Що наобіцяли у своїх програмах кандидати у нардепи?

22 Червня 2016, 14:32
2145

Частина волинського Полісся переживає наразі період розквіту і бурхливої діяльності місцевих політиків. У зв’язку із трагічною загибеллю нардепа Ігоря Єремеєва, 17 липня у виборчому окрузі №23 відбудуться перевибори.
 
«Таблоїд Волині» вирішив прицінитися до кандидатів із логічного, проте нетипового ракурсу. Тобто – прочитати їхні передвиборчі програми і вибрати найцікавіше. Попереджаємо: аналіз зроблено без жодної претензії на ґрунтовне дослідження. Проте і гарантуємо: читали-вибирали без жодного упередження. Отож,
 
32-річна начальниця Камінь-Каширської виконавчої служби Любов Балицька, попри те, що є самовисуванкою, у виборчій програмі чітко демонструє свої політичні смаки. Пише, що поважає таких політиків як «В’ячеслав Чорновол, колишній депутат від нашого округу Антон Бутейко, Єгор Соболєв, Семен  Семенченко  та наш земляк Ігор Гузь». Є й інші натяки, на чиєму боці виборчого спарингу перебуває кандидатка, типу: «благодійництво – це хороша та потрібна справа, а не шляхи входження в політику».

2
Любов Балицька
Любов Балицька

Структура виборчої програми кандидатки – дещо кострубата. Ліричні вступ та завершення, написані вишуканою мовою та з багатими літературними зворотами, ба навіть із цитатами Ліни Костенко, розбавлені щедрим переліком несистематизованих «питань та задач» (у даному випадку коректніше було б вжити «завдань», адже «задачі» – то переважно питання, які вирішуються методом обчислення; шанувальники творчості Ліни Василівни розуміють, про що я). Загалом, є ще кілька моментів, які дозволяють припустити, що у кандидатки були помічники із написання програми, причому – чоловічої статі. Принаймні, фраза «Я прихильник сильних особистостей в політиці» заставляє про це задуматись, адже будь-якій жінці комфортніше було б сказати: «я – прихильниця».
 
Якщо по суті, у програмі багато йдеться про збереження лісів, інших природних ресурсів, погану якісь медичних послуг та низькі пенсії. Із оригінальних пропозицій –  скасувати пенсійну реформу і «повернути  пенсійний вік жінкам 55 років», проводити люстрацію лише щодо корумпованих чиновників, а не всіх – «під лінійку» і «створення  ефективної  державної програми та створення реабілітаційних центрів для  подолання алкоголізму – чуми, яка набирає обертів з року в рік».
 
Програма луцького депутата, радикала Сергія Були, як і належить, наповнена «ляшківськими» закликами, на кшталт «корупцію на вила», «людям – добробут і майбутнє», «повна люстрація». Текст звернення до виборців – лаконічний, сповнений популярних обіцянок про низькі тарифи, комфортні умови для середнього і дрібного бізнесу, війну з корупціонерами. Тим не менше, програма абсолютно «не адаптована» під округ. При потребі у ній легко можна замінити ім’я Сергія Були на умовного Івана Іваненка, і відправити агітувати не на волинське полісся, а в херсонські степи.

Сергій Була
Сергій Була

 
Доцент національного юридичного університету, мешканець Харкова Федір Веніславський із перших рядків виборчої програми озвучує своє політичне орієнтування: «усунення олігархів від влади». Загалом програма багата і на загальні декларативні пункти, типу прискорення судової і медичної реформи, децентралізації, допомоги учасникам АТО, так і на оригінальні пропозиції. Приміром, зробити Волинь вільною економічною зоною, відмінити грошову заставу підозрюваним у корупції, боротьба із медико-фармацевтичною мафією. Прив’язка до локальних проблем – так само не найсильніша сторона цієї програми. Іще одне слабке місце – використання поки незабутого лозунгу, яким оперував керманич «золотобатонної епохи» – «Почую кожного!».

Федір Веніславський
Федір Веніславський

 
Екс-депутат обласної ради та екс-керманич камінь-каширської райдержадміністрації Іван Вовк склав бездоганну з позиції «так має бути» виборчу програму. В ній не упущено жодної сфери суспільного життя – від економіки, соціалки, освіти і медицини, до спорту, культури і навіть духовності. Прописано буквально все – від потреби переписати податковий кодекс до будівництва дитячих майданчиків в селах. Помітно, що кандидат – в темі, складати бюрократичні документи не розучився, та попри обіцянку на початку тексту про те, що буде «робити все щиро, від чистого серця», виборча програма видається надто беземоційною та узагальненою.

Іван Вовк
Іван Вовк

Наймолодшого кандидата – 26-річного мешканця Рівненської області Володимира Демчука висунула партія «Україна славетна». Приналежність саме до цієї маловідомої партії – те, чим гордиться кандидат і з чого починає програму: «Коли інші чубилися розколюючи суспільство у боротьбі за владу, команда засновників партії та однодумців працювали на єдність держави». Та й загалом програма – більше схожа на історичний екскурс передумовами створення партії, її ідеологічними цінностями. Для адаптації наприкінці тексту лише додали чи то обіцянку, чи то пропозицію: «гідно представлятиму інтереси громади у Верховній Раді».
 
Киянка, уродженка Узбекистану Ольга Зирянова вирішила взяти участь у виборчих перегонах за дорученням партії «Солідарність жінок України». Закликаючи «дати жінкам навести лад в Україні», кандидатка склала найбільш емоційну програму. «Кого ми народжуємо, дітей або рабів?» – запитує пані Зирянова та пропонує власне бачення розвитку держави. Більшість пропозицій – із соціальної сфери: повернути педіатрію, заборонити звільняти пенсіонерів, організовувати виїзні медогляди в селах, звільнити від податків зарплати, менші за три тисячі, скасувати податки на дитяче харчування й одяг.
 
Депутатка обласної ради, «батьківщинівка» Людмила Кирда, хоч на нижчому рівні, проте має непоганий досвід участі у виборчих перегонах.  Принаймні, виборча програма виглядає доволі грамотною, адаптованою і під округ, і під найактуальніші події. Відразу кілька пунктів стосуються децентралізації і кандидатка обіцяє «лише добровільне» об’єднання громад, і в той же час не обмежує себе скромними заявами, а пропонує відразу – «ліквідувати всі райдержадміністрації». Як справжня представниця дрібного бізнесу (щоправда, давно не в дрібних масштабах), декларує «малому бізнесу – малі податки, великому – великі». З оригінальних пропозицій – «працювати над спрощенням процедури та здешевленням ціни на підключення до ліній електропередач нових споживачів».

Людмила Кирда
Людмила Кирда

Безробітний комуніст Олександр Кононович не обмежував свободи своєї фантазії та поглядів при написанні виборчої програми. Волинянам пообіцяв, що ставши нардепом, організує мир в Україні, затим – її федералізацію, а тоді й ледь не світле комуністичне майбутнє із гарантованим першим робочим місцем випускникам вузів, із соціальним житлом, із робочими бібліотеками та клубами в селах і т.д.

Олександр Кононович
Олександр Кононович

 
Доктор філологічних наук, професорка Ірина Констанкевич із зрозумілих причин не мала шансів представити виборцям недостойну програму. Відтак, її документ – грамотний і з точки зору викладу, і різних психологічних прийомчиків. Кандидатка не говорить про абстрактні речі, а на кожну проблему має чітку пропозицію подалати її: «зроблю», «вирішу», «подбаю» – лише від першої особи, лише доконана дія, все як книжка пише. Пільгове кредитування на житло вчителям, не лише боротьба, а й профілактика захворювань, дотації фермерам, підтримка бійцям АТО, підключення місцевого телебачення – ось приклади ідей від штабу Ірини Констанкевич. Єдиним недопрацюванням у програмі можна вважати використання назви благодійного фонду, який активно працює в регіоні і де Ірина Констанкевич є заступницею голови правління. «Тільки разом змінимо наше життя на краще», – пропонує кандидатка і тим самим дає підстави блюстителям виборчих порядків сказати «но-но-но!». Адже використання благодійного фонду в цілях агітації можна розцінювати як порушення принципу рівності виборчого права.

Ірина Констанкевич
Ірина Констанкевич

 
Блок Петра Порошенка висунув мешканця столиці, тим не менше – уродженця Волині Юрія Кулачека. Кандидат у виборчій програмі обіцяє збільшення фінансування армії, реформу судів і правоохоронних органів, хороші податкові умови для підприємців, а селянам – нові умови для розвитку фермерства. Цікавий акцент – кандидат пропонує розвивати державу у такому напрямку, щоб суспільство перестало бути заполітизованим. «…Не важливо для пересічного українця хто сьогодні президент, прем’єр-міністр, який склад парламенту. Важливо, прокинувшись в ранці, бачити мирне небо, стабільний розвиток економіки і динаміку росту зарплат, зміцнення соціальних гарантій і вчасно отримані послуги та пенсії, радісні обличчя дітей та внуків», – пише Юрій Кулачек. Де б не народився кандидат, та очевидно, що трохи призабув місцевий колорит і вподобання, адже пересічному мешканцю округу, принаймні наразі, ще й як важливо знати про політиків все: і ім’я, і біографію, та ще й бажано – приправлену пікантними деталями.

Юрій Кулачек
Юрій Кулачек

 
Корінна киянка Валентина Малькова написала найлаконічнішу програму. У восьми пунктах встигла пообіцяти головні засади добробуту і навіть натякнути, що не зовсім відірвана від теми, вживши в складній конструкції всю географію округу: «сприяння економічному зростанню і закладенню інвестиційного фундаменту подальшого розвитку округу, підвищення добробуту населення Камінь-Каширського, Ківерцівського, Любешівського та Маневицького районів».
 
Іще один гість зі столиці, самовисуванець Олександр Орел в основу виборчої програми взяв пропозицію максимально передати владу у руки народу. Як варіант – шляхом створення таких інституцій як народне вето та народний вотум недовіри. Читаючи широкі повноваження, які кандидат пропонує передати для вирішення референдумом, мимоволі сумніваєшся, чи людина балотується в депутати, чи в голови ініціативної групи з організації референдуму. Загалом, програма надихає на оптимістичні думки: «Кожен працюючий, не економлячи на харчах та одязі, на місячну зарплату зможе купити холодильник або пральну машину; пересічна сім’я протягом 3 років матиме змогу придбати автомобіль протягом 10 – житло у місцевості проживання», – запевняє Олександр Орел і його можна було б визнати ідеальним кандидатом, якби до таких ідей додавався список із конкретних дій, як це все має статися.
 
Перший заступник голови обласної ради, свободівець Олександр Пирожик, схоже, не запарювався складанням окремої програми для виборчого округу №23. Як варіант – кандидат абсолютно солідарний із позицією рідної партії. У результаті його виборча програма – ідентична пропозиціям «Свободи», озвученим перед минулими парламентськими виборами.

Олександр Пирожик
Олександр Пирожик

 
«Айдарівець» Ігор Рицко не вперше отримує статус кандидата в народні депутати. Відтак, і досвід складання передвиборчих програм – теж наявний. Історія вже не пригадає, що минулого сезону планував робити кандидат Рицко в парламенті, якби його обрали лучани, а от ставши обранцем від Полісся, він обіцяє серйозно взятися за розвиток села. І тут справа навіть не обмежується абстрактним «не продавати землю» та «створювати робочі місця». Ігор Рицко пропонує будувати овочесховища, міні-заводи із переробки овочів і фруктів, надавати дотації сільгоспвиробникам тощо.

Ігор Рицко
Ігор Рицко

 
Звісно, виборча програма ніколи не була в Україні документом, про який пам’ятають довше дня виборів. Проте «Таблоїд Волині» звернув увагу кандидатів і виборців, що саме цей короткий текст має стати основою звіту тієї людини, яку 17 липня оберуть нардепом, про її дні, проведені в парламенті. Принаймні, ми обіцяємо, що не пропустимо жодної обіцянки.

Текст: Людмила ЯВОРСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Район.Камінь-Каширський» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу телефонуйте +38 066 413 29 28 або пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

Коментарі
22 Червня 2016, 19:14
"Кострубатість" кандидатської програми Балицької очевидно спричинена тим, що цю "ДУЖЕ МУДРУ І ЗВАЖЕНУ ЛЮДИНУ" в школі чмирили "НЕСПРАВЕДЛИВІ ВЧИТЕЛІ" , з якими вона як "ЮРИСТ І ПОЛІТИК ВІД ПРИРОДИ(??)" ЩЕ В ШКІЛЬНИХ РОКАХ БОРОЛАСЯ"??)))))))
22 Червня 2016, 22:02
Знову`вовк`гострить`зуби!`ну`ніяк`не`заспокоїться!облогу`вовчиську!
22 Червня 2016, 22:03
Уточнення
22 Червня 2016, 22:46
Ми`все`пам"ятаємо!`вовчисько`прожжений`ригінал!`на`мери`міста`не`пропхався;`то`преться`далі!`х`ай`згадає.`як`його`з`райдержадміністрації`випихали`та`сидить`у`своєму`лігві`тихенько!`бо`порвуть`шкіру!
23 Червня 2016, 01:33
Немає про усіх, а ті, що є, то є - то повна ненза. Особливо дохтор наук Констанкевич. Другим за рівнем фото не то - Пірожик.
23 Червня 2016, 01:37
Доборолась Балицька з вчителями.. до самої ручки .. тепер буде "вирішувати ЗАДАЧІ"))У неї ,як у ПРИХИЛЬНИКА сильних особистостей від Чорновола і до Гузя, дійсно є чому повчитись....)))
23 Червня 2016, 03:55
В мені у Балицької найкраща програма, як сказано багата на літературну звороти. Саме цікаве то алкоголь- то круто буде для нашого населення.
23 Червня 2016, 03:57
Все правильно тут вже не завдання вирішувати, а задачі. Правильно і в толк.
23 Червня 2016, 04:38
А Балицькій то 31 рік, щоб писати статтю треба ще вміти вирішувати задачі за 1 клас.
23 Червня 2016, 04:40
Можливо ти як вчитель і чмириш дітей, але багата літературна мова говорить, що перед нами і нтелігентка.
23 Червня 2016, 05:07
Шановна автор ! Ви теж не надто грамотно пишете, бо не " заставляє", а "змушує ". І додайте в статтю правду й про висуванця вовка, який обікрав людей, забрав у них майно ( цілий лісгосп), а тепер ,,, здає це награбоване майно цим же працюючим в оренду! Брехливий підлий регіоналівський холуй!
23 Червня 2016, 10:57
А чого ж ці дебіли САМІ ДОБРОВІЛЬНО віддали своє майно Вовку? Боялись? То тепер хай не гавкають по кутках.. Їм Вовк до голови пістолета чи ножа до горла не приставляв!
23 Червня 2016, 11:44
Дааа, хєровий ти математик)) <br/>Напевно тоже зачмирений вчителями як твоя &quot;юрист і політик від ПРИРОДИ&quot;))<br/>Балицька народилася 7 серпня 1984 року ,отже їй вже ВИПОВНИЛОСЬ 31 рік , а 32 роки добігає до кінця..Ось що мав на увазі &quot;Таблоїд&quot; , грамотєю ))
23 Червня 2016, 13:02
Подивіться, Вовка фото з Януковичем. Рига і в Африці Рига.
23 Червня 2016, 13:04
Читав передвиборчу Балицької. Інші всі одноманітні і на одний зміст. В тексті Любові відчувається теплота і людяність, людина писала душею.
23 Червня 2016, 13:07
Голосуємо за Балицьку, ми Поліський край і маємо показати, що тут живуть розумні люди. Вовк те саме, що Янукович і ліс весь вивіз з району. Балицька людина з юридичною освітою і зможе дати лад корумпованій владі.
23 Червня 2016, 13:19
Бачив передвиборчу Балицької-сильно. Але хай спочатку до 32 років доживе з такою передвиборчою. Знищать, як і Чорновола. Сильна людинко, Хай Бог ходить поряд з тобою.
23 Червня 2016, 14:24
Балицька з перцем. Людина тільки фходить в політику, а таке враження, що крім неї нікого не має.
23 Червня 2016, 14:26
А дійсно передвиборча вирізняється тільки в Балицької, а інші партії сказала та партія зробила. Щось є в тій Балицькій.
23 Червня 2016, 14:28
А дійсно передвиборча вирізняється тільки в Балицької, а інші партії сказала та партія зробила. Щось є в тій Балицькій.
23 Червня 2016, 14:46
&quot;вовк пістолета до горла не приставляв... &quot; а моральний тиск- це не погроза? А низька зарплата - це не знущання? Щомісяця здирає з колективу стотисячну оренду плату і ще рило піднімає!
23 Червня 2016, 17:51
Єдина порядна є Балицька і крапка.
23 Червня 2016, 18:40
То хай твоя юристка від природи і розбереться з вовком, порішає , як порішала із якимось земельними питаннями..))
23 Червня 2016, 20:11
Саме вона і розбереться з питанням лісу і наведе порядок. Вже є її відповідні заяви в правоохоронні органи, але це походу. Є в її розслідування та записи. Біда, що не має журналістів, які допоможуть.
23 Червня 2016, 20:13
На скільки пам ятаю, то зимою шухер був по меншому Вовкові і там теж Балицька задіяна, знаю що є її заява в нашу поліцію. Але це треба питати вже в поліції плюс прокуратура блокує.
23 Червня 2016, 21:41
Пишучи під різними ніками, але одним тупорилим стилем від одної людини,напевне думаєш, що всі інші тут такі ж дурнуваті як і ти??)) <br/>Яка ще на хер заява від балицької і в яку поліцію??)) Які її розслідування?? Що ти брешеш?))
23 Червня 2016, 21:53
Пишуть таки різні люди! А ваша яка правда? Де вам пече?
23 Червня 2016, 23:36
Це лісгосповці пишуть, думають хто ж пройде. А якщо таки Балицька. Тоді що, пока захмарні статки заробленні в лісі.
24 Червня 2016, 11:19
Та спецлісгосповцям ,особливо братикам Вовкам - по хер ваша балицька! Скавучать лише ті сцикливі дебіли,які самі ДОБРОВІЛЬНО віддали свої майнові частки вовкам у власність, а тепер жалкують про свій сцикливий вчинок. А моральний тиск - це звичайна фікція , яку &quot;до справи не пришиєш&quot;)) І ваша &quot;юристка від природи&quot; Балицька сама це чудово знає . То хай не роздає в своїх програмах нездійсненних обіцянок, що &quot;всьо вона із лісом порішає&quot; .. СМІШНО))
24 Червня 2016, 13:29
Та годі вже перебріхуватись, бо один з кандидатів все рівно стане нардепом. І не думайте, що то нардеп одного округу. Це буде чергове незрозуміле на всю Україну. Волинь таких чотирьох вже має, Ну ще один додасться. Так в нас буде доти, доки певна частина людей не навчиться голосувати не за ідеологічні ікони, не за гроші, не за дешеві обіцянки, а за конкретних людей.
24 Червня 2016, 15:33
Читаю оцю всю маячню в якій вихваляють місцевого кандидата і складається враження, що люди чогось обнюхалися, чи то спека повпливала... Якщо тверезо оцінювати ситуацію, то виходить якось так: http://ar.volyn.ua/20160623-vybory-v-23-mu-okruzi-volyn-staje-pryvatnoyu/ Там багато тексту, тому якщо узагальнити, то на виборах у 23-му окрузі є декілька груп кандидатів:<br/><br/>– група, яка реально змагатиметься за перемогу (УКРОП, і тут мав би бути висуванець від “Континіуму”);<br/>– група, яка мусила делегувати своїх партійців (“Батьківщина”, “Свобода”, БПП “Солідарність”, Радикальна партія Ляшка);<br/>– технічні кандидати;<br/>– всі решта (хочуть потішити власні амібції, щоб колись можна було розповісти внукам: “а я був кандидатом в депутати!”).
24 Червня 2016, 19:38
Не знаю чи пройде Балицька у Раду, але це краща кандидатура.
24 Червня 2016, 22:41
Розумні цим поліщукам не трібні, вони готові маму рідну продату за гривню. Скоро заберуть Балицьку в область чи Київ, а Ви далі шукайте когось хто зможе щось змінити.
24 Червня 2016, 23:13
Розумні цим поліщукам не трібні, вони готові маму рідну продату за гривню. Скоро заберуть Балицьку в область чи Київ, а Ви далі шукайте когось хто зможе щось змінити.
25 Червня 2016, 00:12
та не тіштися вже так, не пИрИживайте, нікуди ваша &quot;краща&quot; Балицька від вас не подінеться..
25 Червня 2016, 16:44
Я теж кажу, що нікуди не дінеться. А звідки буде йди в депутатство.
25 Червня 2016, 21:35
Та в ніяке діпутатство вона й не піде)) Вона й залишиться тут , біля таких як вона сама))
26 Червня 2016, 18:48
Вибори в 23 окрузі: попит формує пропозицію чи пропозиція формує попит<br/>25 червня, 17:22 <br/><br/><br/>Вибори в 23 окрузі: попит формує пропозицію чи пропозиція формує попит<br/>Центральна виборча комісія призначила на 17 липня проміжні вибори народного депутата в одномандатному виборчому окрузі №23 на Волині. <br/><br/>Два роки поспіль народним депутатом від округу виступав нині покійний Ігор Єремеєв. Він трагічно загинув 12-го серпня 2015-го року. Відтоді 23-й округ залишився без депутата.<br/><br/>Офіційна реєстрація кандидатів завершилася, почався період інтенсивної агітації та &quot;промивання мізків&quot; населенню. Мета виправдовує засоби. А мета тут - перемога.<br/><br/>Вже традиційною стала активна громадська і благодійна діяльність для підняття рейтингу - благоустрій, спонсорська допомога, захист ображених і т.п. Виборці до цього звикли і готові до співпраці.<br/><br/>Саме про цю &quot;готовність до співпраці&quot; пише на своїй сторінці у Фейсбук Любов Балицька, кандидат у депутати на 23 округ:<br/><br/>&quot;Ось листування з моїм однокласником, який до речі здобув юридичну освіту в престижному вузі Києва. Ох, як соромно за таких людей. Невже, нічого не зміниться? Невже, таких багато? Я не говорю, щоб голосували за мене. В кожного своя думка та право. Але, вибір має бути свідомим та не купуватися за гроші. Просніться, поки не пізно!!! Не задумаєтеся, будете рабами. Згадайте про колишнього феодала, який правив на нашій землі 13 років. І де дороги, школи садочки? Що він зробив в окрузі?<br/>- Є люди за гроші можуть віддати свій голос, вони з КК<br/>- я за чесні вибори і за викорінення в нашому окрузі тих кандидатів, які купують голоси. Так втрачається правова держава. Шкода мені тих, хто продається. Хтось віддав життя на Сході за свою землю, а хтось продає.<br/>Прочитано у 18:20<br/>- Не я тобі писав, а ти до мене звернулася, шукай чесних за гроші в себе вдома, но мені не розказуй за політику&quot;, - йдеться в дописі.<br/><br/>То попит формує пропозицію чи пропозиція формує попит? Ось вона, ринкова економіка.
27 Червня 2016, 22:27
Тепер дивіться уважно хто за Закон в цій державі, а хто за продажність.
Коментар
07/12/2021 Вівторок
07.12.2021
06.12.2021
05.12.2021