Бузаки: чи хоче об’єднуватися село із іншими або Децентралізація по-українськи

07 Липня 2016, 15:39
3625

Волині триває процес об’єднання громад. Через те, що законодавчі механізми не до кінця розроблені, функціонування такої громади викликає недовіру в українців до децентралізації, і це, відповідно, гальмує цей процес. Громади досі дискутують, хто з ким має об’єднатися. Маленькі села не хочуть приєднуватися до великих, приміські населенні пункти не поспішають в обійми міст.

З цією проблемою зіштовхнулася і громада села Бузаки Камінь-Каширського району. Бузаківський сільський голова Микола Панасюк каже, що сільська рада має перспективний план, який затверджений обласною і Верховною радами. В ньому чітко  зазначено, що центром громади є село Бузаки, яке об’єднує прилеглі сільські ради. Та, зі слів сільського голови, процес децентралізації йде дуже повільно.

«Пропозиції подані всім сільським радам, але кожна з них хоче мати центр громади в себе. Коли процедура об’єднання завершиться? Адже я, як голова знаю, що чим далі, то тим більше сільські ради заганяються в глухий кут і йдуть до завершення свого існування. Ті хто не об’єднається - не має шансів вижити». Чи цей процес так і буде добровільним чи стане примусовим?», - такі питання підняв сільський голова Бузаків на зустрічі з керівництвом фракції «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» в облраді Вячеславом Рубльовим і Іриною Констанкевич.

Ірина Констанкевич, яка є також кандидатом в депутати у Верховну Раду по виборчому окрузі №23, розповіла, що вона прихильниця децентралізації, тільки не в такому варіанті як цей процес відбувається в нашій державі.

«Ідея децентралізації полягає в тому, щоб ініціатива йшла з низу, щоб кошти, які є в громади, в неї і залишалися, щоб громада була самостійною і самодостатньою у використанні своїх грошей, щоб вона могла розпоряджатися ними і бути господарем на своїй землі. Проте, децентралізація, яка відбувається в Україні перевернута з ніг на голову. Ініціатива з низу є, але гроші продовжують йти на Київ. Це називається «децентралізація по-українськи». У нас залишилися проблеми і безгрошів’я, натомість, в центрі наших проблем не знають, але мають наші гроші», - наголосила Ірина Констанкевич.

Заступник голови фракції «УКРОП» в облраді зазначила, що їй більше імпонує той варіант проведення децентралізації,  який пройшли поляки. Адже реформування в Польщі принесло найбільші зміни саме на найнижчому рівні – рівні гмін (об’єднана сільська громада). Місцеве самоврядування таким чином отримало реальне право здійснювати управління та розпоряджатися своїми власними ресурсами, отримало додаткові повноваження і більшу відповідальність. Важливо відзначити, що все майно і земля передані в розпорядження гмін та є їхньою власністю. Тоді, як в Україні, земельні питання – досить наболіла тема. Гміни були самостійними і мали всі важелі для господарювання, і найголовніше, вони мали свої кошти. Наступним етапом їхнього господарювання було об’єднання громад. До тих, хто зумів стати належним господарем, приєдналися інші громади. Цей процес в Польщі був плавний, органічний і еволюційний.

Голова фракції «УКРОП» в облраді Вячеслав Рубльов зауважив, що українській владі не вигідно сприяти пришвидшенню  децентралізації, тому вона гальмує цей процес.

«Добровільне об’єднання громад, про яке ми сьогодні говоримо,  добре, коли місцева влада, на рівні районної державної адміністрації, обласної адміністрації, цьому сприяє. А якщо це тільки тезисно говориться і, насправді владі цей процес не цікавий, то громади, які могли б стати локомотивами процесу, залишаються в тому вигляді, в якому є, - каже  Вячеслав Рубльов. - Ми бачимо, що ті ініціативи громад, які  вже добровільно об’єдналися не цікаві райдержадміністраціям. Чому? Тому, що від адміністрації забрали певні функції і передали їх громаді. Влада на словах говорить про процеси децентралізації, а на ділі їх зупиняє».

Голова фракції «УКРОП» додав, що сьогодні потрібно дивитися на географічно-територіальну і фінансову самодостатність громад.  І якщо ми хочемо рухатися у європейському напрямку, то повинні на рівні Верховної ради слабші громади об’єднати навколо сильної, яка своїм прикладом витягне їх на належний рівень.

«Чому влада не хоче і не сприяє процесам децентралізації? Вона не хоче віддавати свою владу і гроші. Це лише два моменти, які заважають процесам об’єднання громад. Я впевнена, що в нас є всі можливості на первинній ланці, на рівні сіл, об’єднуватися і бути самодостатніми», - резюмувала кандидат у народні депутати України Ірина Констанкевич.

Ірина ЮЗВА


 

 

Коментарі
07 Липня 2016, 19:38
"Голова фракції «УКРОП» додав, що сьогодні потрібно дивитися на географічно-територіальну і фінансову самодостатність громад.": висновок який Нас більш приваблює ніж підкилимні процеси які йдуть тепер у Волинській обл. Взяти хоча б останні новини коли Маневицька РДА попросту порядкує на Нашій території і це зауважте з послідовним одобрямсом Обласного ДА який до не давно курирувався Єремеєвським політичним кланом. Для "Укроп" і для Нашого району це найбільша небезпека оскільки скоріше всього, що Єремєвський клан його бувші голови та заступники комісій дільничних комісій віддався в прийми БЮТ-у.
07 Липня 2016, 21:40
Якщо змінити літери, то буде Базуки, а це вже зовсім інший тютюн
07 Липня 2016, 22:46
Ізя,ти не в тему чешиш тут...
08 Липня 2016, 00:14
Кожен бачить, що хоче
08 Липня 2016, 01:17
Ну ти не ображайся.Я ж твоя рибка...
08 Липня 2016, 02:23
Як регати хочеться пропалицьке чудо за гроші взяті на крові наших солдат купує всіх і всюди.
08 Липня 2016, 11:44
Богдане Пташнику, ти подивися на що перетворюється твоє рідне село. Слава Богу, що серед цих тлумаків не бачу твоїх батьків та родичів. Жени отих тролів та тітушок зі своєї отчини,
08 Липня 2016, 11:52
ТРОЛІ ХОЧУТЬ КУПИТИ ВСЕ І ВСЮДИ, БУДЕ ЇМ ПО ЇХНЬОМУ-НА ДІТЯХ БУДЕ ВІДПЛАТА ВСІМ ХТО ПРОДАВСЯ
08 Липня 2016, 12:07
Ви як були дебілами - так і залишитесь!! Все чекаєте , що хтось за вас самих вас буде захищати , працювати, давати вам просто так гроші... вірите в &quot;доброго царя&quot; , надієтесь, що &quot;приїде добрий барін-пан і все за вас порішає&quot;...<br/>Не ті винні, хто ВАС КУПУЄ, а ТІ , ХТО ПРОДАЄТЬСЯ!! Тобто ви ж самі!!
10 Липня 2016, 01:03
А, що це означає &quot;твоя рибка&quot;?
Коментар
06/12/2021 Понеділок
06.12.2021
05.12.2021
04.12.2021