Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Засіб від свавілля

11:56 08.08.2016
1218

Людська історія на Землі почалася з Адама, а історія демократії в Камінь-Каширському районі Волинської області – з Клітицького сільського голови Склезя. Про Адама написано в Біблії, а про Склезя – у статтях: «Чи можна збудувати демократію на Поліссі? або Як Клітицький сільський голова забув про закон»; «Голова навиворіт, або знову про клітицького Склезя».

Якщо вірити філософам і богословам, Адам був завершенням Божого творіння світу. Від Адама світ, точніше світ людей, почали творити самі люди. Була правда невелика перерва, пов’язана із всесвітнім потопом та Ноєвим ковчегом. Склезь також, мабуть, є кінцем світу беззаконня, посадового свавілля та початком світу іншого. Більш людяного, аніж було до цього. Склезь став сільським головою. Мабуть, невипадково. Вищі сили потурбувались. Тож не дарма породив Бог Адама не у вигляді рептилії, а таки у вигляді ссавця з завдатками «Homo sapiens». Склезь також міг піти по «торгівельній лінії», вже навіть чогось і досяг, але раптом його потягнуло у сільську політику.

Адамову рівновагу порушила Єва. Минуле життя Склезя зупинив один неймовірно активний член громади, якою взявся керувати наш Склезь. Склезь – це прізвище реальної людини і посадовця.

Цей активіст, мабуть, спокушений змієм перемін, попросив Склезя, аби він регулярно повідомляв членів сільської громади про наповнення та використання бюджету Клітицької сільської ради. Склезь, на відміну від Адама, відмовив активісту, бо явно не схотів руйнувати гармонію між ним і можливостями файно жити, які успадкував від попередників. Адам був простішим. З іншого боку, Адам скуштував плід від дерева мудрості, і навзамін рефлексам до нього прийшов розум. Склезь прочитав звернення активіста, по-своєму на нього відреагував, не скуштувавши попереднього плід із дерева знань.

А даремно. Даремно Склезь відмовив активісту надати інформацію, на яку той має законне право. Та й часи вже не ті. Активіст поскаржився на дії Склезя Уповноваженому представнику Верховної Ради України з прав людини. Зробив це, бо має на те законне право. І відтоді у Склезя розпочалися проблеми. Уповноважений представник, наданою йому владою, зобов’язав надати активісту інформацію, на яку той має законне право. Ба більше, зобов’язав Склезя дати відповідні пояснення Уповноваженому та ще й прибути на розмову до офісу Уповноваженого з паспортом і посвідченням сільського голови. З текстом реагування Уповноваженого можете ознайомитись, скориставшись сканованою його копією.
Справа не в тому, що активіст поквитався з начальником. Справа значніша. Кожна людина повинна знати, як захистити свої права. Кожен член громади повинен знати, що він, вона є співвласниками майна громади. Кожний член громади повинен, якими б класними не був голова та місцеві депутати, цікавитися фінансовими справами громади, дбати про постійне наповнення бюджету громади для вирішення проблем, з якими ця громада стикається. Не все вона може, але чимало з того, що не вирішувалось десятиріччями, можна таки вирішити. Вирішити і жити краще.

Про це допоки мало хто думає. Не думають і депутати, і сільські та міські голови. Як, наприклад, Камінь-Каширський міський голова, про якого писалось у статті «Дума про Голову». В нього ще все попереду. Почалось зі Склезя.

Бог відправив Адама разом з яблуком і Євою на землю, аби той самотужки пізнавав істину та тяжкою працею заробляв собі на життя. На Склезя та інших місцевих очильників також чекають мандри, пошуки і тяжка праця заради шматка хліба.

Вероніка Романович – представник у Волинській області ГО «Центру Громадянських Ініціатив»

загрузка...
Коментарі

Камінь

13:20 08.08.2016

Тут справа не тільки в Клітицькому сільському голові. Переважно через одного починаючи від Міського голови оскільки кожний править відповідно до отриманих у свій час освіти на надбаної культури. Культура державотворення у К-Каширському районі на мінусах. Здається у цей час що роблять аж повний ( на повну ставку) заступник голови адміністрації який має не тільки відповідну освіту але й відповідну посаду коли в район приходить "малява" аж від високоповажного представництва з ПРАВ ЛЮДИНИ. Отже в районі з правами людини не все гаразд?

Каменю

18:12 08.08.2016

А що таке "малява"? Це те, про що кажуть ті, що "сидять" або "сиділи"? Невже ви "сиділи"?

Читач

19:31 08.08.2016

А може Дунайчук, після того як Склезь повернеться від Уповноваженого з Києва, запросить всіх сільських та одного міського голову його району до себе. Послухає як відбулась поїздка, як приймали в Києві. А потім Дунайчук, як представник Президента в районі усіх попросить виконувати закони і не демонструвати хамство. А якщо ті на те сили не мають, то нехай ідуть у відставку.

Ізя

20:36 08.08.2016

Мій шеф (папік поза вуха) говорить російською на такі листи "тєлєга", бо малява то від сидільців.

Ізі

22:12 08.08.2016

Зробіть запитання свому шефу - ця "тєлєга" цього Склезя переїде чи не переїде?

Ізя

23:15 08.08.2016

Мій шеф член-кореспондент, доктор наук, тому на Склезів він не дивиться.

Ізі

09:51 09.08.2016

Ізя. Може він і член самопроголошеної академії наук і навіть не за дорого купив диплом доктора, бо якби він був справжнім науковцем, тобто людиною при мізках, то не міг би не помічати склезів, які довели наше життя до повної "опи". Передайте йому привіт від Склезя і частину цього привіту можете взяти собі.

Камінь

11:27 09.08.2016

"Ізі
09:51 09.08.2016" і в тому числі "Хрін"-у, я ж казав що не можна так з місцевими людьми по всякому вони можуть Вас/Нас пслати і що з того?, по-доброму з Ними треба, попросити.

Ізя

11:37 09.08.2016

09:51 я своїми силами захистився аж у 42 роки.

Ізя

11:49 09.08.2016

Пане Камінь, якщо я Вас дратую, то, хто кому лікар?

Ізі

12:21 09.08.2016

Ізя. Я так розумію, що ваше свідоме життя почалось в 42 роки? Тепер ви щогодини милуєтесь собою та так, що землі під ногами не чуєте і на навколишнє не звертаєте. Та вже вспокойтесь. Понюхайте навколишній світ. Затягніться на повні груди. Розплющить очі, Не кліпаючи, розглянтесь на 360. Згадайте свій автореферат в частині методологія - почніть думати і тоді зрозумієте, що немає чим пишатись в світі де так багато героїв статті, що над вами, бо не в силах ви через свою любов до свого ступеню змінити світ на краще. Або може ви нічого, після як захистились, вже не можете?!

Ізя

12:53 09.08.2016

12:21, хто Ви і до чого ця розмова? Я простий чоловік, а Ви про вар"ятство. На себе подивіться спершу. Великого розуму, як на мене, у Вашому пості нема.

Ізі

13:45 09.08.2016

Ізя. Ви зовсім приклеїлись до комп'ютера. Ви не працюєте над докторською? І не кажіть неправду. Ви не вважаєте себе простою людиною. Бо чого тоді було розповідати про свій самостійний захист в 42. А потім. Коли я дивлюсь на вас, в мене немає часу дивитись на себе. І для чого? Є особи цікавіші. Але заради вас я також приклеївся до комп'ютера. І все через те, що не можу вгамувати насолоду від ваших коментарів до публікацій на цьому сайті. То скільки треба мати внутрішньої потреби, щоб з приводу написаного кимось про щось, оголошувати про своє сокровенне. Мене просто роз'їдає від думки - а як би ви прокоментували якусь з статтю з математичної проблеми. Невже знайшли б щось, чим можна перекрити математику?

Ізя

18:03 09.08.2016

Виходить, що я засмічую сайт, а 13:45 його розвиває? Якщо Вас так непокоїть моя писанина, то я можу й зупинити пости, нема проблем, нема комп"ютерної залежності. Статті з математики я бачу мало не щодня (за винятком літньої відпустки). Їх пишуть для галочки, як в СРСР робили винаходи (для понту, для галочки), бо в кінці року треба список публікацій подавати та, коли контракт закінчується також.

Ізі

20:33 09.08.2016

Ізя. Не впадайте у відчай. Робіть, що вмієте. Це добре, що ви не соромитесь показувати, що вмієте. Інтернет і не таке бачив.

Читач

11:56 11.08.2016

Є більш актуальні теми, аніж тема Ізі. Склезь - це явище, яке в повній мірі знайшло вираження в партії регіонів. «Партія регіонів і була класичною мафією безвідносно до емоційно-літературного забарвлення цього терміна з відповідною структурою, ієрархією, ритуалами, апаратом примусу. Її єдина можлива ідеологія — це апеляція до умовного минулого (яке насправді ніколи не існувало, себто архаїка as it is). Зрада, закладена в підвалини цього організму, також із феодалізму, коли князі чи барони без вагань надавали своє військо тому, хто більше платив», — пояснив він.
Нині, за зазначає Макаров, уламки регіоналів зібрані в компактніші утворення й поводяться на позір більш-менш керовано, але їхня небезпека не в умовно прорадянській чи проросійській риториці.
«Їхня загроза — у принциповій ворожості до українського проекту, як і будь-якого іншого модерного проекту, який ґрунтувався б на цінностях гуманізму, стратегіях розвитку, горизонтальних зв’язках, довірі. Тому й місце їхнє в минулому. За можливості там, за ґратами, де «касти»…», — наголосив публіцист.
http://tyzhden.ua/News/171591

правда

21:15 28.08.2016

Словоблуди

13 листопада
Сьогодні
Вчора
11.11.2019
10.11.2019
09.11.2019
08.11.2019
07.11.2019
06.11.2019
05.11.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин
sdsd