Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Волинський обласний військовий комісаріат повідомив про особливості осіннього призову 2018 року
Волинський обласний військовий комісаріат повідомив про особливості осіннього призову 2018 року

Що робити,коли принесли повістку та яка відповідальність за ухилення від призову в армію: детальніше про осінній призов

15:21 07.10.2018
1473

Волинський обласний військовий комісаріат повідомив про особливості осіннього призову 2018 року. Пишуть на сайті Камінь-Каширської РДА.

Хто підлягає призову до армії в 2018 році

Призовний вік в Україні у 2018 році встановлено 20 – 27 років. Таким чином, юнаки цієї вікової категорії, визнані придатними до за станом здоров’я і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов'язані пройти службу в рядах Збройних Сил України. Нагадаємо, що раніше призову в армію підлягали юнаки віком від 18 років. Хоча, незважаючи на підвищення віку призовників-строковиків, молоді люди 18 – 19 років можуть пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).

Який термін служби в українській армії

Згідно ст. 23 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» термін служби в армії становить:

18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти;

12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

Які терміни проведення призову на строкову службу в 2018 році

Як і раніше, в 2018 році в Україні заплановано дві хвилі призову в армію – весняний та осінній. Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України. Так на 2018 рік встановлено такі дати:

з 1 квітня по 31 травня 2018 – весняний призов на строкову військову службу, з 1 жовтня по 30 грудня – осінній призов на строкову військову службу.

Що робити, якщо принесли повістку

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військового комісаріату зобов'язані прибути до призовної дільниці в зазначений у повістці термін. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, якщо повістка не надійшла і як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в армії

Законодавством України передбачено досить великий перелік категорій громадян, які можуть отримати відстрочку від армії або взагалі не підлягають військовому призову. Так. відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» потрапити під відстрочку можуть:

  • чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину;
  • студенти денної форми навчання в залежності від рівня акредитації навчального закладу;
  • призовники, які є єдиними годувальниками в сім'ї;
  • педагоги, лікарі, священнослужителі, працівники поліції, резервісти і т.д.

Згідно ст. 18 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» повне звільнення від служби в армії можуть отримати громадяни України:

  • визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби;
  • яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу
  • засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання
  • призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних

Яка відповідальність за ухилення від призову в армію

В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу – адміністративна і кримінальна. Як адміністративне покарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

Головне питання, яке хвилює строковиків та їх батьків вже не одну призовну кампанію - чи відправлятимуть їх служити в зону ведення бойових дій. Згідно з рішенням Президента України – призовники участі в бойових діях не приймають.

Принцип неучасті солдат строкової служби в бойових діях закріплений навіть у військовій доктрині України, яку у вересні 2015 року затвердив Президент. Виняток становлять лише ті, хто висловить особисте бажання відправитися на передову. Причому спочатку солдат все одно повинен буде пройти спеціальне навчання, і лише потім зможе підписати контракт із Збройними Силами України. Зараз в зоні проведення Операції об’єднаних сил проходять службу виключно військовослужбовці-контрактники.

З питань, щодо призову на строкову військову службу звертайтесь до районних (міських) військових комісаріатів Волинської області та Волинського обласного військового комісаріату за телефоном (0332) 25-25-21

Коментарі
25 квітня
Сьогодні
Вчора
23.04.2019
22.04.2019
21.04.2019
20.04.2019
19.04.2019
18.04.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин