Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Дума про Голову

10:00 01.08.2016
1240

Ні, не про анатомічну частину тіла, а про посаду, на якій можна бути з нею, не відчуваючи її.

Дума про Камінь-Каширського міського голову Василя Бондара. Отже, стались в місті Поліському Камені вибори, і на тих виборах обрали містяни собі голову. Став голова, вже не в перше, керувати містянами, тобто облаштовувати їхнє життя.

Але цього разу не все так гладко і лагідно сталося для голови. Прийшло до нього звернення, в якому його запитали про те, як він з бюджетом міста поводиться. Бо не його це бюджет особистий, а усіх каміньчуків разом взятих. Запитання було законним, бо з’явився в Україні, до складу якої входить місто Камінь-Каширський, закон «Про використання публічних коштів».

В законі цьому говориться, що усі керівники державних та комунальних господарств повинні на спеціальному сайті Є data») повідомляти про рух грошей у їхньому господарстві. Скільки до господарства прийшло, звідки прийшло, скільки і на що пішло. Велика ідея закладена в цьому законі і на цьому сайті – ускладнити життя тим, хто щодня прагне незаконно збагачуватись.

Ото! Запитали у голови – чому, голово? У першому кварталі 2016 року, за вашими, оприлюдненими на сайті даними до міського бюджету прийшло 1 769 грн., а витрачено 664 267 грн. Тобто, чому витратили на 662 498 грн. більше? Де взяли, щоб так багато витратити. І про другий квартал запитали таке саме. Прийшло 29 302 грн., а витратили 992 600 грн. Це на 963 298 грн. більше, аніж заробили.

Запитання було не містичне, а прагматичне, бо доказів чудодійства голови немає – у перетворенні води на вино та у переробленні паралітика на танцюриста не помічений. Отже, якщо голова не чудотворець, то цілком можливо, що він чудодійник, або чудодіяч.

Замислимось над цим припущенням. Для чого, скажіть оприлюднюються видатки і приховуються прибутки? А?! Правильно! Щоб приховати справжні прибутки, які можуть помітно перевищувати видатки. Але для плавного переходу різниці між справжніми прибутками і справжніми видатками у приватну кишеню, потрібно приховати справжні прибутки. Чоловіки про таке добре знають – «заначка» від зарплати.

Було у запитальника передчуття, і тому запитальник поставив ще кілька запитань голові.

  1. В разі перевиконання надходжень до бюджету - саме які джерела забезпечили перевиконання?
  2. Чи було теоретично передбачено перевиконання доходної частини в процесі розроблення проекту бюджету міста?
  3. В разі передбачення додаткових надходжень, на які витратні статті їх було заплановано?
  4. Які статті міського бюджету не виконано відповідно до плану виконання?
  5. Чи володіє міська рада обґрунтованою, достовірною інформацією з приводу соціальних проблем міста які потребують негайного вирішення через додаткове фінансування?
  6. За якою методикою виявляються проблеми міста, в тому числі з точки зору наступності їх вирішення?
  7. Кого у виконавчому комітеті Камінь-Каширської міської ради призначено відповідальним за контроль ефективності використання бюджетних коштів?
  8. Чи має Камінь-Каширська міська рада план заходів з пожвавлення доходів до міського бюджету?

Але голова є голова. А тому відповів він коротко, як сам собі. Мовляв, не гризись голове, не таке ще бачив, не таке ще казав. І сказала голова – «все правильно, маємо тридцять днів на рознесення інформації, а щодо першого кварталу, то ваша, запитувальнику, інформація є недостовірною.

Цікаво. Казали голові, що треба комп’ютер з інтернетом вивчати? Мабуть казали, але голова був неслухняним і не прислухався, бо яки би вивчив, то знав би що існують технологічні можливості фіксувати інформацію на день, на час і на хвилину її отримання. І вона, ця інтернет-інформація зафіксована. Що може бути джерелом інформації до генеральної прокуратури України, тобто до Юрія Луценка, який готує і у вересні запускає тотальну перевірку міських та інших комунальних і державних господарств.

Якби голова відповів на вище вказані запитання, то через співпрацю із слідством міг би добряче полегшити своє життя. А він! Голова! Що робить?! Він на таке саме запитання, але щодо гривневої різниці в ЖКГ Камінь-Каширського, відповів ну дуже коротко – звертайтесь, мовляв, туди самі. Словом, послав в ЖКГ. .

Думаю, що остання відповідь голови може сподобатись його палким прихильникам. Але! Не поспішайте, бо маємо під рукою два українських закони, дія яких поширюється на Камінь-Каширський. Це закон «Про самоврядування в Україні», в 12-й статті якого зазначено – «…міський голова є головною посадовою особою територіальної громади… міста…міський голова очолює виконавчий комітет … міської ради, головує на її засіданнях». Отакої! Чи можливо хотів голова наш такою відповіддю сказати, що немає він влади над особою, яка не входить до його партії. Але то таке, бо в статті 7-й закону «Про житлово-комунальні послуги», який також поширюється на Камінь-Каширського голову, йдеться – «… До повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить:

1) затвердження та реалізація місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, участь у розробленні та реалізації відповідних державних і регіональних програм;

2) встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону;

3) затвердження норм споживання та якості житлово-комунальних послуг, контроль за їх дотриманням;

4) визначення виконавця житлово-комунальних послуг (крім послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) відповідно до цього Закону в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства;

5) управління об'єктами у сфері житлово-комунальних послуг, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації;

6) забезпечення населення житлово-комунальними послугами необхідних рівня та якості;

7) встановлення зручного для населення режиму роботи виробників та виконавців;

8) інформування населення відповідно до законодавства про реалізацію місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, а також щодо відповідності якості житлово-комунальних послуг нормативам, нормам, стандартам та правилам;

9) укладання договорів з підприємствами різних форм власності на вироблення та/або виконання житлово-комунальних послуг;

10) здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг;

11) проведення моніторингу виконання місцевих програм розвитку житлово-комунального господарства;

12) вирішення інших питань у сфері житлово-комунальних послуг відповідно до законів».

А тепер повернемось до «Думи». До пошуку відповіді на запитання, чому така різниця між головою і законами? Якщо правим і першим є голова, то треба скасувати закони, які йому заважають облаштовувати життя містян. Якщо навпаки, то треба скасувати….?! Ні, не…, а таких, бо чого можна чекати від особи, яка таким чином реагує на державні закони, і яка може давати обіцянки, не узгодивши їх з радою. Наприклад, виділити земельну ділянку молодятам, які побрались у «День міста» під будівництво в разі народження у них дитини. Пообіцяти і забути. Пообіцяти те, що не оформлено відповідним рішення відповідної міської ради.

Ну чим не голова, чим не володар міста!? І чого чекати місту з таким головою!?

Вероніка Романович, представник у Волинській області ГО «Центру Громадянських ініціатив»

Коментарі

Читач

11:11 01.08.2016

Та яка ж то голова, це голівка...

Камінь

12:50 01.08.2016

" Він на таке саме запитання, але що до гривневої різниці в ЖКГ Камінь-Каширського,": для Нас К-Каширців ще більш як цікаво чому ЖКГ сплачує рахунки по освітленню міста (цілого), робимо висновки в зв"язку із тим що до цього часу Ми не бачили прямих бюджетних асигнувань вже протягом майже двох років (принаймі на цьому сайті в газеті "Полісся" та на сайті К-Каширської міської ради не має) та в зв"язку із цим маємо принаймі 4 проблеми. Перша - ціна за компослуги значно перевищує законну вартість оскільки швидше всього, що ЖКГ згідно свого Статуту не має право оплачувати такі рахунки, друга - де ті гроші які Міська рада має оплачувати за елетроосвітлення вулиць. Третя - третя каденція Мера виявляється не легітимна оскільки він Вас усіх "купив" за "світло" за яке він не платив з Міської Ради. Четверта ймовірна, жителі міста можуть повертати свої гроші протягом двох останніх років оскільки вартість компослуг незаконно підвищеннна. Якщо голова Міської Ради зможе на цих сторінках показати бюджетні асигнування за останні два роки які у тому числі матимуть асигнування на електроосвітлення міста то Ми привселюдно вибачимось за прикрі слова в адресу Голови міської ради.

Каменю

13:04 01.08.2016

А де ви були під час виборчої кампанії? Чому тоді в нього про це не запитали? І ще не "косіть" під європу. Немає в нас мерів, бо немає мерій, як не має бургомістрів, градоначальників та голів міської ради. Є міські голови, яких обирають не депутати міської ради, а мешканці міста. Міській голова в Україні, в межах міста, має більше влади і повноважень, аніж Президент в межах держави. Ось тільки не хочуть вони брати на себе ще і таку кількість обов'язків. Тому даремно ви його з великої літери величаєте. Чи боїтесь його?

Камінь

18:30 01.08.2016

Якщо міські голови мають так багато влади, то вони мають неміряні можливості красти. Допомагають їм в цьому депутати, а місцеві активісти або крадуть разом з головою, або тупо не бачать як голова з депутатами обкрадає громаду.

Хрін

19:37 01.08.2016

Питався якось москаль полтавчанина: " СльІш, хохол, а почему вьІ свою Думу назвали Радой? Чему она рада?"
- "Та вона Рада тому, що не дума!" - відповів йому на те полтавець. Так і у мера буває, що голова не дума, або, якщо й дума - то про презренні і водночас благословенні бакси...

Ізя

20:00 01.08.2016

Це, що козятинський птушник доктор Пі (Слюсарчук) такі малюнки з розкритими черепами тут малює?

Камінь- До Каміня

21:20 01.08.2016

"Камінь
18:30 01.08.2016"
Якщо міські голови мають так багато влади...."
Шановний інколи пишеш нормальні речі як ото цього разу, тому краще тобі зареєструватися під іншим нікнеймом але й під цим може бути оскільки "Камінь" вже фантом (фантомас???)))))))) на К-Каширський. Залишається тільки заробити цю приставку. НЕ проти але ж така тяжка робота тим більше ще й не вдячна.

Каменю

10:20 02.08.2016

В чому головна причина усіх наших проблем? В тому, що народ наш живе сам по собі, де може - вкраде, де може - заробить, бачить лише владу київську. Але її малоефективність заспокоює пояснює тим, що вона десь там далеко. Чим створює чудові умови місцевим "князькам". Ті, що вважають себе освіченими чубляться між собою, але не в пошуку істини, а через нездоланний комплекс неповноцінності. Ладні за будь-яку дурницю один одному кішки випустити. Навіть з приводу ніка, себто псевдо можуть заістерити. Всяк себе пупом нації вважає.

Ізя

10:47 02.08.2016

Та-це ваша особиста думка про причину проблем. Чому, скажімо простолюдин із Бельгії так себе не веде, як простолюдин із Полісся? А там же природа, на деякій частині Бельгії, дуже подібна до нашої.

Ізі

15:33 02.08.2016

Простолюдин з Бельгії ніколи не жив при соціалізмі і не був в дитинстві піонером, в юнацтві комсомольцем, а дорослим - колгоспником чи робітником на об'єкті соціалістичної власності. Бельгієць не боявся начальства, змалку знав неабиякі стандарти життя, мав право стати вільним фермером, власником майстерні чи магазину. Це право сформувало в нього почуття самодостатності, соціальної і національної повноцінності. Бельгієць, як і будь-хто з цивілізованої країни може обурюватись і вимагати підвищення заробітної платні. А простолюдин з Полісся тільки й вміє, що в унісон популістам, вимагати зниження цін на товари і послуги. Різницю розумієте? Соціалізм сидить в генах полішуків, передався їх дітям і навіть онукам, які того соціалізму ніколи не бачили, але самодостатності не набули.

Камінь

16:36 02.08.2016

Це точно. Народ наш заробляє, як краде, а краде, як заробляє. То чого можна вимагати від начальства. Начальство в нас народне.

Ізя

16:46 02.08.2016

Але ж, як пише дописувачка 10:20,що нині все в руках тримають місцеві князі, тому мабуть вже соціалізм модифікований феодалізмом. Традиції і звичаї бельгійського загалу мабуть дещо відрізняються від наших (про що Ви й пишете, згадуючи жовтенят). Не зовсім хотілося б цитувати неологізм, бо не зовсім адекватний чоловік його запропонував,-Олексій Макєєв (нині мешкає в Мексиці, а родом з Електросталі), але процитую "хомоінстинктуси". За його версією, громади, де переважають хомоінстинктуси розвиваються надзвичайно повільно.

Ізі

17:51 02.08.2016

Я вас вмоляю! Навіщо вам та Бельгія. Вам вже пізно в ній жити. І не розкидайтесь науковими поняттями. Все набагато простіше. "Короля", "князя", "графа" і навіть міського голову робить його оточення. Цим оточенням є народ і місцеві інтелектуали - тутейші "жерці". Так, вони хомоінстинктуси. Правильніше, гомоінстинктуси. Поки вони з собою милуються, а народ переймається - де взяти, з'являються "князьки". Це явище позаісторичне, бо воно є природнім і закономірним. Утворюється від суспільного бруду в головах трудових і не зовсім ресурсів. Потім "князьки" несподівано для "жерців" і народу встають в горду позу і виголошують свою винятковість. "Жерці" починають шукати їх ласки, а народ розбігається по місцях, де щось бере. І всьо. Всі на своїх місцях. Народ дістає, "жерці" жерцюють, хто як і з ким може, а "князки", спочатку князькують, а потім переходять до повного і відвертого князювання. Ізя. Якщо всі стоять до вас спиною, ви сміливо можете бути голим і підступним.

Ізя

19:17 02.08.2016

Одне добре, що термін Олексія Макєєва вписався у Вашу відповідь. Правда жерців він відносить до хомосапієнсів (його лексика). За вашою спиною я не стою, тому розслабтесь, а підступність-це не моя ознака.

Ізі

21:31 02.08.2016

Ай Ізя!. Ви або поміняйте ніка, або почніть раціонально думати. Я розумію, що ви полюбили цього Олексія Макєєва і зовсім живете його думками. Але я не мав вас за голого з підступними думками. Я думав про того, хто може робити, що хоче, якщо на нього ніхто не дивіться. А потім. Ви зовсім не звертаєте уваги на знаки пунктуації. Зверніть увагу на лапки. Вони про "жерців", які ними пнуться бути, але не можуть через відсутність можливості зв'язатись, тобто контактувати з істиною. І не переймайтесь ви сапієнсами. Всі сучасні люди є сапієнсами, але значна частина з них лише в перспективі. Для прикладу. Кожна картоплина може стати картопляним пюре, але чимало картоплі просто згниває або на полі, або в льосі. То от Ізя. Ви людина що на картоплі знаєтесь, тому легко можете зрозуміти просту річ - в нас на верху так багато гнилої картоплі, що вся, що знизу постійно гниє.

Ізя

22:05 02.08.2016

Любові до О.Макєєва нема, бо він як людина нецікавий. Час від часу прослідковую його "Живий журнал" на предмет нових ідей, але крім Мадонни та матюків там нема нічого. Цікавить лише звідки у нього гроші, бо він знімає квартиру в Мексиці по 1000 песо на місяць, ніде не працює, сидить днями в Інтернеті або бродить по місту. "Дивіться"-це житомирське Полісся, чи просто так?

Ізі

22:53 04.08.2016

Ізя! Ну шо ви цураєтесь любові з ОМ. Я ж ото пишу і навіть, ну як тєпєр кажуть на полессі - даже, нє цікавлюсь вашими думками у вигляді почуттів. Ви заклякли на його пєсо. Ви даже знаєте, шо він нігде не працює, і десь бродить. Ето брашка бродить, Ізя. Ви шо, його покінута любовниця? Ото поміняв полішучку на пєсо!!!

Володимир Ющик

17:02 29.12.2017

Треба голову міняти якщо він такий поганий.

20 серпня
Сьогодні
Вчора
18.08.2018
17.08.2018
16.08.2018
15.08.2018
14.08.2018
13.08.2018
12.08.2018
11.08.2018
10.08.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин