Вперед – це до кращого, а не до звичного #Позиція

21 Лютого 2017, 11:12
2295

24 грудня 2016 року я письмово звернулась до народного депутата України Ірини Мирославівни Констанкевич із запитанням про мотив її відмови підтримати підвищення мінімальної зарплатні до 3200 грн. Ірина Мирославівна проголосувала – проти. Звертатись до народних депутатів з такими та іншими питаннями надає громадянам закон України «Про звернення громадян» та закон «Про статус народного депутата», а саме його сьома стаття. Це питання було основним, бо принагідно запитала, чому Ірина Мирославівна не взяла участь у голосуванні з приводу дозволу на кримінальне переслідування народного депутата Вадима Владиславовича Новинського, олігарха за сумісництвом чи може навпаки.

Минув передбачений законом місяць, а відповіді я так і не отримала, попри те, що запропонувала надіслати відповідь на мою електронну адресу. Про Новинського не буду, а з приводу мінімальної зарплатні варто поговорити. Сподіваюсь, що Ірина Мирославівна прочитає це повідомлення і внесе корективи у методику своєї депутатської діяльності.

ЗМІ України заповнені невтішними повідомленнями щодо наслідків підвищення мінімальної зарплатні. З деякими положеннями цих повідомлень можна було б погодитись, але однобічне висвітлення теми наводить на думку, що ці публікації спричинені не турботою про громадян нашої країни, а зумовлені  політичними  та й бізнесовими розрахунками. З одного боку є бажання змінити Прем’єр-міністра на «свого», а з іншого, продовжити практику, по суті, експлуатації робочої сили та уникнення від сплати податків. Іншими словами, в нашій країні є чимало підприємців різної величини, які будують свій капітал на чорному ринку робочої сили. Про це мабуть Ірина Мирославівна не подумала, або їй саме такі бізнесмени підказали не голосувати за збільшення «мінімалки».

На першому етапі збільшення мінімальної зарплатні є не стільки соціальним, скільки економічним питанням. Україна серед країн Європи, навіть від Росії відрізняється вкрай низькою купівельною спроможністю її населення. Хтось звичайно купує дороги автомобілі, з шиком відпочиває в дуже теплих країнах, але переважна кількість людей живе бідно. Це соціальна сторона питання, яка породжує економічні наслідки: в країну простіше завести «секонд-хенд», аніж розвивати свою промисловість, оскільки її товари за ціною явно поступаються ношеним лахам, зужитим автомобілям та побутовим приладам. В країну з низькою платоспроможністю не поспішають іноземні інвестори. Бо певна їх частина сподівається на внутрішній ринок, а не на боротьбу в Європі та на інших континентах за сфери збуду продукції. А внутрішній ринок споживання близький до нульової позначки.

Немає інвестицій – немає промислового розвитку. Немає промислового розвитку – не вирішуються соціальні проблеми. Не вирішуються соціальні проблеми – процвітає корупція. Процвітає корупція – владні кабінети, ради, суди, правоохоронні органи наповнюються політичними та іншими шахраями. На сьогодні ми маємо навіть цілі шахрайські політичні партії з видатними злодіями на чолі. Активне політичне шахрайство унеможливлює надходження інвестицій, бо гроші в країні вільно ходять тільки на чорному ринку. Інвестор хоче увійти на територію українського споживчого та виробничого простору, а не вступити в злочинну банду.

Звісно, що 3200 грн. докорінно ситуацію не вирішать, але саме тут відкривається поле діяльності для активних та сумлінних народних депутатів. Бо потрібно створити таку систему трудових відносин між найманим працівником та працедавцем, за якої працедавець був би зацікавленим у сумлінній виплаті зарплатні і навіть її збільшенні. По-друге, найманий працівник має оцінювати свій дохід  від праці не тільки як суму грошей на буденні потреби, а і як джерело своєї майбутньої пенсії, свого лікування, свого відпочинку, навчання своїх дітей і т.п. Для цього податок з доходів фізичних осіб  та різного роду соціальні внески, бо вони мають стосуватись саме його, а не поповнення всеукраїнського пенсійного фонду, має сплачувати сам отримувач доходу, а не його працедавець. Це змусить його стежити за виплатою зарплатні, думати про своє навчання та підвищення кваліфікації, а може навіть підштовхне до бізнесової діяльності. Вимогливий працівник контролюватиме працедавця в сенсі зацікавленості у вдосконаленні свого підприємства, в тому числі підвищенням кваліфікації робітників.

Одна справа платити справжні гроші за кваліфіковану роботу, а інша шукати методів трудового шахрайства – використання потенціалу тіньового ринку робочої сили.

Є тут і ще одна перспектива – диференційований підхід щодо податку з доходів фізичних осіб. Якщо особа має витрати на своє або своїх близьких лікування, якщо особа має інші значні витрати, пов’язані із впливом зовнішніх факторів, або навіть щодня витрачає на дорогу до місця роботи значні кошти, а іншої ближче не має, якщо особа утримує дітей, що навчаються, то це має враховуватись при встановленні податку. Краще взагалі звільнити людину від податку, аніж потім додатково платити їй соціальну допомогу.  Але всі ці нюанси можна встановити тільки при індивідуальному спілкуванні особи з фіскальною службою. Я проти того, щоб на сьогодні люди, які не мають державних посад звітували про свої витрати, достатньо і потрібно забути «соціалізм» і звітувати самостійно про дохід.

Не завадить найближчим часом, років на п’ять, десять, тобто до  радикального полегшення соціальної ситуації запровадити обов’язкову трудову реєстрацію громадян України та осіб, що тимчасово перебувають на її території. Усі особи від вісімнадцяти років і до віку, що надає право отримувати пенсію, окрім непрацездатних через важку хворобу, мають бути зареєстрованими в державному органі трудового нагляду. Це дасть можливість нагляди і вчасно робити висновки щодо причин безробіття, державного замовлення на певні професії, сприяння відкриттю певних і певного виду підприємств, сприяння розвитку малого бізнесу, допомога середньому бізнесу, внесення коректив в законодавство щодо оплати праці та наповнення соціальних фондів.

Для того, щоб рухатись вперед потрібно детально знати про ситуацію в соціальній та економічній галузях, відмовитись від радянського спрощеного способу економічного мислення, а якщо не вистачає власних знань, то вчитись на досвіді країн, які зуміли подолати соціально-економічну кризу, вийшовши з неї не просто переможцем, а з прибутком.

 

Вероніка РОМАНОВИЧ,

представник ГО «Центр Громадських Ініціатив» у Волинській області

 

 

 

Коментарі
21 Лютого 2017, 13:56
Як скаже Беня так Іра і голосуватиме, їй всеодно на виборців. Представляє інтереси бізнесу Бені та Палиці.
21 Лютого 2017, 16:49
Звичайно, що пані Вероніка не потребує моїх компліментів, але це вже другий її пост поспіль за останній час - після звернення до міського голови про використання коштів громади у минулому році,- що заслуговує на увагу думаючої публіки своєю глибиною та перспективою. Бо, справді, мінімалка 3200 й досі не сприйнята багатьма, як ПОЧАТКОВИЙ дієвий інструмент у наведенні порядку в оплаті праці, виходу на зменшення облікової ставки НБУ, котра, у свою чергу, веде до зменшення вартості кредитів. А це шлях до розвитку бізнесу і створення робочих місць. Наведу один приклад, який характерний для інших галузей і зрозумілий для всіх. Тепер багато справедливого галасу навколо того, що майже зрівняли заробітну плату санітарки і лікаря. Але ж коли запропонувати, скажімо хірургу чи лікарю-акушеру, не брати до кишені "добровільні" віддяки з пацієнтів, а пропустити їх через касу і вже звідти отримати більшу зарплатню - буде ще більше ґвалту. Чому, також зрозуміло, бо тоді включаються податки і власна кишеня може троха схуднути. Схожа ситуація і у викладачів ВНЗ. Лаборант і доцент невеличкого і бідненького вишу отримують заробітну платню з невеликою різницею, а от дохід у них, звичайно, різний, бо є "вдячні" студенти. Тому, е -декларації чиновників, яко продукт від міжнародних фінансових донорів, мінімалка 3200 та інші кроки влади спрямовані на вихід з тіні оплати праці А ще драконівські штрафи від інспектора по праці (привіт коментатору Камінь) за недопуск до раптової перевірки достовірності обліку працюючих, порушення їх обліку тощо і є тією стежиною, що має вивести українців на дорогу зі справедливими економічними законами, справедливою оплатою праці тощо. Мені нещодавно бідкався знайомий, що працює у брокерській конторі заступником керівника, про те, що його "роботяги" категорично не хочуть тих 3200, адже тоді не виходить субсидія. А самому візаві, що офіційно вже на державній пенсії, доведеться таки влаштовуватися на якусь посаду у цій конторі, оскільки його шеф не має бажання платити 320 тис. грн. штрафу, коли це "волонтерство" вилізе, як шило з мішка. А ще, в іншій високопоставленій компашці "бізнесменів" на державних посадах за рюмкою чаю, ну дуже були незадоволені нинішньою українською владою, яка є і "зрада", і "всьо пропало", і "масони" тощо, оскільки в країні біда!!! А насправді - РОЗРИВАЮТЬСЯ усталені механізми їх збагачення та розкішного життя. Такі люди перші крикуни - зрада. Звичайно, що 3200 не є панацеєю для українців, але це тільки початок, нехай і запізнілий. Я вже не кажу про те, що це дасть можливість хоча б трішки залатати дірку у Пенсійному фонді, працівникам нижчих тарифних розрядів сплатити соціальні внески на майбутнє і т. п. Тому, мені дуже цікаво буде почитати відповідь нардепа за таку її позицію при голосуванні мінімалки, бо мотиви того голосування відомі були відразу - так сказали зверху. "Нєвиноватая я..." (с)
21 Лютого 2017, 18:44
Відповіді не буде. Погодитись з автором статті означає виступити проти бізнесових інтересів олігархів, які успішно використовують соціалістичні методи управління ринковою економікою. Заперечити авторці, означає проявити свою солідарність з цими олігархами, яких навіть від кримінального переслідування за вчинений злочин доводиться захищати. Простіше приїхати, якісь грошики в район привести, з бабусями побалакати, накинувши просту хустку на плечі, попіарити фонд Палиці. Така собі матушка доброго пана.
21 Лютого 2017, 21:12
Думаю, що відповідь не забариться. Кого-кого, а досвідчених політичних крючкотворців в УКРОПі не бракує, писати - то не мішки носити, по собі знаю. А вже там коми, тире, двокрапку, навіть стилістику пані філологічна професорка й сама підмарафетить. Акценти, звісно, змістяться у бік захисту простої людини - підвищення цін, інфляція, зубожіння тощо. Якщо вже спільними силами знайшли спосіб обґрунтувати націоналізацію Приватбанку з 150 млрд. дірою, то якесь там голосування нардепа так упакують в гарну обгортку, що Вероніка, можливо, навіть пустить жалібну сльозу за свою "невольную" турботу матері Ірини-Терезії...
21 Лютого 2017, 21:50
Справа не в Констанкевич і навіть не в Палиці. Під час голосування за 3200 пішов покурити Гузь. Більша частка нардепів не розуміються навіть на елементарних економічних питаннях і не хочуть розумітись. Голосують за те що скажуть, бо керуються політичним інтересом. За весь час прем'єр ні разу публічно не пояснив призначення 3200. Або сам не знає, або думає, що це можна не пояснювати. А людям кого слухати, кому вірити. Преса теж сидить і чогось чекає, або когось без коментарів повторює. Це перша стаття, яка якось пояснює доцільність збільшення мінімальної зарплати. А мав би своє слово сказати Гунчик, в районі Дунайчук. Хоч готове прочитати. Ну напише Констанкевич про інфляцію, девальвацію, що не на часі, що це погіршить життя підприємцям, що вже збільшилось безробітних. Народ повірить. Має бути вагоме слово від влади, а то важко зрозуміти за кого вони. За президента чи за тих, з ким в парилку ходять.
22 Лютого 2017, 00:10
Аж дивно, як така маячня може прийти до голови і переконувати людей, що у збільшенні мінімалки є щось позитивне. <br/>Люди тішаться, що у них тепер вища &quot;офіційна&quot; зарплата, а те що пенсія від цього не збільшиться, завдяки &quot;вдалим&quot; рішенням уряду, то уже другорядне.<br/>У кризу прийнято зменшувати податки, щоб стимулювати розвиток економіки, а у нас намагаються здерти з недорозвиненого бізнесу ще більше, аби лише не йти на уступки МВФ, який в обмін на фінансування вимагає боротись з повальною корупцією. Отож боротьба з олігархами та бандитами при владі тимчасово відкладається!
22 Лютого 2017, 00:33
О, вже й контури майбутньої відповіді не забарилися з карасинською IP-адресою. Очевище, як кажуть поляки, кропченята мають клопоти, тре буде якийсь проект підготувати начальниці, бо ж не царська то справа сліпати вечорами над дрібними не державної ваги зверненнями від мешканців округу...
22 Лютого 2017, 00:43
Пані Вероніка, наведіть порядок у своїй забігайлівці та свинарнику.
22 Лютого 2017, 00:58
Пережиткам комуністичного виховання хочу сказати, що зарплата не призначається в кабінетах, а заробляється. І для росту доходів населення потрібно створювати нові робочі місця, тим самим створювати дефіцит робочої сили, що і буде стимулювати роботодавців до підвищення окладів. <br/>Із плюсів, бачу лише збільшення малооплачуваної праці у державному секторі, а у приватному ж вона не може змінитись без збільшення доходів.<br/>Ну і не забувайте, що в кінці за все платить кінцевий споживач. Тож не дивуйтесь збільшеним цінам на улюблений продукт, зате у вас колись буде &quot;достойна&quot; пенсія. Хоча нас ще чекає ще одне &quot;покращення&quot; у вигляді пенсійної реформи. <br/>Отож живіть мріями про світле майбутнє!
22 Лютого 2017, 10:15
Кропці ви ж нічого ні в районі не зробили, не тим більше в області, тільки і вмієте язиками тріпати.<br/>Що Света зробила в районі?
22 Лютого 2017, 10:39
Причому тут я і якісь &quot;кропці&quot; зі &quot;Светою&quot;? <br/>Так розумію, що немає логічних пояснень нового &quot;покращення&quot;.<br/> Ну що ж, живіть надіями на пенсію, отоді мабуть заживете. Хоча влада робить усе, аби ви не жили ні зараз ні потім.
22 Лютого 2017, 10:39
Тріпати язика - це їхня робота. Кропці працюють. Лалалалала.
22 Лютого 2017, 10:42
Аргументів не має?<br/>Тільки - Лалалалала, чи ще може язика покажете?
22 Лютого 2017, 10:49
Всі аргументи у вище викладеній публікації. Хіба після такого набору тексту щось можна добавити.
22 Лютого 2017, 11:02
Жодної логіки там не побачив. Не має часу усе розгрібати, тому напишу з першого, що на очі попало.<br/><br/>Цитата: &quot;В країну з низькою платоспроможністю не поспішають іноземні інвестори&quot;.<br/><br/>Від запровадження &quot;3200&quot; реальні доходи населення фактично не збільшились, хоча зросли відрахування бізнесу у ПФ і відповідно ці витрати будуть закладені в ціну продукції, що автоматично зменшує купівельну спроможність населення і до повного щастя знижує конкурентоспроможність на зовнішніх ринках.
22 Лютого 2017, 11:11
Заробітна плата реально зросла.<br/>Чому ви всі такі невдоволені що зарплата зросла? Укропам аби всіхї обісрати. Укропи ще гірше регіоналів
22 Лютого 2017, 11:17
1. Якщо зарплата зросла у Вас, не означає, що вона зросла скрізь. <br/>2. Не має суттєвого економічного росту, для росту реальних доходів населення і всі підвищення будуть знищенні запущеними інфляційними процесами.<br/><br/>Повторюсь - до укропу не маю абсолютно ніякого відношення.<br/><br/>Повторюсь ще раз - зарплата має бути зароблена, а не призначена в кабінеті.
22 Лютого 2017, 12:21
Для розуміння ситуації повторю свою думку, яку вже частково висловлював в обговореннях на сайті. Суть самої, окремо взятої, мінімалки 3200 без розгляду її у комплексі зрозуміти справді важко. Але, коли взяти до уваги, що верхні спецпенсії обмежені 10 тис. грн з хвостиком (окрім суддів КС, ВС та прокурорів, що відсудили це самі у себе), а середні пенсії держслужбовців вже не індексувалися біля 8 років та не перераховуються у прив'язці 90-80% до зарплат існуючих нині посад, з яких люди пішли на пенсію, тепер не більші 3-4 тис.грн. - то виходить цікава картина. Фактично мінімальна зарплата та спецпенсії потрохи вирівнюються. Справедливість цього винесемо за дужки. Держслужбовці фактично обдурені, бо їм пенсію не зменшували, оскільки закон не має зворотної сили, але й не перераховували, як це передбачалось законодавчо. Я вже мовчу про інфляцію та девальвацію гривни, в якій виплачується ця пенсія. Пенсія у них вкрадена, хоча не всі з них були злодіями на свої посадах. Це в державному секторі. А у приватному - мінімалка фактично означає світову практику, себто, мінімальну оплату праці за одну годину. Для прикладу - у Польщі одна година роботи вчителя коштує 17,44 євро. Бо не всі професії потребують середнього 40 годинного робочого тижня. Відтак, підприємець вже не може звітувати у ДФС, що він з найманим працівником впродовж дня тільки привітався, запитав у нього про стан здоров'я, тому й оплата його праці відповідна. А ще ж є купа &quot;волонтерів&quot;, що працюють на бізнесмена за &quot;дякую&quot;. Це все &quot;оптимізація&quot; податків, яку ламає нинішня мінімалка 3200 та штрафи за порушення в обліку та оплаті праці найманих працівників. Тому, враховуючи наведене, підходимо до того, що: зрівнюються пенсії незалежно від законів, якими їх призначено. Працедавець змушений платити податки за найману працю, або організовувати ефективніший бізнес. Наймати на Пассаж продавця, який водночас стоїть на біржі праці та оформлений як ФОП - пустишка, уже не вийде. Є й інші плюси та мінуси від введеної мін. 3200, вони не ідеальні, але нічого не робити ще гірше. Та й МВФ не Святий Миколай, що роздає задурно подарунки &quot;чемним&quot; та патріотичним українцям, які половину календарного року святкують від Романа до Йордана та ще радянсько-релігійні &quot;празнічки&quot; і за щедрим святковим столом вихваляються своїми селфі у Туреччині/Болгарії чи Єгипті...
22 Лютого 2017, 12:35
Перше: СЛАВА УКРАЇНІ - дійсно не Света з Карасина. Друге: що зобов'язана зробити Света в районі і не зробила (як депутат районної ради чи помічник народного депутата України І.М. Констанкевич) називайте конкретно і будемо спілкуватися. Третє: якщо було письмове звернення п. Вероніки Романович, то відповідь обов&quot;язково буде ( за адресою м. Камінь-Каширський, вул. Ковельська, 16 воно не надходило). Давайте разом спілкуватися і будувати Україну, а не сваритися між собою і доказувати, хто кращий патріот. Останнє слово за людьми під час виборів. Тому, якщо УКРОП такий поганий, пишіть про тих, хто дійсно працює на людей, турбується про їхні інтереси, зарплати, пенсії, дороги, школи, лікарні. Пропонуйте людям своїх лідерів, беріть відповідальність на себе, формулюйте свою ідеологію, стратегію. УКРОП на сесіях районної ради голосує за створення комісій по перевірці раціональності використання коштів районного бюджету, проти купівлі автомобілів, за виплату оздоровчих технічним працівникам освітніх закладів, проти преміювання окремих посадових осіб, коли не виплачується зарплата багатьом... Якщо є запитання, претензії до Свети з Карасина ( в любому форматі) то давайте спілкуватися, але за участі людей тому, що ми обговорюємо не особисті інтереси, симпатії, а громадське, суспільне. Завжди відкрита до діалогу...
22 Лютого 2017, 13:33
Нехай ваша костанкевич поясниць на рахунок новинського
22 Лютого 2017, 13:58
&quot;На першому етапі збільшення мінімальної зарплатні є не стільки соціальним, скільки економічним питанням.&quot;: підвищення мін.зарплати із зміною законодавства про працю є передусім соціальним питанням, а не навпаки і навіть не економіччнрим оскільки людина яка збільшує мін.зарплату у сто разів одним розчерком пера є однозначно популістом і неграмотною людиною. Крім того скрізь на Заході або на Сході уряд робить кроки які уможливлюють зростання робочих місць у першу чергу, а не навпаки як у цьому випадку. Тому поширення фейку про мін.зарплату у 3200 це однозначно ніж у спину тієї самої економіки. Раніше про пані Вєроніку я думав більш позитивно як наприклад цього разу.
22 Лютого 2017, 14:08
Ні,шановні,ІРИНА МИРОСЛАВІВНА,не ВАША,а НАША.Бо її обрав весь 23 округ і наш район в тому числі.І обов.язки депутата вона виконує бездоганно.А те ,що гаспадіна Вероніка хоче її якось подьоргати,то хай трохи притормозить.Вже якось набридає читати її посланія то Бондару ,то Склезю.І постійно нагадує шо є такий закон про звернення громадян.Пані Вероніка нехай свій Гадюшник прибере і дасть відповідь на питання ЩО РОМАНОВИЧ ЗРОБИЛА ДЛЯ РАЙОНУ?ПИСУЛЬКИ ВСІМ ПИШЕ І ВСЕ????????????????
22 Лютого 2017, 14:28
&quot;А те ,що гаспадіна Вероніка хоче її якось подьоргати,то хай трохи притормозить&quot;- цікаво, а то що може статися?
22 Лютого 2017, 16:35
Я про ваш &quot;ніж у спину економіки&quot; через запровадження 3200. Коли економіка держави лежить у реанімації в коматозному стані, то хворому організму часто і густо роблять екстрені і нетрадиційні для повсякденного життя реанімаційні заходи. Тому класична економіка часів Адама Сміта та періоду вашого навчання цієї науки у ВНЗ, яка справді говорить про потребу зменшення податкового навантаження та збільшення робочих місць для стабілізації, у даному випадку не працює. Нині витискається олія з заслужених і не зовсім високих пенсій, консервується ріст зарплат для уникнення гіперінфляції та потреби включення друкарського верстата НБУ, фіксується через е-декларації статки чиновників для здійснення подальших кроків. Це, скористають вашою метафорою, ніж у спину ТІНЬОВІЙ оплаті праці, зарплаті у конвертах тощо, про що я писав у своєму коменті вище, є не класичним економічним кроком, а вимушеною дією для підтримки працівників нижчих тарифних розрядів в умовах зростання цін на комуналку та товари першої необхідності. Тому, ваші симпатії чи емпатії до Вероніки Романович, яка порушує правильні за суттю питання, особливо не впливають на її самопочуття чи формування нею свого іміджу та реноме...
22 Лютого 2017, 17:50
Умови для зростання цін на комуналку створив уряд, мотивуючи це цінами на вугілля за умов &quot;Ротердам+&quot;, хоча ми бачимо звідки насправді воно постачалось. А Ви тепер думайте наскільки влада дбала тут про людей, економіку і соціальні стандарти.<br/>Головною умовою для зростання РЕАЛЬНОЇ заробітної плати, або ж доходів населення є ріст ВВП, а популістські рішення економіку не підіймають, а лише приводять до ще одного інфляційного скачка. Ну і заодно відлякують потенційних інвесторів, бо ж хто захоче працювати в країні де одномоментно і невмотивовано збільшують податок у двічі.<br/><br/>До того ж хотілось би запитати у пана Хріна, чому зростання пенсії не є пропорційним до збільшення МЗ?
22 Лютого 2017, 18:24
Даруйте. що втручаюсь у вашу дуже актуальну розмову. Маю справу. Моніторю російські і проросійські сайти. Все, що ви говорите, слово в слово на більшості цих сайтів. З цього приводу запитання, це ви їм подаєте такий матеріал? Чи в них берете інформацію?
22 Лютого 2017, 18:26
Констакевич точно не мій депутат, я за її не голосувала. Оскільки вона обслуговує бізнес палиці і все
22 Лютого 2017, 18:37
Дайте посилання на ті &quot;російські та проросійські сайти&quot;.
22 Лютого 2017, 18:45
Наскільки у людей вкоренилась віра у &quot;доброго царя&quot;, усі ждуть що хтось прийде, прийме закон про велику зарплату і тоді всі заживуть.<br/>Панове! Треба працювати, а не чекати від когось милостиню!
22 Лютого 2017, 19:23
Хочете переконатись, що вони сумлінно розміщують вашу інформацію?
22 Лютого 2017, 20:37
Пенсійне забезпечення не зростає паралельно з МЗ, оскільки й те, що є перебуває у глибокій ямі фінансового дефіциту. Нинішня МЗ покликана частково залатати цю чорну діру, зменшити навантаження на субсидіальні видатки, пов'язані з комунальними виплатами тощо. Ця МЗ це не той прожитковий мінімум, з якого раніше робились розрахунки пенсій і зарплат, вона є таким тимчасовим мірилом ціни найманої праці найнижчого тарифного розряду.
22 Лютого 2017, 22:04
Тобто посилань нема! Є лише спроба мене скомпрометувати, адже аргументів у економічній доцільності &quot;3200&quot; теж немає.
22 Лютого 2017, 22:15
Дивлюсь на цю ситуацію трохи по іншому, а саме: спочатку уряд піднімає тарифи до &quot;економічно обгрунтованого&quot; рівня і запроваджує формулу Ротердам+, завдяки якій величезні суми грошей осіли в приватних кишенях. Підвищені тарифи, завдяки субсидіям не сильно вплинули на витрати незаможного українця, але зі зміною МЗ усе зміниться.<br/>Отож спочатку людей обікрали незаконними тарифами, потім збільшенням ЕСВ, далі - фактичною відміною супсидій. <br/>А де ж тоді покращення?
22 Лютого 2017, 23:01
Ви пророкували, що Констанкевич дасть свою відповідь. А що виходить. Відповідь дають її місцеві прихильники. Тож не стане Констанкевич від свого імені подавати нісенітниці, які замість неї ідуть ідуть від Каменя, Слава Україні та інших. А іншої відповіді, аніж цих гаспод немає. Але загалом все закономірно. Старе ніколи просто так не здається і до останнього намагається уберегтись. Навіть якось &quot;образливо&quot;, що цих колишніх, з того світу, така мало.
22 Лютого 2017, 23:31
Я не є прихильником ні пані Констанкевич, ні Укропу, ні будь яких інших олігархічних утворень в Україні. Просто, на відміну від Вас розумію, що без зростання долі ВВП на душу населення, доходи громадян зрости не можуть. Може збільшитись зарплата, але її вартістна величина не зміниться. Отож не збираюсь радісно плескати в долоні подібним популістським рішенням, які прикриваючись ростом соціальних стандартів вчергове обдирають громадян.
23 Лютого 2017, 00:01
Завзяття - це добре, але треба ще і знання мати. Ви таке городите, що якщо ці свої дописи збережете, в знаннях додасте, прочитає і жахнетесь. З вами навіть сперечатись немає сенсу. Якщо хочете посмішити, то продовжуйте.
04 Квітня 2017, 22:38
Жиди черговий раз обдурили та обібрали народ
09 Квітня 2017, 20:58
Обібрали тупих.
Коментар
29/03/2024 П'ятниця
29.03.2024
28.03.2024