Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Експедиція року: камінь-каширські туристи пройшли 100 кілометрів узбережжям Чорного моря

21:20 08.01.2018
1383

Кожного року вихованці Камінь-Каширської районної станції юних туристів беруть участь у Всеукраїнському конкурсі на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію з активним способом пересування «Мій рідний край».

Вони були вже неодноразово переможцями обласного та Всеукраїнського етапу конкурсу.

Даний конкурс зазвичай проходить у грудні. На ньому розглядаються звіти, які взяли участь у краєзнавчих експедиціях і відповідають вимогам до туристсько-спортивних походів 1-3 ступенів та І категорії складності. А метою даного конкурсу є залучення учнівської молоді до активної краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи з вивчення історичного минулого, духовної та культурної спадщини українського народу, природного різноманіття рідного краю тощо.

Так, у серпні 2017 року СЮТур була проведена двохтижнева екологічно-краєзнавча експедиція південно-східною територією колишньої Бессарабії.Експедиційна група у складі 11 учнів з НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» №2 м. Каменя-Каширського і школи села Підцир’я та 2-ох керівників пройшла один з найцікавіших та найпізнавальних маршрутів Одещини. Він складався із елементів екологічного, сільського, етнічного й екстремального туризму вздовж узбережжя Чорного моря.

Шлях проходив від курорту села Приморське (Кілійського району) до смт. Затока.


Частина цього маршруту пролягала територією створеного 1 січня 2010 року національного природного парку "Тузловські лимани". Тому, метою даної експедиції було глибше і досконаліше дослідити еколого-географічну характеристику НПП «Тузловські лимани» та загрозу знищення Чорноморської кефалі.

Перед початком маршруту учні відвідали місто-герой Одесу, Акерманську (Білгород-Дністровську) фортецю та українську Венецію, яка розташована в дельті Дунаю – місто Вілкове.

Пішохідний маршрут простягався на 100 кілометрів вздовж піщаного берега Чорного моря по косі, з них близько 20 км по материку.

На маршруті експедиції зустрічалось дуже багато еколого-краєзнавчих об’єктів, а саме: Озеро Сасик (Кундук), озеро Малий Сасик і Джантшейське, маяк Шагани, курорт Катранка і Расейка, коса Тузловських лиманів та її прорви, лісове урочище «Лебедівка», Будацький лиман та багато ін…

Найцікавішим та найгарнішим об’єктом на маршруті експедиції була коса Тузловських лиманів.Це незаймана територія узбережжя Чорного моря, що простягається на 50 кілометрів – 35 з яких відноситься до національного природного парку «Тузловські Лимани». Серед лиманів Дунай-Дністровського межиріччя лимани Тузловської групи - Шагани, Алібей, Бурнас - займають особливе місце. Вони мають міжнародний статус (включені до так званого Рамсарського списку водно-болотних угідь), оскільки відіграють велику роль у природному функціонуванні й взаємодії прибережних екосистем усього Чорного моря. Тузловські лимани мають велике значення для підтримання біологічного різноманіття регіону; забезпечують зимівлю багатьох видів птахів. Тут гніздиться близько 1 тис. пар водно-болотяних птахів і до 120 тис. особин утворюють сезонні скупчення. Для всіх лиманів характерна наявність лікувальних грязей. Загальна кількість видів птахів, що тут живуть (зареєстрованих протягом цілого року) - більше 200, що перевищує 50% всієї орнітофауни України.

Учнівська експедиція вивчила екологоло-географічну характеристику Тузловських лиманів та визначила основні причини загрози зникнення славнозвісної Чорноморської кефалі та шляхи вирішення даної проблеми. Також під час експедиції була вивчена проблема загибелі дельфінів Афеліна.

Отже, камінь-каширські школярі подолали близько 100 км маршруту. Він хоч і був дещо складним, проте дуже мальовничий. Адже шлях проходив найчистішим і малолюдним узбережжям Одещини, де пісок на пляжах співає пісні під ногами, а птахів неймовірна кількість.

Іван Тищук,

директор станції юних туристів.


Коментарі

Володимир

09:25 28.01.2018

Толку з тих експедицій.Нема куди просто гроші дівати.

Антон

18:27 09.02.2018

Мене запросили я теж би пішов.

22 серпня
Вчора
20.08.2018
19.08.2018
18.08.2018
17.08.2018
16.08.2018
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
11.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин