ці кошти, потребує роз’яснення ЦВК. Громадянська мережа ОПОРА рекомендує кандидатам звернутись до Центральної виборчої комісії за роз’ясненням, щоб уникнути можливих порушень виборчого законодавства, пов’язаних із використанням для агітації коштів не з виборчих фондів.

Коментарі
19 Червня 2016, 22:19
"Уся агітаційна продукція кандидатів містить інформацію про замовника, установу, що здійснила друк, тираж та відповідальну за друк особу, відповідно – оплачена з виборчих фондів кандидатів. ": такий висновок про те, що якщо агітаційна продукція і т. д., відповідно оплачена з виборчих фондів кандидатів не відповідає сюжету про який тут розповідається. Питається чому, оскільки швидше всього що писання про те, що відповідно оплачена з виборчих фондів не досліджувано "Опорою" оскільки як нам відомо "Опора" не запитувала цієї інформації від кандидатів про що й сама "Опора" нам нічого й не повідомляє. Тому робити логічні здогадки які власне не можуть нічим скасовані як тією самою логікою неприйняття про те, що агітаційні матеріали є відповідно оплачені з фондів не можуть бути застосовані як докази про те, що фонди у свою чергу були засновані і з них було оплачено. Ми (виборці) у свою чергу говоримо, що "Опора" робить на цих виборах свою політику на не перевірених даних оскільки якщо читати Закон то окрім кандидата, агітацію За кандидата може проводити будь-який громадянин України зважаючи на той самий Закон який не забороняє ЇЇ проводити, а тим більше партія яка висуває свого представника на вибори. Якщо "Опора" й надалі буде застосовувати проти кандидатів не перевірені дані Ми будемо вважати такі ЇЇ методи роботи як "чорним піаром" які нічого спільного власне з виборами не мають.
20 Червня 2016, 00:33
ОПОРА- філіал "Народного Контролю" та "Українського вибору" , які фінансуються Медведчуком
20 Червня 2016, 15:55
Стаття про що? А ви про що? читайте уважніше
20 Червня 2016, 17:53
"Громадянська мережа ОПОРА рекомендує кандидатам звернутись до Центральної виборчої комісії за роз’ясненням, щоб уникнути можливих порушень виборчого законодавства, пов’язаних із використанням для агітації коштів не з виборчих фондів.": "Опора" вже сама не певна чи порушують кандидати виборче законодавство якщо вона для них рекомендує звертатись до ЦВК за роз"ясненнями. Отже від часу коли "Опора" починає діяти нарешті "Опорі", принаймі в окрузі №23 доходить до власного розуму, що тут таки щось теє і тому слід вертатись до ЦВК. ))))) Можливо "Опора" почала здавати свій хід або сама "Опора" вже отримала деякі девіденди коли як бачимо риторика починає змінюватися.
Коментар
26/04/2024 Четвер
25.04.2024