Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Ірина Констанкевич
Ірина Констанкевич

«Заряджаюся позитивом від людей на своєму окрузі. Там усе правдиве», – Ірина Констанкевич

20:45 22.10.2020
2636

Завдяки своїй активній діяльності на посту народного депутата України вона добре відома не лише у своєму 23 виборчому окрузі, а й у багатьох куточках нашого краю.

Компетентна, вдумлива, людяна – ​такою її знають всі, хто коли-небудь із нею стикався, тому й називають не інакше, як «Ірина, яка підкорила Полісся». Сьогодні Ірина Констанкевич – ​у лавах партії «За майбутнє», яка нещодавно стрімко увірвалася в політичне життя країни, пише «Волинь-нова».

З нардепом розмовляли про причину появи нової політсили, її програмні цілі та про те, чому волинянам варто підтримати партію на місцевих виборах 25 жовтня.

«Монобільшість так і не стала моноякістю. Це безпросвітне неуцтво рикошетило на мільйонах громадян»

Команді партії «За майбутнє» вдалося неможливе: об’єднати непримиримих опонентів, таких, як Ігор Палиця, Ірина Констанкевич, Ігор Гузь, Вячеслав Рубльов з одного боку та Степан Івахів, Володимир Бондар, Олександр Савченко з іншого. Це ж що треба було зробити владі, аби союзниками стали представники настільки протилежних таборів?

– Існує вислів: «У політиці немає вічних друзів і немає вічних ворогів». Чого тут більше — ​компромісу чи адекватної реакції на швидкі зміни у суспільно-політичному житті – ​час покаже. У нашому конкретному випадку він диктував потребу реагувати на «сюрпризи» влади. Я буду говорити за себе. Особисто мені було складно працювати, коли з порушенням усіх правових норм у турборежимі ухвалювалися недолугі закони тільки тому, що брали кількістю. Але монобільшість так і не стала моноякістю. Тому це безпросвітне неуцтво згодом рикошетило на мільйонах людей. Прикладів безліч, з найновішого – ​законопроєкт нардепки Галини Третьякової від «Слуги народу» про те, щоб стимулювати здачу молока селянами, треба дозволити гнати самогонку. Здав тонну молока за місяць, маєш пільги на самогон. Для нормальної людини це абсурд, а для мене – ​тим більше (адже ми взагалі за збільшення штрафів. Народ по селах просить боротися з цим негативним явищем). Тому, не реагуючи на таке політичне, фінансово-економічне, адміністративне дилетантство, ти стаєш співучасником цих процесів. Довелося обрати конструктивну опозицію в питаннях, які стосувалися розвитку регіонів, медицини, економіки, освіти. До цього нас спонукали наші виборці. Адже ми мажоритарники, працюємо на округах і якнайкраще знаємо думку наших громадян.

Партії «За майбутнє» соціологи дають «зі старту» 5 відсотків по всій Україні, а на Волині ​близько 40. Разом із тим можна почути, що соціологія ця замовна і такий рейтинг вам просто «намалювали»…

– Час покаже. До 25 жовтня зовсім мало лишилося. Але, як кажуть, натішилися новим, тепер хочемо стабільного, зрозумілого, прогнозованого. Саме це пропонує наша партія, яка об’єднала нардепів-мажоритарників. За нами понад 4,5 млн виборців. У відсотках це теж чимало. І маємо лідера партії, волинянина Ігоря Палицю, який дуже добре орієнтується як народний депутат, економіст в усіх питаннях нашого суспільного життя.

«Як кажуть, натішилися новим, тепер хочемо стабільного, зрозумілого, прогнозованого. Саме це пропонує наша партія, яка об’єднала нардепів-мажоритарників. За нами понад 4,5 млн виборців»

Із таким високим рейтингом партія, мабуть, не мала проблем із кандидатурами на вибори. За яким принципом була сформована команда «За майбутнє» в області?

– Усі волинські народні депутати-мажоритарники об’єдналися (до речі, вперше) з тим, щоб спільна діяльність на користь Волині була більш ефективною. Відтак на округах команди формувалися за таким же принципом — ​максимальна ефективність у роботі для громади. Якщо говорити про наш 23 округ, то основу склали наші чинні обласні депутати: Іван Киричик – ​Маневиччина, Микола Бущук – ​Любешівщина, Анатолій Філюк, Анатолій Бусько – ​Камінь-Каширщина, Юрій Ройко, Ігор Лех – ​Ківерцівщина, з нових, але потужних – ​це освітянки Людмила Панасюк із Колок, Ніна Терещенко із Прилісненської ОТГ. Та й на голів ОТГ маємо сильних кандидатів. Із 9 територіальних громад нашого 23 округу 5 нині дійсні голови – ​Володимир Жгутов (Ківерці), Олександр Гаврилюк (Маневичі), Ігор Терещенко (Прилісне), Олег Кух (Любешів), Анатолій Дорошук (Цумань), інші кандидати на голів від нашої партії «За майбутнє» теж із досвідом роботи у місцевому самоврядуванні. До прикладу, Світлана Сидорук, яка балотується на голову Камінь-Каширської ОТГ, працювала головою Сошичненської ОТГ, Карасинської сільської ради, була депутатом районної ради, помічником нардепа – ​вона знає всю вертикаль виконавчої влади і разом із тим особливості місцевого самоврядування. Це буде добрий керівник, адже доклала багато зусиль до того, щоб ця громада відбулася. Подібна ситуація у Леоніда Новака, який, працюючи начальником відділу освіти Колківської селищної ради, добре орієнтується у місцевих питаннях господарського, фінансового, гуманітарного характеру. Головні критерії у формуванні команди – ​це досвід, організаторські якості, порядність, відсутність корупційних «інтересів», вміння працювати спільно. Тому вірю в їхню перемогу.

«Кошти треба брати на взаємовигідних партнерських умовах і ефективно їх використовувати»

«За майбутнє» позиціонує себе як політсила міцних господарників. Як відбувається фінансування партії, адже зараз вибори і витрати, зрозуміло, зросли?

– Наразі кошти надходять від донорів, прихильників. Саме вони наповнюють виборчий фонд, із якого оплачуємо друковану продукцію, заставу та інші передбачені законом видатки. Ми не є партією, утримання якої покладене на платників податків, тобто з державного бюджету. На наші з вами податки утримуються парламентські партії: «Слуга народу», ОПЗЖ, «ЄС», «Батьківщина», «Голос».

Ваш лідер Ігор Палиця гостро виступає проти співпраці України із Джорджем Соросом та Міжнародним валютним фондом. Але ж, відмовившись від контактів із подібними світовими організаціями, ми дійдемо до рівня Монголії…

– Ігор Палиця ратує за економічний прагматизм, за пріоритет національних інтересів. І як економіст та народний депутат відстоює з державницької позиції найперше власне українські пріоритети, а не інтереси донорів. Ми як потужний економічний конкурент не цікаві іншим країнам. Ми не цікаві нікому як потужна сучасна держава, окрім нас самих. Це ж очевидно. Відтак повинні тверезо розуміти, що наразі нам дійсно складно без позик латати діру в бюджеті в 300 млрд. Але потрібно, по-перше, ці кошти брати на взаємовигідних партнерських умовах, по-друге, ефективно їх використовувати. Стратегія держави має вибудуватися до зменшення залежності від «чужого» капіталу, який працює не на Україну. Існує аналіз ефективності використання цих коштів, на жаль, їх вистачає лише на те, щоб віддати відсотки. Економіку вони не розвивають.

«За майбутнє» розкритикувало проєкт держбюджету на 2021 рік і закликає Кабмін його змінити. Що не так у головному кошторисі країни?

– Ми ретельно проаналізували його. Він не реалістичний в прогнозованих показниках та не передбачив реалії децентралізації: відсутня інфраструктурна субвенція, соцеконом, істотна частина фінансових повноважень місцевих бюджетів не буде забезпечена коштами. Тому ми вимагаємо збалансованого, реалістичного бюджету. Всі пропозиції від депутатської групи «За майбутнє» ми подали. Я особисто ще теж скерувала на бюджетний комітет і уряд пропозиції щодо фінансування ремонту доріг на окрузі, зокрема Р‑14, будівництва кількох шкіл (Башлики, Стобихівка, Любешів), садочка в Бузаках, включення об’єктів у програму історико-культурної спадщини «Велика реставрація».

«Не впорався — ​складай повноваження. Така світова практика»

За які конкретні «гріхи» партія вимагає відставки міністра охорони здоров’я Максима Степанова і яку лінію буде вести щодо нашої недореформованої галузі медицини?

– Міністр охорони здоров’я має бути зараз чи не першою по важливості функціоналу посадовою особою центральної виконавчої влади. Він повинен був зробити можливе і неможливе, реагуючи на виклики в умовах пандемії. Натомість ми бачимо повну його неефективність. Приклад – ​Волинь. Гроші з центрального ковідного фонду так і не прийшли в регіони, у районних лікарнях надбавки медпрацівникам не виплачені (кілька днів тому була в Камені-Каширському – ​ані копійки, те ж саме у Любешівській, Маневицькій районних лікарнях та й інших). А ситуація із вторинкою? А фінансування психлікарень?

До прикладу, в Олицькій зарплату виплачено лише за липень. Як жити цим людям? А медичні закупівлі? А орфанні хворі? І таких питань безліч. Я не драматизую ситуацію: не впорався — ​складай повноваження, така світова практика.

З ініціативи партії «За майбутнє» Верховна Рада України прийняла законопроєкт про повернення «Пакунка малюка». Таким чином депутати скасували рішення нинішнього уряду про монетизацію цієї послуги. Які ще помилки Кабміну, на вашу думку, варто виправляти?

– Цей законопроєкт проходив обговорення у нашому комітеті. Тому знаю, що склалася непроста ситуація із виконанням започаткованої ще попереднім урядом ініціативи про підтримку молодих сімей натуральною допомогою у вигляді «Пакунка малюка». Ідея прекрасна, хотілося б, звичайно, більших соціальних гарантій молодим родинам і найголовніше, чого вони просять, – ​програм щодо гарантованого заробітку та гарантованого житла. Ми пропонували поруч із натуральною формою допомоги як альтернативу передбачити і монетизацію (у випадку, як приклад, коли народжується друга дитинка, навіщо ще один пакунок аналогічних речей – ​термометр, матрацик…, можна тоді грошима). І був ще один аспект, який мене особисто обурює. Закупівлі «Пакунка малюка» за кошти державного бюджету здійснює іноземна компанія під 4,5 відсотка. І заробила вона на нас чималі гроші – 54 млн грн. Ось така «безкорислива» допомога. Ще один приклад, як користаються партнери з «нашої» безгосподарності.

«Український парламент – ​це дзеркало суспільства. Таких депутатів обрали люди»

Особисто я згадую вас щоразу, коли у Верховній Раді виникають скандали через поведінку депутатів. Один замовляв повій у парламент, другий став нардепом, маючи за плечима групове згвалтування, третій нахабно займався корупцією, а в минулому крав пиво… На фоні цих персонажів ви виглядаєте взірцем репутації і культури. Як почуваєтеся в настільки різношерстому середовищі під куполом?

– Були спроби і мене «зловити», сфабрикувати «інтимне листування». Ми розвіяли цей фейк, посміялися з родиною, друзями. Хоча, направду, це змушує вкотре замислитися над питанням масових маніпуляцій, фейків, брехні. Щодо інших, на жаль, український парламент — ​це дзеркало суспільства. Таких депутатів обрали люди.

Попри своє активне членство у парламенті ви залишаєтеся дружиною, мамою і господинею великого обійстя, яке потребує жіночих рук. Коли все встигаєте?

– Якщо чесно, абсолютно небагато. Звузила масштаб робіт, які край треба зробити. Перфекціонізм гамую в собі, коли бачу, що щось не зовсім так. Але, звичайно, є ще велика допомога від чоловіка, дітей, батьків. Мама борщ зварить, млинців насмажить – ​і це вже розкіш.

Усі помітили, що перебування у парламенті йде вам на користь ​Ірина Констанкевич усе гарнішає і гарнішає. Чи маєте ви персонального стиліста, хто займається вашим гардеробом?

– На щастя, такими дрібницями не переймаюся. Луцькі перукарі – ​супермайстри, бренди українські – ​теж, можна купити красивий діловий одяг без проблем. А карантин допоміг оптимізуватися. Зрештою, новий тренд – ​не в речах щастя. І мені це імпонує. Перелаштовуюся і я. Заряджаюся позитивом від людей. Особливо у себе на окрузі. Там все правдиве.

Коментарі

Читач

22:35 22.10.2020

За пафосом ховають брехню. "За майбутнє" - це друга спроба, після "УКРОПу" згуртувати олігархів країни на спільну противагу європейському курсу України. Усі вони, навіть Івахів, розуміють, що в міру імплементації європейської правової системи в нашій державі танутиме їх вплив на органи державної та місцевої влади, погіршуватимуться їх контрабандні та корупційні можливості. Олігархи не збираються пускати Україну ані в НАТО, ані в ЄС. Їм вигідно тримати країну між ЄС-НАТО та РФ. За такого становища Україна залишатиметься їхньою власністю. Звідси потоки псевдо антипутінської пропаганди та псевдо патріотизму від Палиці з Коломойським, мовчання Ахметова та євро подібність Пінчука. А з іншого боку наскоки Палиці на домовленості України та ЄС. Раз від разу йому вторить ахметівській «радикал» Ляшко. На сьогодні замайбутні є найнебезпечнішими. Кожний голос за них – голос проти України.

Шляхта

08:11 23.10.2020

Ігор Палиця та Степан Івахів - це різіні за світоглядом люди? Непримиренні антагоністи? Чи просто колишні конкуренти, якщо не «яйця» у різних кошиках на ринку нафтопродуктів?
Вони ж настільки різні, як і команда Зе та команда За - лише через одну букву у логотипі, але спільні однояйцеві близнята від одного біологічного батька-олігарха Ігоря Коломойського.
Тому, на Поліссі все, як каже нардепка, правдиве окрім твердження про різну природу політичних сил, які намагаються прибрати до своїх рук місцеве електоральне поле та ресурси краю. А колись різні політики об‘єднались заради свого майбутнього під сонцем сонцесяйного і його відомого бородатого покровителя.

Хрін

09:32 23.10.2020

Сподіваюсь, що поліщуки мудрі люди і, обираючи для себе місцеву владу, яка є базовою і досить важливою для виживання у наш непростий час політичної турбулентності, знайдуть оптимальний для себе варіант. Бо таки не так складно розібратися, чи, висловлюючись метафорично, привести до своєї не дуже заможної хати собі за жону, а батькам невісточку - чванькувату, обцяцьковану з силіконовими принадами і залежною від своїх багатих батьків-покровителів хитромудру дівку, чи просту, але роботящу дівчину з сусідньої вулиці чи з іншого села, котра знає труднощі і реалії буденного життя, та будувати свою сім'ю та добробут спільними силами і жити та виховувати діток у злагоді, праці, чесності та відкритості до людей.
Підтримую коментаторів Читача та Шляхту, котрі висловились, як казали при совітах "не в бровь, а в глаз" - олігархія об'єдналася і вкладає шалені кошти в реванш та в контроль за ресурсами на місцях. Це для неї життєво важливо!

До Хрін

10:36 23.10.2020

Інколи складається враження, що якщо вивести Констанкевич за межі впливу на неї Палиці-Коломойського, то пані депутатка могла б зробити чимало корисного для краю та України в цілому. Але без фінансової та іншої допомоги Палиці Констанкевич не змогла б потрапити до Верховної Ради. В результаті вона служить не стільки виборцям , скільки своїм покровителям, імітуючи турботу про простих людей. Заодно «заряджаючись» через спілкування з ними. А чому б і ні, якщо маєш справу переважно з наївними, довірливими людьми, які історично, майже на генетичному рівні вірять кожному начальнику з Луцька, а особливо з Києва. А тут ще жінка. Культурна, інтелігентна, розумніша за місцеву вчительку і така проста, і така народна як виглядом, так і поведінкою. Не можна одночасно служити грошам й правді. Має бути щось одне. Ось тільки поліщучки та місцеві сентиментальні чоловіки не здатні побачити, що пані депутатка служить грошам в особі олігархів.

Хрін до 10:36 23.10.2020

12:36 23.10.2020

Цілком поділяю Вашу думку про те, що пані депутатка не є якимось там монстром чи поганою людиною від природи. Безумовно, це високоосвічена, культурна й вихована людина, десь, мабуть, у минулому і науковець та мила і турботлива жінка для своїх дітей та батьків. Ну а от політика, яка у всіх партій виписана виключно про "турботу за людей", до того ж чим бідніші люди, тим турботливішою щодо них у своїх писаних намірах є партія, оскільки вона є/має бути соціально орієнтованою. Тут треба розуміти, що власники партій самі собі цих Програм та інших політичних епістолярних викрутасів не пишуть, для цього є спеціально навчені люди - політтехнологи, копі- та навіть спічірайтери. Це їх ділянка роботи і відповідальності. Особливо це відчутно, коли власники партій інколи самі не можуть "внятно" прочитати чи розтлумачити готове. Тому й набирають у свою команду "розумних і симпатичних", своїх у соснову дошку, котрі доносять готові політичні меседжі до своїх "вірян" чи прихильників. На голосування у ВР, аби було все правильно і у потрібному для власників партії, існують правильні від юристів-кураторів СМС-ки чи "піднята рука Чечетова", думаю пригадуєте небіжчика. Тому, нардеп від партії, є кріпаком, веслувальником на політичних галерах, який прикутий/прив'язаний "ланцюгами за ногу" до свого робочого місця. Та й депутат-мажоритарщик, як правило, потрапляє у якусь тоненьку, але міцну сітку-путанку і з часом також стає прирученим якоюсь політичною силою. Тому, так важливо мати повноцінну місцеву владу та, особливо, голову територіальної громади. Бо всі здавна знають, якщо у селі є розумний і хазяйновитий староста, толковий і чесний священник, високоосвічений і дбайливий директор школи, то там завжди буде нормальна толкова медичка чи навіть ФАП, село буде перспективним, з нормальною дорогою і тротуарами, лісом і розумними щасливими сельчанами. Порівняйте Хотешів і Черче, згадайте чи розпитайте про їх історичну ретроспективу і вам все стане на свої місця щодо сказаного мною. Саме тому свого часу у Хотешівську церкву в'їхав на коні "пролетарій", здається родом з Острівка, і розстріляв на місці з пістолета місцевого священника з проукраїнською позицією. Це відома у районі і не тільки історія становлення нашої державності.
А олігархи на свої підневільні території заїжджають величезним монопольним "катком" за ресурсами і місцевих людей вони також розглядають виключно, як ресурс і робочу силу. Тому, "коні" не винні...
А щодо нардепки, аби логічно завершити наші роздуми, то вона не є якоюсь невинною простачкою-гвинтиком, таких заступниками Фонду (так було при кандидуванні у першій каденції) не ставлять!

Жителька

13:36 23.10.2020

Це та баба що обіцяє пару років що все зробить і так нічого не зробила?

Жительці

14:36 23.10.2020

Це вона і протеже Сидоручка такаж і Філюк такий і Семенюк такий та ще й судимий як янукович, а ми як сліпці за них маємо голосувати та ще й погрожують якщо їм правду кажеш хто вони такі, це коли криміналітет отримав право диктувати нам правила?

Хріну

17:07 23.10.2020

Краще бути чортом за походженням, аніж служити дияволу за згодою

Хрін до 17:07 23.10.2020

19:11 23.10.2020

Лаконічно і ємко!

Шляхті

21:30 23.10.2020

Отже усе Зе та За потрібно заради здоров,я країни посилати у В...

Шляхта до 21:30 23.10.2020

14:00 24.10.2020

Саме так, у Вирій )

Читач

09:29 27.10.2020

Якщо критично подивитись на кандидатів та переможців, то всі вони нагадують запчастини серії б/у, тобто від старого трактора чи авто. Ані сучасних знань, ані вмінь, ані правової, ані економічної культури. Здебільшого все тримається на народних сентиментах. Тому кого б не обрали - виграють не кращі, а свої. І так триватиме доти, доки електорат не зрозуміє значення місцевої влади, а ще коли громади перетворяться на дієздатні організми, які не шукатимуть месій, типу богоданого голову чи депутата, не мріятимуть про "господарника", а обиратимуть організатора здатного чи здатної привести громаду до людського життя

Знайте всі

13:30 28.10.2020

що через звернення до Конституційного Суду України фракції Верховної Ради України медвежої ОПЗЖ та депутатської групи "За майбутнє", в народі – «майбах", скасовано кримінальну відповідальність за неправдиве декларування доходів вищими посадовими особами, а також електронне декларування доходів чиновників та депутатів визнано не обов’язковим. «Майбах» разом з ОПЗЖ дав зелене світло корупції на рівні часів Януковича. Після цього народ мав би вимагати заборони цих партій та усунення їх депутатів і голів від посад. Від Волинської області «майбах» у Верховній Раді представляють – Палиця, Констанкевич, Гузь, Рубльов, Івахів. Повідомте про це всім рідним, друзям, знайомим на Волині та в Україні.

Не лох

08:12 29.10.2020

В світлі останніх подій, особливо поведінки пані депутатки під час голосування, заряджається вона не на окрузі, а від настанов Коломойського, які їй передає її безпосередній начальник Палиця

Загрузка...
27 листопада
Сьогодні
Вчора
25.11.2020
24.11.2020
23.11.2020
22.11.2020