Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У Нових Червищах ФАП оновили за кошти європейських партнерів

17:07 07.06.2018
1430

Понад рік жителі села Нові Червища отримують первинну медичну допомогу в оновленому фельдшерсько-акушерському пункті.

Приміщення старого ФАПу реставрували в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – це всеукраїнський проект, який реалізовується на території України на кошти Європейського Союзу та Програми розвитку ООН з метою створити сприятливе середовище для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад, розробки та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив у всіх областях України, – пояснює сільський голова Марія Салівончик.

А розпочався шлях до цього ще у 2014 році. Тоді до участі у третьому етапі Проекту, на конкурсній основі відібрали 9 районів Волині і серед них – Камінь-Каширський.

Відтак Камінь-Каширська районна державна адміністрація та райрада підписали Угоду про партнерство з Програмою розвитку ООН. Після цього для сільських рад Камінь-Каширщини оголосили конкурс на участь у Проекті.

У результаті для його впровадження відібрали і Новочервищанська сільрада.

Активні та ініціативні місцеві жителі згуртувалися у громадську організацію «Новинка» і почали аналізувати, на що насамперед варто було б залучити кошти Європейського Союзу. Тоді більшістю голосів новочервищанці визначили, що усі зусилля потрібно спрямувати на реконструкцію фельдшерсько-акушерського пункту.

«Коли жителі села обговорювали можливу участь у європейських проектах, вони вирішили, що перш за все потрібно подбати про медпункт. Бо ж село знаходиться за 50 кіломертів від центральної районної лікарні. І перш ніж дістатися туди, хворі звертаються, звичайно, у ФАП», – розповідає Марія Василівна, яка на той час очолювала місцевий медзаклад.


«А для чого нам витрачати час і кошти, добираючись до районної лікарні, щоб тиск поміряти, укол зробити, горло подивиться? Ми довіряємо «своїм лікарям», – кажуть селяни.

Тільки от отримувати ці послуги раніше їм доводилося в умовах, далеких від комфорту.

Селяни розповідають, що хоч працівники медпункту і дбали про приміщення, все ж у ньому було зовсім незатишно, а у негоду – сиро і холодно. Мовляв, підлога там ледве трималася, через старі дерев’яні вікна задувало, дах приміщення прогнив.

Тому хворі раніше неохоче навідувалися до ФАПу, зазвичай – у крайньому випадку. Коли хворіли малюки, мами воліли викликати «швидку». А село велике – 340 дворів, жителів загалом 1200. Тож і доводилося фельдшеру пішки чи велосипедом мчати від одного пацієнта до іншого.

Відтак новочервищанці вирішили реставрувати медпункт, щоб і медику спростити роботу, і про свій комфорт та безпеку подбати.

За півтора року спільної та інтенсивної роботи проект вдалося реалізувати.


Старе приміщення ФАПу зажило новим життям.

У ньому замінили підлогу, реставрували стіни. Повністю переробили пічне опалення. Зробили новий дах. Вставили енергозберігаючі вікна. Все це обійшлося у чималу час суму. Загальна кошторисна вартість проекту склала 357 054 грн. З них 222 тисячі гривень – це внески Проекту ЄС.

Виділялися на реконструкцію і кошти обласного бюджету – 30 тисяч гривень, а також районного 87,2 тисячі. Свою частку у реалізацію проекту внесли і жителі села Нові Червища. Громадська організація «Новинка» спрямувала на це 17, 854 гривень.

Отож, вже у 2016 році фельдшерсько-акушерський пункт розпочав роботу після капітального ремонту.«Це небо і земля. Раніше приходили на прийом, а роздягнути дитину, щоб медичка оглянула, боялися, бо холодно. Тепер тут тепло і затишно. Добре, що нам випала нагода залучити гроші Євросоюзу, бо своїми силами цього зробити нам і дотепер, напевне, не вдалося б. А так он уже два роки лікуємося з комфортом», – говорить багатодітна мама Тамара Савонік.

Нині у ФАПІ працює фельдшер та медсестра. Щодня їм доводиться приймати до двох десятків пацієнтів. А під час сезонних захворювань їх кількість подвоюється.

Жителі села вже встигли оцінити затишок у оновленому приміщенні і про дискомфорт, який відчували до реконструкції, навіть згадувати не хочуть .

До речі, позитивно оцінили виконану роботу і представники делегації проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН.

З робочим візитом у Нових Червищах побували Ніл Вокер – координатор системи ООН в Україні, Маркус Бранд – радник ООН з питань ефективного урядування, Олена Рудіч – спеціаліст з розвитку громад, координатор Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у 12-ти областях, Ірина Бойко та Оксана Гузь – координатори Волинського обласного ресурсного центру громад.

«Оглянувши місцевий медичний заклад, вони були одностайні в думці, що відправною точкою у даному напрямку є ініціативність, самоорганізація громад та спрямованість на результат. Звичайно, фінансова підтримка того чи іншого проекту є важливою. Та потрібно також, щоб ініціа­тор бачив розвиток своєї ідеї та брав безпосередню участь у її реалізації. І тільки у співпраці можливі позитивні зрушення», – каже сільський голова Марія Салівончик.Коментарі

Камінь

20:53 05.07.2018

Штрихи до останнього Дня перебування Суса, Дунайчука та Дмитрука у цьому селі. Манневичани виявляється вже перекупили Нові Червища. Скільки було вкладено коштів районного бюджету у це село просто страх, а тепер уся інфраструктура буде подарована Маневичанам? У свою чергу усе що належить районному бюджету повинно належити Камінь-Каширському району і ніхто не має права відібрати у Нас Наше добро.

Нові Червища

15:56 09.07.2018

Купили організаторів приєднання до Прилісного, а не Нові Червища.

18 червня
Сьогодні
Вчора
16.06.2019
15.06.2019
14.06.2019
13.06.2019
12.06.2019
11.06.2019
10.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин