Волинський фокус на з’їзді «гонимих» парафій РПЦвУ

24 Лютого 2021, 17:30
7324

Волинь і Рівненщина, за версією ієрархів Російської церкви в Україні (інша назва – УПЦ МП), – регіони, де найбільше палає вогонь «церковного рейдерства».

Зібрання у Києво-Печерській Лаврі, яке офіційні ЗМІ УПЦ МП назвали «з’їздом представників захоплених храмів Української Православної Церкви» (Московського патріархату), не оминуло своєю увагою й Волинь, на якій після отримання Помісною Українською Церквою Томосу про автокефалію, найбільше громад прийняли рішення змінити юрисдикційну приналежність і приєднатися до Православної Церкви України.

На карті, яку учасники зібрання самостійно оздоблювали, територія Волинської єпархії УПЦ МП під керівництвом архієпископа Нафанаїла покрита значною кількістю листочків-вогників з назвами волинських сіл, а фотографії з Парафіяльних зборів, які вирішували питання про приєднання до ПЦУ, помістили на тематичні стенди «літопис скорботи». 

Як повідомляє сайт УПЦ МП, учасники з’їзду прийняли звернення до народних депутатів України, що входять до складу міжфракційного депутатського об’єднання «За конфесійний мир в Україні», співголовою якого є скандально відомий олігарх Вадим Новинський.

Читайте також: На поклін до Москви: Онуфрій та нардеп від «Опоблоку» їздили вітати патріарха Кирила

Проти цього депутата досі триває слідство у справі про спробу за вказівкою Януковича усунути покійного митрополита Володимира (Сабодана) від управління УПЦ МП і поставити на цю посаду вигідного для себе митрополита Антонія (Паканича), який й головував на з’їзді у Лаврі.

Під зверненням до Новинського поставили свої підписи представники громад РПЦвУ із волинських сіл Шклинь, Ощів, Піски, Смолява Горохівського району, Ясенівка й Холопичі Локачинського району, Берестяни й Жидичин Ківерцівського району, Тельчі, Годомичі й Четвертня Маневицького району, Нуйно, Раків Ліс та Брониця Камінь-Каширського району та Садів, Шепель, Озеряни, Радомишль й Новостав Луцького району.

Читайте такожЩо відбулося на церковних зборах у Садові

1 

Митрополит Антоній (Паканич) подарував священникам із сіл Волині елементи церковного начиння. Цікаво, що на світлинах із кабінету митрополита Антонія на зустрічі присутній луцький священник Московського патріархату, ексречник Волинської єпархії Олег Точинський, який неодноразово ставав фігурантом публікацій нашого видання через послідовну проросійську пропаганду у соцмережах та маніпуляції фактами.

Читайте також: 

Свого часу чимало дописів цього отця із мережі Facebook передруковували головні пропагандистські сайти РФ, коли розповідали про «гоніння» на православних в Україні.

Читайте також: Священики з Волині їздили «на поклін» до митрополита Антонія

Олег Точинський
Олег Точинський

Цікавим є те, що серед реєстру учасників зібрання немає жодного представника Володимир-Волинської єпархії (колишні Володимир-Волинський, Іваничівський, Ковельський, Любомльський, Ратнівський, Старовижівський, Турійський і Шацький райони).

Припускаємо, що керівництво єпархії вирішило не підігрівати і так нашумілу історію про священника Олексія Шарана, який вітав президента країни-агресора з Днем Ангела, й утриматися від участі в подібних зібраннях.

На проведення зібрання «гонимих» громад відреагували у Православній Церкві України. Секретар-референт митрополита Епіфанія, священник Іван Сидор на своїй сторінці у мережі Facebook згадав, зокрема, й про Волинь:

«На карті (карта з «вогниками», про яку ми згадували вище, – ред.) наглядно показано, як нібито палають єпархії. Особливо на Волині... Особливо в Горохівському деканаті, де з 2019 р. близько 40 громад РПЦвУ приєдналися до помісної Православної Церкви України. З них – 10 приєдналися разом зі своїми священниками.

Хто є родом з тих синьооких земель і хто там живе – підтвердить, що всі без виключення громади, які змінили свою юрисдикцію (з РПЦвУ до ПЦУ), приймали рішенням згідно не лише традицій і звичаїв, але й чинного Українського законодавства – шляхом голосування, де перевага надавалась більшості. А співвідношення по громадах в Горохівському районі в середньому були такі: 80-95% парафіян за ПЦУ, десь 5-15% проти зміни юрисдикції.

І найважливіше (!) За 2 роки з часу виходу з-під юрисдикції РПЦвУ до ПЦУ – жодна (!) з 40 громад не повернулася в лоно Московського Патріархату. Священники, які перейшли до ПЦУ, жодного разу не пожалкували про свій і громади вибір, ба більше – задоволені і дякують Богові, що так сталося. Пишу це не з власних домислів, але маю підтвердження всього сказаного від тих парафіян і духовенства, про яких йде мова», – зазначає отець Іван Сидор.

Іван Сидор з Вселенським патріархом Варфоломієм
Іван Сидор з Вселенським патріархом Варфоломієм

До речі, сам отець Іван Сидор є сином декана Горохівського деканату ПЦУ отця Андрія Сидора, тож, йому добре відомо усі деталі процесів приєднань парафій на Волині до Помісної Української Церкви.

Мережа Район.in.ua ще з кінця 2018 року також послідовно розповідало про ситуацію в кожному волинському селі, журналісти брали коментарі безпосередньо у представників релігійних громад, а згодом публікували аналітичні матеріали «Як МП на Волині втрачає парафії, а серед духовенства назріває «двірцевий» переворот», «Лютий» Томос: як і чому на Волині парафії ідуть до ПЦУ» та інші, що спричинили значну хвилю резонансу не лише серед жителів Волині, а й серед місцевого духовенства УПЦ МП.

Отець Іван Сидор також зазначає, що «не є таємницею, що на деякі парафії, які приймали рішення про зміну юрисдикції з РПЦвУ до ПЦУ, спеціально привозили «тітушок», як це було, наприклад у селі Скобелка Горохівського деканату, чи в тому ж Берестечку. Все це відбувалось, щоб не допустити переходу храму до ПЦУ. Потім вішали замки на храми, потім зрізали ті замки, і знов вішали, опечатували храм... Наймані фотографи і писаки новин про зраду і хунту не втрачали свій час і куди потрібно подавали інформацію так, як їм це потрібно».

Аби переконатися у правдивості слів отця Івана і оцінити реальний стан і спрямованість «гонінь» можна просто прочитати архівні новини із нашого сайту – наприклад, як у Садів телеканал Інтер приїжджав робити картинку, або ж як у Жидичині місцевий священник МП відкрив вогонь із рушниці на прихожан.

Зібрання у Лаврі обмежилося лише прийняттям звернень до Президента, голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра та депутатів «групи Новинського» й виступами окремих представників «гонимих» парафій. Цікаво, що попри значне представництво із Волині на зібранні, жодному делегату звідси так і не надали слова…

Окремі релігієзнавці називають реальною підставою, заради якої керівництво МП безкоштовно звозило людей з сіл Волині на «з’їзд», намагання зірвати анонсований візит Вселенського патріарха Варфоломія в Україну на святкування 30-річчя проголошення Незалежності.

Катерина СІДЕНКО

Коментарі
27 Лютого 2021, 21:04
Автор повний мудак...<br/>Горе від таких писарів нашому народу...
27 Лютого 2021, 21:54
Зумисно не реагував, чекав дописів від Хріна, Шляхти, їм подібних на цей таки насправді проукраїнський редакційний допис. На жаль – тиша. Мабуть запанувало серед них містечкове переконання, що ватники перемагають, що є справи «важливіші», що церковне питання можна лишити за новінськіми, допкіними й навіть гетманцевим та ткаченками. Нищення України почалось з позбавлення її церковної незалежності. А тому вголос для початку потрібно заявити та затвердити, що доти, доки не введуть в дію закон, яким УПЦ-МП називатиметься «РПЦ в Україні», допоки не ухвалять закон про колаборантів, московські попи матимуть усі можливості вести антиукраїнську діяльність та підштовхувати своїх прихожан до національної зради. Що усі сентенції з приводу української самостійності без вимоги відправити на росію усіх попів, журналістів, політиків з кодла руского міра є лише імітацією оргазму, до якої щоразу вдається повія.
27 Лютого 2021, 22:52
Просто вже стільки будо сказано, що вже і не хочеться коментувати . Оці « гонимі» вже викликають просто відчуття відрази. Цікаво , щоб сказали ті, хто в свій час дійсно страждав за віру, віддаючи життя. А оці опухлі від гонінь морди попів , що в об’єктив не влазять , на мучеників не тягнуть. Хто має розум ,той зробив виснлвки. Переконувати гонімих тільки нерви собі псувати і прокльони слухати. Скільки не питаєш , так ніхто і не скаже , якого патріархату УПЦМП . « ні ми українська церква під омофором Онуфрія» « так не має вашої церкви в диптиху , ви частина РПЦ «. « а ми до бога ходим , нам всерівно» . І так далі, безкінечний діалог по колу без чітких відповідей .
28 Лютого 2021, 11:27
Крапля камінь точить. У тих, хто Бога з попом плутають на довго не вистачить. Підростають у них діти, онуки, які вчасно повинні засвоїти істину - Бог, Україна, Воля. Без попів, але зі священиками. Без московщини заради України. За Волю заради самодостатності та повноцінності.
28 Лютого 2021, 20:36
Безсила злоба у людей далеких від Бога... по цих примітивних коментарях видно...
28 Лютого 2021, 21:55
Прокуратурою України розслідуються справи щодо участі священиків УПЦ-МП в захоплені РФ Криму та частини Луганської та Донецької областей. Зібрано чимало фактів і доказів, щодо співпраці УПЦ-МП з військовими структурами сепаратистів. Слід готуватись до того, що після заборони телеканалів Медведчука, після санкцій щодо нього та його бізнес партнерів, санкцій щодо осіб наближених до Януковича, розпочнуться дії на обмеження розвідувальної, на користь РФ, та антиукраїнської інформаційної діяльності. Наразі встановлюються джерела фінансування священиків УПЦ-МП, які чинять спротив об’єднанню православних України в єдиній помісній православній церкві України – ПЦУ.
01 Березня 2021, 00:35
А чому ви віришили , що ви ближчі до Бога , а хтось інший? Що вас так сильно наблизило? Неусипнітмолитви щомиті, добрі справи , роздали майно бідним , нагодували голодних , всиновили сироту чи віддали сорочку останню ближньому? Якщо ви не робите щось із цього переліку щоденно і щиро, то ви до Бога так близько як будь- хто із синів Адамових. Так що не треба себе возвеличувати та підносиьи.Молитви російською так наблизили до неба? Богові всерівно , якою мовою молитва, бо він чує серце і душу, його цікавлять наші помисли та діяння. <br/>Любіть свою країну , Богом дану , свою мову , предками виборену ,свою церкву, яку ми заслужили у століттях боротьби із російською недоімперією.
01 Березня 2021, 18:03
Чесно кажучи, не бачив раніше цієї публікації на сайті, оскільки тепер рідше заглядаю сюди через те, що його наповнення останнім часом стає все менш інформативним і злободенним, мабуть, через певну редакційну політику угодовництва. Та й коментатори, за виключенням невеликої кількості тверезодумаючих колег, образно кажучи, подрібніли...<br/>Щодо суєти МП і їх риторики &amp;quot;захваченных храмов&amp;quot;, то все це нагадує конвульсії ЦК КПРС та її сателітів на місцях у 1990-91 роках, які закінчилися, як всі пам'ятають, &amp;quot;Лебединим озером&amp;quot; на ТБ і проголошенням Незалежності України. Зібрання &amp;quot;пострадавших&amp;quot;, які втратили довіру прихожан і, головне прибутки від пожертв, є спробою реваншу та рефлексіями на запланований візит Вселенського Патріарха до України. Не забуваймо, що Московія свого часу захвачувала церкви оптом окремими царськими указами про заборону на наших землях української церкви - уніатської віри (1845 та 1875 роки), яка на той час домінувала тут. Тепер же повернення до українського православ'я є реакцією на загарбницьку політику і реванш імперських сил нашого північного сусіда. Новинський &amp;amp;К* прибули не так давно на українські землі під лозунгами бізнесовими, отримали громадянство, але їх основна місія - просування русского мира та колоніальної політики на &amp;quot;окраинах империи&amp;quot;. Реваншисти з'явилися не тільки на релігійному полі, вони діють і в інших важливих напрямках. Все це результати останніх президентських виборів, тому винуваті не так зеленсько-новинські, як наш елохторат. Хіба російськомовне керівництво Волинської облдержадміністрації з Данбасу у нас випадкове? Можливо, назвете ще якусь західну область де це могло б пройти? Не забуваймо, що від Білорусі Камінь навпростець через болота якихось кілька десятків кілометрів, кільце стискається...
Коментар
06/12/2021 Понеділок
06.12.2021
05.12.2021
04.12.2021