Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Кулею і вогнем: як браконьєри знищують мисливські угіддя на Камінь-Каширщині

15:20 03.05.2020
3266

Найбільшою бідою захисників лісової фауни як було, так і лишається незаконний відстріл звірів – браконьєрство.

І начебто держава надала таким організаціям повноваження контролювати відповідно до букви закону все, що стосується охорони природи та інших видів діяльності, пов’язаних з мисливством, втім, щоб привести до відповідальності двоногих вбивць пернатих єгерям часто доводиться добряче постаратися.

Люди ж бо наші поліські, попри всю щирість душі, ні та й полюбляють порушувати закон. Особливо, якщо в кишені у ласого на захищену законом лісову здобич мисливця залежалося посвідчення депутата чи службовця певного рангу. Як то кажуть, права свої знаємо, а от про обов’язки згадати – зась!

«Сьогодні браконьєрство найбільше зло як для тварин, так і для їх захисників», – з прикрістю ділиться голова та за сумісництвом єгер громадської організації «Мисливсько-рибальський колектив «Наболоцький» Сергій Бойчук.


«Стараєшся для людей, але далеко не всі це розуміють»

«Наша громадська організація працює ось уже шостий рік. Ми доглядаємо приблизно 6 тисяч гектарів мисливських угідь на території Ковельського та Камінь-Каширського району. До лав нашої спілки вступили мисливці з Тойкута, Запруддя, Сошичного та інших ближніх сіл. Загалом, близько двох десятків любителів полювання та риболовлі. Ми дбаємо про те, щоб кількість звірини в лісах зростала, слідкуємо за популяцією диких кабанів та кіз. Не кривитиму душею, мисливцями нашої організації за цей час вкладено чимало праці, людських та матеріальних ресурсів. Все задля того аби повернути до наших лісів наших лісів тварин, які майже зникли протягом останніх десятиліть. І радує, те що, в останні роки звірів на території угідь значно побільшало», –розповідає Сергій Бойчук.

Хоч починала свою роботу громадська організація «Мисливсько-рибальський колектив «Наболоцький»» в далеко непростих умовах. Звиклі до незаконних видів мисливства жителі довколишніх сіл часто ставили палки в колеса новоствореній спілці. Тож Сергію Васильовичу та його колегам-мисливцям доводилось неодноразово фіксувати факти незаконного полювання на території угідь.

«Стараєшся для людей, але далеко не всі це розуміють. Приємно, що нині нам вдалося навести певний порядок. Випадки браконьєрства серед жителів прилеглих до угідь сіл часом трапляються, та все ж не так часто…», – ділиться Сергій Бойчук.

Поки Сергій Бойчук розповідає про роботу мисливської організації, його автомобіль провозить нас на свіже лісове згарище. З почорнілого лісового настилу то тут, то там піднімаються клуби диму – пожежа ще живе, тліє…

«Днями був підпал трави на полі поруч з угіддями, вогонь перекинувся на ліс. Полум’я заледве вдалося згасити пожежникам та жителям ближніх сіл. За попередніми підрахунками вигоріло від 20 до 40 гектарів лісу, що входить до наших угідь. Там же звірів багато було, птахів, кормова база на зиму для кіз… Це надзвичайні збитки як для лісового господарства, так і для нашої мисливської організації», – говорить Сергій Бойчук.

Читайте також: Ліс – не фенікс: як на Волині масово горять екосистеми, хто їх підпалює і гасить

Показуючи лісове згарище, Сергій Васильович продовжує розповідати про проблему браконьєрства:

«Днями наші мисливці виявили двох браконьєрів, які з пневматичними рушницями незаконно перебували на території господарства. Хоч рушниці ці й пневматичні, та мають калібр більше 4,6 мм та є достатньо потужними для полювання. Виникла конфліктна ситуація, адже порушники не хотіли віддавати зброю, довелося звертатися в поліцію. Найбільш же обурливе те, що за упійманих браконьєрів одразу ж вступився депутат Сошичненської сільської об’єднаної територіальної громади Віктор Семенюк».

Читайте також: «Заготівля – не злочин, а лісівники – не злочинці», – директор Маневицького лісгоспу

Чому депутат ОТГ захищав браконьєрів?

«Я показав їм посвідчення єгера та на мою законну вимогу пред’явити документи на зброю і право полювання, затримані у грубій формі відмовились. Після цього браконьєри спробували втекти. Разом з іншими мисливцями нам вдалося відібрати зброю та втримати їх до приїзду поліції», – ділиться Сергій Бойчук.

До чого ж тут депутат та голова земельної комісії Сошичненської сільської об’єднаної територіальної громади Віктор Семенюк? Мисливці товариства Сергій Бойчук та Василь Філаретов розповідають, що в розпал конфлікту виявлені ними порушники звернулися за допомогою саме до нього. Депутат місцевої ради прибув на місце події разом з поліцією.

«Як тільки він приїхав, то одразу ж став на захист затриманих, – продовжує Сергій Васильович. – Мотивував він це тим, що піймані браконьєри ходили зі зброєю по землі Семенюка і в них є на це право. Але ж відповідно до законодавства це – чистої води браконьєрство. Ще й особливо у цю пору року, коли з 1 квітня до 15 червня у лісах оголошено так званий «місячник тиші».

До слова, дійсно, відповідно до чинного законодавства, в період з 1 квітня по 15 червня, аби зайвий раз не турбувати тварин у період розмноження і не заважати гніздуванню птахів, у лісах забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою. За великим рахунком, навіть прогулянка з собакою у лісі вважається порушенням, а тут люди зі зброєю. Нехай пневматичною, але достатньо потужною, щоб полювати на кіз.

Цікаво ж те, чому саме депутат ОТГ Віктор Семенюк вступився за браконьєрів?

«Вони у нього працюють на підприємстві, – відповідає Сергій Бойчук. – Та й зброя ця, як виявилося, належить Семенюку. Її конфіскували правоохоронці. За цим фактом Ковельським відділом поліції порушено кримінальну справу.

Подав окрему заяву про вчинення кримінального порушення під час затримання браконьєрів і голова громадської організації «Мисливсько-рибальський колектив «Наболоцький»» Сергій Бойчук. До слова, правопорушники також звернулися в поліцію зі своєю заявою, в якій вказано, що єгер та лісівники перевищили свої повноваження та нанесли їм тілесні ушкодження. Хто правий у цій ситуації – буде вирішувати слідство.

Розповіли Сергій Бойчук та Василь Філаретов і ще один цікавий факт. Пожежу, котра днями знищила десятки гектарів мисливських угідь, за іронією долі, спричинив один із впійманих напередодні браконьєрів. У той день чоловік випасав у полі баранів, які належать тому ж таки депутату Сошичненської ОТГ Віктору Семенюку. З якихось причин він розвів вогнище. Вітер же швидко погнав вогонь по сухій траві до лісу. В цьому пастух зізнався на місці. Хоча, це вже зовсім інша історія і розбиратися в ній повинні виключно компетентні органи.

Читайте також: Як ми спалили Луцьк: хвороби, збитки і зайченята

Пастка на звіра. Чия вона?

Показали мисливці й пастки на диких звірів, облаштовані поруч з їхніми угіддями. Сергій Бойчук розповідає, що її також встановили люди Віктора Семенюка:

«Я мав з ним відверту телефонну розмову. Він попередив нас, щоб ми не думали ліквідовувати цей капкан, адже встановлений він знову ж таки на Семенюковій землі... Але ж хіба так можна? Це ж знову порушення закону! Ми розводимо звірів, будуємо вольєри, обробляємо 13 гектарів землі, для того, щоб тваринам був корм, а вони ставлять на них пастки».

Сергій Бойчук ділиться, що цей прикрий інцидент став неприємною несподіванкою, для нього, адже раніше їхнє мисливське товариство співпрацювало з підприємцем та депутатом ОТГ Віктором Семенюком. У свій час той навіть надав спілці мисливців фінансову допомогу в розмірі 10 тисяч гривень. Сьогодні ж, як бачимо, ситуація змінилася докорінно.

Читайте також: Відповідальність має обличчя: інтерв’ю з новим начальником Держекоінспекції на Волині

***

... Здавалося б, у цивілізованій правовій державі буква закону для всіх одна. І відповідальність за скоєння порушення також повинна бути однаковою. Та ця прикра історія вже вкотре доводить, що все далеко не так гладко. В українських правових нормах далеко не кожен юрист може розібратися, що там й говорити про звичайних людей. Такі вже реалії сьогодення.

Прикро, що і влада, і компетентні органи часом безсилі, а часом дивляться крізь пальці на різного роду порушення. Біда України в тому, що будь-який закон у нас як решето, куди повернеш, звідти й посипеться зерно істини. Тому було б добре, якби описана вище історія вирішилася виключно у правовому полі відповідно до чинного законодавства.

Світлана ЧИЖУК

Коментарі

Кк ЛГ

18:09 03.05.2020

Семенюк є злодій і барига, прийшов до влади із Сидоручкою і одразу ж накинули око на святе Сошичненської ОТГ на землю. Те що тут написано це крапля в морі від того що ці можновладці намагаються вчинити за перші місяці після створення ОТГ і страшно робиться що буде далі і що людям на місцях буде робити після них. Перше що вони намагались це протягти видобуток торфу благо люди сказали своє фу і все затихло, далі пішли іншим шляхом давай будемо землю ділити бо вона ще нечийна "по 5000 грн дамо своїм на кого оформимо по 2 га і все в ажурі". Тепер ми бачимо накинув оком на мисливське господарство, мабуть має загребущі руки і що саме цікаво це вже не вперше. Не так давно тільки завершилась судова тяганина іншого мисливського господарства із тим же Семенюком, справа дійшла аж до Верховного Суду, а базувалась по причині підробки статутних документів і незаконної зміни голови господарства, але і тут справедливість стала на користь простих мисливців. Невже думає що гроші вирішують усе і посада голови земельної комісії у Сошичненській ОТГ з подачі Сидоручки укропівки дає йому право переступати закон. Мабуть потрібно ставити хрест на такій ОТГ із таким керівництвом на чолі. На брехні ще далеко ніхто не заїхав і все скрите рано чи пізно стане відомо і як би район-камінь не піарив Свєтку, а відтак і її прибічників, не має у них нічого людського і безкорисного є тільки партійне завдання, досягнення влади будь-яким шляхом навіть через масовий підкуп, все своїм не дивлячись на закони, а там будь-що-буде.

Люблю с.Сошичне

18:38 03.05.2020

УКРОП рулить'вижу цель - не вижу преград'

Гость

22:25 03.05.2020

Семенюк зек! Він тільки вміє кудахкати як індик, а як прижмуть, хвіст піджав,язик в ср..у і в кущі, необразована, безграмотна, безпринципова людина, спитайте в людей,які в нього працюють, вони вам про цього "херч" розкажуть.

Гость

07:49 04.05.2020

Самі більші браконьєри то так звані бойчука єгера їм все дозволено а із простих людей сміються їхня звірина не в лісі а на людскіх полях люди масово відмовляються ві полів бо не можна нічого виростити все з'їдають кабани вже дойшли майже до села

Читач до Гость

09:13 04.05.2020

Люди схаменіться!
Ви звикли від природи брати все:
Ліс,звіра, рибу,птахів,гриби,ягоди....а от як природа зазіхнула на Ваше потрібно шукати крайніх і хто за це заплатить!
Нема звіра -погано!(браконьєри вибили!
Є звір,також погано,єгеря браконьєри ,тому що потрібно було випасати звіра і втовкти йому в голову куди можна йти а куди зась!А ще краще зробити кожному тавро на лобі,чий саме звір,на якій території родився(щоб потім було з кого спитати!
А ще краще,просіть щоб огородили ліси,щоб звірі не перетнули межу!
Чи може краще Вам захистити свої посіви?
Не кожен,що посадив,чи посіяв свій город,поле має 100% гарантію що збире врожай!Їх може побити град,можуть вдарити заморозки,може все закиснути чи навпаки недостатня кількість вологи!
Все це наша природа!Ви ж від цього навчились захищатись?Два роки тому ,все насіння з полів визбірували нашестя птахів...І що тепер,давайте будемо шукати крайніх або все винищувати!
Чи може все таки почнемо берегти і цінувати те що маємо і старатись зберегти наші ліси і всіх хто в них мешкає!
Краще поборіться з новою екологічною катастрофою яка загрожує нам всім!
Це добування торфу на наших землях!
І почитайте чим це загрожує Нам всім (і кабани на Ваших полях для Вас будуть "квіточками")

Dxdd

10:46 04.05.2020

Друшляки

Dxdd

10:46 04.05.2020

Друшляки

Dxdd

10:47 04.05.2020

Друшляки

Dxdd

10:47 04.05.2020

Дибіли

Сошичне до ккЛГ

11:53 04.05.2020

Краще повісити хрест собі на груди, а не ставити хрест нашій громаді. Може так нечиста відступиться

Сошичне до ккЛГ

11:53 04.05.2020

Краще повісити хрест собі на груди, а не ставити хрест нашій громаді. Може так нечиста відступиться

Кк ЛГ до Сошичне

18:29 04.05.2020

Ви краще дивіться що у вас підносом робиться, як вашу землю на ліво і на право хочуть роздерибанити. Сидіть і мовчіть далі поки той же Семенюк із Сидоручкою за "красиві глазки" все віддасть, а потім скаже а що так треба. Тоді пізно буде щось робити. Їм і карантин не перешкода і режим тиші. Хапуги вони і в африці хапуги.

Кк ЛГ до Сошичне

18:30 04.05.2020

Ви краще дивіться що у вас підносом робиться, як вашу землю на ліво і на право хочуть роздерибанити. Сидіть і мовчіть далі поки той же Семенюк із Сидоручкою за "красиві глазки" все віддасть, а потім скаже а що так треба. Тоді пізно буде щось робити. Їм і карантин не перешкода і режим тиші. Хапуги вони і в африці хапуги.

Мисливець

18:39 04.05.2020

Шановний кореспонденте зробіть будь ласка статтю викривальну про діяльність пана Семенюка. Нам цікаво знати хто ж до нас на останніх виборах дорвався до влади і хто розпоряжається нашою землею. Те що я бачу, то це ще той типок і страшно подумати які у нього помисли. Та ще й Свєтка у цьому сприяє, мабуть вибори скоро, спонсори потрібні.

Селян

18:54 04.05.2020

На сайті Отг такі грізні статті написані з погрозами та засуджзенням дій паліїв. Виявляється сама влада і палить, о це так поворот! Таких розстрілювати потрібно без суда і слідства, а не писати статті. Для таких як Семенюк це як їжака налякати голою дупою. Мало ще накрав, ще влади захотілось? Закинути його у ту яму і присипати, нехай знає, а то бач надумав м'ясця поїсти, не за так же він кинувся браконьєрів відмазувати.

Xbnfx

20:30 04.05.2020

Шановний кореспонденте, порушена гарна тема про двуликість нашої влади. Пропоную Вам слідуючу тему для статті, а саме Сошиченське Скомор'є і методи до яких вдається Семенюк за для заволодіння землею через підставних осіб і у змові із керівництвом ОТГ.

Для Xbnfx

20:36 04.05.2020

Не переживайте за Скомор'є, сьогодні він є а завтра його не буде. Не дали копати торф Палиці не дамо і Скомор'є віддати хтозна кому. Буде щось далі робити до Президента дійдем.

Для Для Xbnfx

20:59 04.05.2020

Потрібно не сидіти, а діяти. Ставки на смітті вже копають, пам'ять героїв, які захищали батьківщину паплюжать, паї невідь кому поза спинами людей віддати хочуть, рейдерством в земельній сфері запроваджують, плибеїв пільгують щоб не платили податки, а незаконний бізнес садять на голку плати кеш або закривайся і можеш не узаконюватись і багато чого ще що в фейсбуці і тут на сайті не висвітлюють і це тільки 4 місяці ОТГ. Що буде після 10 місяців такої роботи, змахує на турборежим зеленобобиків.

Місцевий

22:29 04.05.2020

Мотрібно дивитись кого обираєте, а не нити тут. Гроші брали, а тепер спохватились. Вам всі казали що Свєтка і її прибічники ні передчим не спиняться і підуть по головам. Це ще тільки початок. Звірина, ліс і земля це тільки розвідка.

Лють

01:19 05.05.2020

Це ж ким потрібно бути щоб в період тиші займатися браконьєрством. Що будете дітям показувати виродки, картинки із звіриною і чучела на стінах! Потрібно було на місці судити, розстріляти, не можна помилувати.

пропов

14:08 05.05.2020

І тут Сошиченські депутати отлічились, мабуть там усі такі довбні і злодії.

До Сошичне

14:59 05.05.2020

http://www.volynpost.com/news/146514-dyrektor-volynskoi-pyloramy-vidmazavsia-vid-nezannoi-rybolovli

Сошичному

22:21 05.05.2020

Яку громаду можуть побудувати злодії і дурні, ніяку. Ще Сидоручка із Семенюком будуть сидіти за свої оборудки. Не довго залишилось.

Народ

12:45 06.05.2020

Просимо автора розібратися із оборудками у Сошичненській ОТГ. Вже не сила терпіти цих блазнів. Дійшло до того що їм бач наш обеліск не сподобався. Ще і директора школи Журавель розкрутіть, нехай по'яснить як її працівники ламають пам'ять предків, зв'язалась із Сидоручкою і що зовсім розум втратила. Прізвищ і імен їхніх батьків і дідів на цьому обеліску не має так яке вони мають право його паплюжити, нелюди, схаменіться, не беріть гріх на душу!

Народ

12:45 06.05.2020

Просимо автора розібратися із оборудками у Сошичненській ОТГ. Вже не сила терпіти цих блазнів. Дійшло до того що їм бач наш обеліск не сподобався. Ще і директора школи Журавель розкрутіть, нехай по'яснить як її працівники ламають пам'ять предків, зв'язалась із Сидоручкою і що зовсім розум втратила. Прізвищ і імен їхніх батьків і дідів на цьому обеліску не має так яке вони мають право його паплюжити, нелюди, схаменіться, не беріть гріх на душу!

Народ

12:45 06.05.2020

Просимо автора розібратися із оборудками у Сошичненській ОТГ. Вже не сила терпіти цих блазнів. Дійшло до того що їм бач наш обеліск не сподобався. Ще і директора школи Журавель розкрутіть, нехай по'яснить як її працівники ламають пам'ять предків, зв'язалась із Сидоручкою і що зовсім розум втратила. Прізвищ і імен їхніх батьків і дідів на цьому обеліску не має так яке вони мають право його паплюжити, нелюди, схаменіться, не беріть гріх на душу!

4 червня
Вчора
02.06.2020
01.06.2020
31.05.2020