Налагоджуються міжрегіональні економічні зв’язки фермерів сходу і заходу України

09 Липня 2016, 10:30
1274 Джерело: obminy.org.ua

Нещодавно голова «Асоціації фермерів та приватних землевласників Камінь-Каширського району» Вероніка Романович в рамках проекту «Через економіку до ідеологічної узгодженості» по «Програмі національних обмінів»  побувала з візитом у місті Первомайськ Миколаївської області.

Даний проект був започаткований з метою побудови партнерських мереж, передачі знань та налагодження взаємодопомоги.  

Описовий звіт його, підготовлений керівником проекту, подає Платформа національних обмінів.

Виконавець проекту – «Асоціація фермерів та приватних землевласників Камінь-Каширського району». Керівник проекту – голова «Асоціації фермерів та приватних землевласників Камінь-Каширського району» Романович Вероніка Іванівна. Термін виконання проекту: 29.06.2016 р. – 01.07.2016 р. Місце виконання проекту: м. Первомайськ, Миколаївська область.

Метою проекту: Розробити та запровадити системні міжрегіональні економічні зв’язки фермерів сходу і заходу на основі конкретних міжгосподарських відносин.

Відповідно поставленій меті та завданням щодо її досягнення, безпосередньо на території Первомайського району Миколаївської області, проведено перемовини з фермерами Первомайського району Миколаївської області на предмет:

  • наявності проблем ведення сільськогосподарської діяльності в Первомайському та Камінь-Каширському районах;
  • наявності об’єктивних та суб’єктивних причин налагодження взаємодії цих регіонів;
  • способу здійснення взаємодії регіонів.

В перемовинах взяло участь 12 осіб, з них 06 фермерів та 06 громадських активістів, депутатів.

Перемовини відбувались за місцем їх роботи з огляду на жнива з фермерами та зручності – з громадськими активістами, депутатам в їхніх офісах.

Учасникам перемовин було запропоновано підготовлений буклет, з якого вони мали можливість отримати первинну інформацію, щодо кліматичних особливостей та сільськогосподарських можливостей західного Полісся України. Загалом було поширено – 850 примірників. До буклету додано візитки керівника цього проекту.

З розмов, обміну інформацією встановлено, що фермери Первомайського району стикаються з аналогічними Поліссю проблемами, які мають законодавчу та адміністративну природу. Не менш актуальною є проблема обізнаності селян на питаннях юридичного захисту, бухгалтерського обліку, менеджменту. Відсутність цих знань, прогалини в законодавчому напрямку, дієвість старої консервативної адміністративної системи змушують фермерів погоджуватись на тіньові методи роботи. Слід відзначити, що така ситуація оцінюється ними з негативної точки зору, усі учасники з обміну думками наголошували про необхідність належного інформування та юридичного захисту. З цього приводу досягнуто певних домовленостей, а саме ініціювати створення відповідної інформаційної бази власними силами, використовуючи при цьому інтернет-ресурс. Дана робота може бути частково виконана власним коштом та через пошук грантів державних та недержавних спонсорів.

Фермери звертали увагу на необхідності розвитку переробної бази, яка б забезпечила додану вартість їх продукції. Відсутність, недосконалість переробної галузі є однією з головних причин  знецінення їх праці, їхньої залежністі від, по суті стихійного, посередника, обмеження надходжень до місцевих бюджетів, через низку прихованих каналів реалізації виробленої продукції.

Одночасно було обговорено питання товарообміну між регіонами. На даному етапі обмежились визначенням основних продуктів, які є привабливими в Миколаївській області та на Поліссі. Продуктивний обмін можливий за рахунок культур, культивування якої є нерентабельним в певному регіоні. 

Щодо подальшої співпраці заплановано: налагодити консультативно-інформаційну діяльність; опрацювати економічні питання  обміну товарами.

З цього приводу, з огляду на недостатню підготовленість, угоди не укладались. З приводу конкретних учасників інтеграційного процесу домовлено, що ця робота здійснюватиметься  в ході вирішення конкретних справ.

 

Коментарі
09 Липня 2016, 13:56
Фермерство в районі стримується у першу чергу малими запасами земельних угідь які можуть давати неабиякі запаси фуражної продукції оскільки те подріблення земель яке пройшло на Західному Поліссі не дало результату. Як можна закуповувати фураж у власників які вряди-годи засіяли тільки наприклад на 2-х гектарній площі? У такого власника відпущена ціна фуражу буде зашкалювати оскільки у принципі навіть ціноутворення як такого відсутнє. Тим більше такий власник нематиме ніколи лишків щоб продавати/відпускати свою продукцію через те, що з 2-х гектарної площі це не та продукція яку можна вільно відпустити. Тому у принципі сільське господарство у районі можна налагоджувати, а тим більше тваринництво, свинарство, вівчарство і так далі але дешевий фураж та в необхідних кількостях завжди буде стримуючою проблемою.
09 Липня 2016, 16:32
Фермерства як такого, тобто відповідно до сучасних західних норм на Поліссі немає, а на Волині загалом майже немає. Бо немає сучасного цивілізованого товарообігу. З цього треба починати. В цій справі першими мають бути обласні, особливо с/г керівники. І ті, хто вважають себе фермером мають це від горбенків та гунчиків вимагати.
10 Липня 2016, 00:57
З тих повідомлень що були нещодавно надруковані цим сайтом про управління сільського господарства району можна зробити висновки що там керує у першу чергу кримінал та корупція. Крім того по управлінню сільського господарства прийняте рішення головою РДА про його розпуск, на цьому сайте це рішення не відображено дуже шкода.
Коментар
06/12/2021 Понеділок
06.12.2021
05.12.2021
04.12.2021