Наставники, психологи та друзі для дітей: як працює ювенальна поліція Камінь-Каширського району

08 Липня 2024, 22:50
Поліцейські працюють з дітьми 665
Поліцейські працюють з дітьми

В Україні 8 липня відзначають День працівників ювенальної превенції. 

Хто такі ювенальні поліцейські, та як вони працюють на Камінь-Каширщині, правоохоронці розповіли для Район.Камінь-Каширський.

Капітан поліції Вадим Зубач каже, що робота ювенального поліцейського дуже специфічна і потребує застосування різних підходів, бо ж працювати доводиться з дітьми.

Вадим Васильович – старший інспектор сектору ювенальної превенції Камінь-Каширського районного відділу поліції. З восьмирічним досвідом у цій справі він добре розуміє, що часи змінюються, а от його завдання – допомогти дітям знайти свою дорогу – залишається незмінним.

Читайте також: Ми – друзі для дітей: начальниця ювенальних поліцейських у Володимирі розповіла про свою роботу

«Усі діти різні. Є відкриті, з якими легко налагодити контакт. А є такі, до яких потрібен особливий підхід. Та в будь-якому випадку намагаємося шукати шлях, щоб допомогти», – розповідає Вадим Зубач.

Начальник Камінь-Каширського райвідділу поліції В'ячеслав Мартинюк зазначає, що попри різні виклики сучасного світу працівники нашого сектору ювенальної превенції таки ефективно комунікують із дітьми. Про це свідчить, зокрема, невеликий рівень дитячої злочинності в районі. 

«Всі звикли, що поліція займається охороною публічного правопорядку, розкриттям кримінальних правопорушень, розслідуванням, скеруванням їх до суду. Але крім цього, ми займаємося ще також широким спектром профілактичної роботи, превентивної діяльності. Вона полягає в тому, що ми робимо максимум всього, щоб запобігти можливим правопорушенням, злочинам. І цей напрямок роботи, можливо, є найменш помітний, але він надзвичайно важливий! А особливо важлива профілактична робота в дитячому середовищі. Чим і займається ювенальна превенція у співпраці з іншими службами», – наголошує В'ячеслав Мартинюк.

Тож, як розповідає Вадим Зубач, він разом зі своєю колегою інспекторкою сектору ювенальної превенції Камінь-Каширського райвідділу поліції Анастасією Юхимук проводить безліч екскурсій для дітей, зустрічей у школах чи садочках.

От на початку літа ювенальні поліцейські долучилися до проведення надзвичайно цікавого заходу для дітей: у міському парку Каменя-Каширського вони в ігровому форматі навчали дітей грамотного поводження з незнайомцями, застерігали від «походів з дому», пояснювали, як не можна чинити.

Читайте також: Допомагати дітям і батькам: Надія Рудюк з Луцька розповіла про роботу ювенальної превенції

«У такий невимушений спосіб ми намагаємося потоваришувати з дітьми та пояснити їм важливі правила безпеки, необхідність дотримання закону та порядку. І на таких от зустрічах ми виховуємо довірливе ставлення до поліцейських. Адже завдання ювеналів – це, по суті, захист інтересів дітей», – каже Вадим Васильович.

А захищати їх іноді доводиться в різних ситуаціях: в школі, дитсадку чи в сім’ї. Бо і родини можуть бути такі, що потрапили у складні життєві обставини.

«У таких випадках діти, буває, здійснюють помилки.  І знайти вихід, стати на правильний шлях ми, поліцейські, допомагаємо. І є чимало прикладів позитивних результатів», – каже Вадим Зубач.

Читайте також: День ювенальної превенції: хто займається профілактикою правопорушень серед дітей на Ковельщині

Коли трапляється, що діти оступаються, а це буває здійснюють крадіжки, чи коли вони без відома ідуть з дому, або що, поліцейські аналізують ситуацію та діють за обставинами. У результаті часто доводиться проводити профілактичні бесіди не лише з дітьми, а й з дорослими.

«Нерідко сектор ювенальної превенції тісно співпрацює із соціальними службами, службою у справах дітей. Ми організовуємо мобільні бригади соціально-психологічної допомоги і здійснюємо виїзди до певних категорій жителів Камінь-Каширського району. Наприклад, наприкінці червня працювали у селах Видерта, Мала Глуша та Велика Глуша. Навідувалися до сімей, де були факти вчинення домашнього насильства, та сімей, які опинились в складних життєвих обставинах. Перед тим таку ж роботу проводили в інших селах», – розповідає Вадим Зубач.

На його переконання, таку роботу потрібно проводити, щоб попередити небажані неприємні ситуації. І попри те, що працює він лише вдвох зі своєю колегою Анастасією Юхимук на цілий Камінь-Каширський район, намагаються всюди встигати. Вони відповідальні та винахідливі у роботі з дітьми, бо знають, що для того, аби завоювати авторитет, інакше не можна.  

Коментар
15/07/2024 Понеділок
15.07.2024