Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

В ліс за перепустками: експеримент чи провокація?

10:50 04.05.2016
1268

Постійна присутність на теренах району людей у спецформі правду кажучи вже не просто всіх насторожує, а в деякій мірі і дратує, — пише районна газета «Полісся».

«Хто, чому і навіщо придумав, що реабілітація (повернення до нормального життя) колишніх учасників АТО конче має відбуватися у відстеженні, відловлюванні ними когось та ще й зі зброєю в руках? Невже у нас така халепа, що профільні структури не справляються зі своїми обов’язками?» — задаються питанням жителі району.

Так, учасникам АТО необхідно приділяти увагу, вони повинні відчути себе потрібними і незабутими. Але, можливо, наші краяни праві в тому, що, повернувшись із зони бойових дій, бійці повинні “інтегруватися” у мирне сьогодення, а не продовжувати війну з лісокрадами, правопорушниками. Бо ж хіба це може бути психологічною реабілітацією, адаптацією до узвичаєного життя?

Складається враження, що у жителів району тепер виникає в деякій мірі навіть упереджене ставлення до бійців. Такий висновок напрошується після відгуків краян, які бачили оголошення, котрі нещодавно хтось розвісив на автобусних зупинках у селах Пнівне, Брониця, Воєгоща. Ось його зміст дослівно:

«До уваги місцевих селян. У зв’язку із напруженою ситуацією повідомляємо, що у весняно-літній період проїзд і перебування на території лісу без письмового пропуска забороняється. За детальною інформацією стосовно отримання пропуска звертатися до уповноваженого за тел. ХХХ-ХХХ-ХХ-ХХ (номер телефону редакція не вказує). Прохання – селянам віднестися з розумінням. Комбат-секюріті».


Хто є автором цієї маячні та з якою метою її розповсюдив у цих селах?

Щоб з’ясувати це, у першу чергу ми зателефонували на номер, вказаний у повідомленні. Запитуємо «Чи можна у вас придбати перепустку в ліс?». Здивований голос запевняє, що нічого ні про яку перепустку не знає і взагалі, про що ведеться мова, поняття не має.

Робимо наступний експериментальний дзвінок з іншого телефону на цей номер.

Щойно мова заходить про оголошення, абонент кидає слухавку. Виходить — це чийсь жарт?

Але чому підпис «Комбат-секюріті»? Ви знаєте, хто це? Ми припускаємо, що в даному випадку малася на увазі охоронна фірма, яка уклала договір з лісовими господарствами області на охорону лісів. Інформаційний сайт західної Волині «Буг» про неї пише:

« Її очолює Андрій Стасюк, відомий на Волині як «Малиш», який їздить на авто з прапором «Айдару». Однак в Інтернеті інформації про його бойовий шлях нема. Зате можна почитати про ініціативи Стасюка в частині боротьби з лісовими крадіями».

Жителям району також відомо, що «айдарівці» їздять по лісах, але далеко не кожен обізнаний з тим, що вони від фірми, яка має назву «Комбат-сек’юріті».

Тож ми запитали у керівництва ДП «Камінь-Каширське лісове господарство», чи їм щось відомо про це оголошення. Адже як не як «Комбат сек’юріті» співпрацює з ними.

— Ми й гадки не маємо звідки взялося оте оголошення. Але в нас про нього вже питали. Зокрема, голова районної ради Віктор Сус. А йому, начебто, Богдан Пташник приніс це повідомлення, — розповідає директор лісгоспу В’ячеслав Кузьмич.

Коли ми запитали у Богдана Пташника, звідки йому стало відомо про це оголошення, він відповів:

— Мені зателефонували, здається, з Пнівне чи то Тоболів і сказали, що є таке оголошення. Я зв’язався із своїми хлопцями, щоб перевірили. Сказали, що є… Відповідно я не міг не зреагувати. Поїхав у Пнівне, шоб сфотографувати, а по дорозі побачив таке оголошення на зупинці у Воєгоще. Правду кажучи, мене зачіпає те, що всі ототожнюють нашу варту порядку із тими людьми, що закріплені за лісгоспами. Але насправді «Невр» до «Комбата-сек’юріті» не має жодного відношення. А щодо присутності їх в районі маю таку думку: чого якась незрозуміла група осіб, де помічені «неатошники», має заробляти за рахунок камінських лісів? Ми, наприклад, ці ж самі функції робимо спільно з поліцейськими, сбу і лісниками безоплатно.

У той же час ми поцікавилися у керівника Камінь-Каширської поліції Валентина Чиха, чи бува не зафіксоване у них звернення від власника мобільного телефону, наприклад, чи якась скарга від людей про вимогу у них перепустки в ліс (хто його знає, як пройдисвіти могли використати цю інформацію). На це Валентин Іванович відповів:

— Працівникам поліції відомо про те, що у Воєгоще на зупинці було вивішене оголошення, про яке ви питаєте. Але ніхто до нас із заявами не звертався, відповідно ніяких перевірок ми не проводили.

На цьому все і затихло. У всіх, хто якимось чином поінформований про це оголошення, сформувалася певна своя думка про те, для чого було вивішене повідомлення про в’їзд до лісу за перепустками і кому могло спасти на думку таке зробити. Але фактично виникло питання: а чи не можуть і справді зробити вхід до лісу за перепустками? Хоча ліс як не як, а народне надбання.

Тож ми вирішили з’ясувати, чи є бодай якісь підстави заборонити людям заходити до лісу чи перебувати в ньому, чи гриби та ягоди збирати. І директор ДП «Камінь-Каширське ЛГ» заспокоїв:

— Нічого подібного ніхто не має права зробити. У жодному із усіх нормативно правових документів такого не передбачено. Лише при наявності 5 класу пожежної небезпеки може бути обмежений в’їзд до лісу. Але про відвідування лісу за якимись письмовими дозволами взагалі не може бути й мови.

Коментарі

Балу

11:29 06.05.2016

Про "Малиша" можна подивитися три відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=4x2KiHMPpT4

https://www.youtube.com/watch?v=0ymBvKe5SH4

https://www.youtube.com/watch?v=F_fIDdn9RAc

Карлсон

18:31 06.05.2016

"Її очолює Андрій Стасюк, відомий на Волині як «Малиш», який їздить на авто з прапором «Айдару». Однак в Інтернеті інформації про його бойовий шлях нема. Зате можна почитати про ініціативи Стасюка в частині боротьби з лісовими крадіями» – інформації про “бойовий шлях” Валентина Чиха теж нема , бо він був далеко від боїв взагалі.Тим не менше той же Пташник мало не захлинався від хвальби на адресу Чиха у своїй заяві “від імені громади міста та району” .
А подібні оголошення на зупинках – це робота того ж Пташника , щоб роботу очорнити Комбат-сек’юріті і того ж Стасюка-Малиша. Коли лісове господарство найняло на роботу Комбат-сек’юріті(айдарівців) , то Пташник поров істерику в кабінеті голови РДА Дунайчука, мовляв чому охороняти ліс наймають “чужаків” , а в Пташника не спитали?
А пояснення дуже просте.Пташник в лісгоспі на атошників виписує ліс майже задарма, а потім його “толкає” по нормальних цінах.Ось тому Пташник пише, що ” ці ж самі функції робимо спільно з поліцейськими, сбу і лісниками безоплатно.”

Балу

19:01 06.05.2016

Кому належить Пташник?

Був помічником народного депутата Семена Семнченка (інформація відповідно до сайту “Посіпаки” за посиланням:

http://posipaky.info/minion/331097)

але був, бо тепер нема. Інформації про те,що належить якимось іншим київським також немає. Висновок: належить місцевим. Може Чиху, може іншим. Але всі вони залежать від київських і навіть обласних. Тобто герой місцевого значення. Герой місцевого значення захотів керувати місцевим значенням. І знову помилився, бо на місцеве значення призначені інші герої, дехто з Києва. Навіть Чих призначений зверху, а Пташник сидить знизу. Сидить,бо його ще й досі, про всяк випадок, вважають звідти, тобто зі сходу та приналежним тому хто від нього відмовився. Йдеться про Семенченка. І якщо Семенченко вже не герой про, що йдеться

https://www.youtube.com/watch?v=F_fIDdn9RAc

то хто такий Пташник від якого відмовився той хто вже є не героєм. Або героїчніший за Семенченка, або ніхто.

Пташник

21:45 07.05.2016

Так прийди до мене і спитай... я ж спитав в "Айдарі" про Малиша))) тепер ясно чого він не хоче фотографуватися. Зовсім не від сєпарів ховається))))

Пташнику

22:18 07.05.2016

Ти гнида мєнтовська. Сиди і не пікай.

для Пташника

22:28 07.05.2016

В тебе, що повністю башню зірвало - "Так прийди до мене і спитай" Хто ти таке, щоб тебе питати? Жалюгідна людинка)))

Пташник

11:18 08.05.2016

Дєтоочка, ці два коменти можна одним словом охарактеризувати "засцяв"

Пташнику

11:46 08.05.2016

Та не нервуйти ти так. Все буде тіп топ.

Пташнику

12:05 08.05.2016

Мєнти "своїх " не бросают ...)) Вони їх "кідають" або "підставляють"!! ))

Пташник

12:20 08.05.2016

Ну от розкажу як було... Позвонив я Малишу, сказав мол - ти вже задрав з своїм безпрєдєлом. Заспокійся, бо буде лихо. Він, типу, "я геракл, мені все пох"... Але!!! через 10-15 хв звонить нач міліції, мовляв що у вас сталось- все управління області на вуха поставили - Малиш нажалувався, я так зрозумів. То питання - хто тут "гнида мєнтовська"?)))) Да - ще одне. Він же реально сцить сюди їхати... своїх хлопців покинув - мол, робіть з ними що хочете. Я так Сєдому і сказав - відповіді адекватної не почув. А що скаже - він і сам бачив, що так і є. Це на рах " "кідають" або "підставляють""... Москаль є москаль...

Для Пташника

12:46 08.05.2016

Ти мудаку! Ти, що і для кого розказуєш? Справами корисними займися. А не квакаєш на сайтах. Знають тебе і без піару.

Район.Камінь-Каширський

12:52 08.05.2016

Шановні читачі. Закликаємо вас до цивілізованого діалогу, без образливих слів та вживання нецензурної лексики. Нагадуємо правила коментування http://kamin.rayon.in.ua/rule. Якщо вони порушуватимуться, будемо видаляти ваші коменти.

Читач

12:59 08.05.2016

А мені здається, що все "гут" - шановні коментарі називають речі своїми іменами.

Пташник

13:24 08.05.2016

Ти правий. Мене знають. Продовжувати далі розказувати? І про те чим в районі займалися. І про 29 блок - хто там і що робив, і про "волонтерів", які туди їздили? Хоч?

Для Пташника

13:46 08.05.2016

Хто робить добрі справи - про них не розказує, а просто робить. Мене твоя розповідь не зацікавить. Я сам здатний відрізнити добру справу від брудної. Твої справи - не на твою користь. Схаменися і повернися лицем до людей. Спробуй себе.

Пташник

14:01 08.05.2016

А про які мої брудні справи говориться? Можеш тут написати. Я готовий відповісти за свої вчинки і на цьому і на тому світі. Так що не стидайся - пиши

Для Пташника

14:18 08.05.2016

Якийсь такий підозрілий запах чути.....волію не ворушити – швидше вивітриться.

Пташник

17:31 08.05.2016

Ну от, власне, і "фініта ля комедіа"...

Для Пташника

19:28 08.05.2016

А ти, що надіявся на продовження свята? Ооооооо – це несподіванка. Не спи. Чекай. Слідкуй за новинами. Буде цікаво.

Пташник

20:08 08.05.2016

Чекатим

16 січня
Сьогодні
Вчора
14.01.2019
13.01.2019
12.01.2019
11.01.2019
10.01.2019
09.01.2019
08.01.2019
07.01.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин