«Мумія стобихівської миші» та незаконні пилорами: Радіо Свобода поширило сюжет про село на Камінь-Каширщині

11 Грудня 2018, 08:01
Стобихівка 6372
Стобихівка

Аварійне горище, оголені дроти, поржавіла сантехніка, величезна тріщина на фасаді – і це далеко не весь перелік недоліків школи у селі Стобихівка, що на Волині.

Навколо цієї школи досі не вщухає скандал. Мешканці села все ще чекають, а влада зволікає. Тож чому батьків настільки не влаштовували умови у школі, що ті вирішили позбавити дітей можливості вчитися? Та чи справді стобихівчани не платять податки за свої пилорами? Відповіді на ці та інші питання спробували дізнатися журналісти Радіо Свободи. 

 

Коментарі
11 Грудня 2018, 11:21
Маніпулятивний та заангажований матеріал підготували журналісти, оскільки зайняли позицію не аналітиків, не прибічників реальної та об’єктивної ситуації а представників медіабізнес - проекту. Стобихівська ситуація дуже яскраво відображає середньостатистичний стан відносин, який склався в пострадянський період. Громада, маючи сучасний молитовний будинок, більше 40 пилорам «для власного використання» (2,5 тис. $ США за те щоб врізати собі дошку-другу), журналісти, приїхавши на крутому джипові, шукають абстрактну «державу», яка б полагодила стелю у школі та поклала електррпроводку у відповідні пенали чи гофру, як це передбачено правилами пожежної безпеки. Це тиждень роботи бригаді з 5-8 осіб місцевих мужиків і 10-15 тис. грн. витрат. У цю підремонтовану школу могли б запросто ходити учні молодших класів, а старшуни доїжджати на автобусах в Карасинську школу, яка пустує у сусідньому селі. Тулячись у власних хатах по 10-15 осіб на 50 кв.м. житлової площі, сплачуючи у бюджет 15 частину від державних виплат ці мешканці села не мають тями і освічених людей щоб хоча б розібратися як грамотно «виділити» землю для школи. Це типовий дисбаланс, який склався у державі через десятки років радянського мислення. Якщо раніше радгосп відправляв державі сільгосппродукції «державі» на десятки мільйонів рублів, то ця держава зобов‘яза була хоча б повернути десятину у сигляді приміщення школи і зарплати вчителям. Коли ж нині у воюючій, але своїй державі, яка вже не вивезе протестантів на російські простори, склалась варай складна ситуація через об‘єктивні причини та масове рограбування чиновниками залишків економіки, стобихівчани і журналісти не можуть знайти компроміс між «хочу», можу і мушу, аби у плановому порядку і з гідністю для всіх вирішити цю проблему. Керівництво районної влади, особливо райво, які були неспроможні передбачати розвиток таких подій, не зуміло шляхом перемовин з лідерами села дійти порозуміння - має піти з посад. А нові керівники мають сімти за стіл перемовин і з врахуванням реалій скласти дорожню карту своїх дій. Молитовний дім також може стати приміщенням для тимчасового навчання молодших дітей, якщо баьки не можуть повиганяти мух, прибрати мумії мишей та керівників місцевої школи, що до цього всього опустились...
11 Грудня 2018, 12:09
Іпатій молодець. Чиста правда.
11 Грудня 2018, 12:27
У селі 40 пилорам, але охочих відремонтувати та добудувати необхідні приміщення для школи НЕМАЄ :)
11 Грудня 2018, 12:43
Одні брехуни, що крадуть ліс і стверджують, що пилорами для власних потреб (ясно що не для чужих) і податки всі сплачені, слухали обіцянки інших брехунів трохи вищого калібру, що їм за це збудують нову школу. От і добрехалися! Ця брехня має й інший вимір - українські політики брешуть, що знають як здешевити удвічі газ, збудувати Швейцарію чи Норвегію на поліських та інших просторах, тут же запускають своїх політичних &quot;гречкосіїв&quot; на електоральні простори, у відповідні дільничні і окружні комісії, у ЗМІ перед виборами і сподіваються, що ця брехня їм дозволить красти і далі, оскільки ще лишилась остаточно не вкрадена земля і надра. І не розуміють, що найміцніші броньовані двері у триповерховій кам'яниці у Конче-Заспі чи деінде навіть з 4 метровим забором навкруги не здатні захистити цього великомасштабного брехуна, його сім'ю та награбоване. Доки не буде своєї держави, яка не сприймає брехні, нічого доброго нас не чекає, навіть якщо побудуємо по дві нових школи у кожному селі. Пора перестати брехати людям, самим собі та у такий спосіб обманювати своїх дітей і онуків, бо проклянуть і не допоможе жодна молитва до того чи іншого божка чи справжнього Б-га... <br/>Люди добрі, схаменіться! Сядьте за стіл порозуміння!
11 Грудня 2018, 16:08
Серпом і молотом! Саме ці символи колишньої віртуальної єдності колгоспників з робітниками, які міцно засіли у головах наших людей, з числа яких ми також обираємо/призначаємо собі керівників всіх рівнів, мусять бути і інструментами виходу з ситуації. Клин клином вибивають. Бо якщо колись з району від колгоспників двічі на добу вагонами - ешелонами відправляли м'ясо, молоко,масло, консервацію інші продукти з колгоспів/радгоспів, консервного заводу, ліс, молоду робочу силу на простори &quot;Родины&quot;, а точніше робітникам у Луганську область, за якою були закріплені наш та Любешівський райони, так що залізничні рейки до Ковеля від напруги не завжди встигали охолонути влітку, то логічно, що звідти також щось поверталося, хоча б для вигляду. А поверталися цегла, цемент та інші матеріали для побудови однієї -двох шкіл на п'ятирічку і то згідно плану і графіка, сяких-таких амбулаторій та контор колгоспу. Радянська влада міцно і цупко тримала і колгоспників, і робітників у &quot;єжових&quot; чи &quot;андроповських&quot; рукавицях, аби у Москві, Ленінграді та деяких інших містах і столицях для номенклатури та спецслужб був комунізм, а для решти - недорозвинутий соціалізм. Тобто тяжка і малооплачувана праця та жорстка напіввоєнна дисципліна забезпечували будівництво на Поліссі, бо саме цей регіон ми нині обговорюємо, однієї - двох шкіл у адміністративному районі, але не більше. Така школа колись була збудована і у Карасині. Нині ж часто ніхто нічого для держави корисного і конструктивного не робить ні серпом, ні молотом, ні головою у сенсі думки та аналізу, ні служби у збройних силах у той чи інший немілітарний спосіб. Питається у стобихівських лідерів, особливо у пресвітера - звідки мають впасти гроші на школу вже, завтра, негайно і у повному обсязі??? Якщо у казну йде 500 тис. грн на рік, а звідти отримується біля 8 млн. грн. у вигляді соціальних виплат? Мало того, що не працюємо для накопичення податкової бази у державі, так і порядку, державної дисципліни ж елементарної нема. Тобто відсутня третя точка опори, яка утримує стоячою будь яку конструкцію. Це хто, питтаю я у пресвітера, дозволив закривати державну школу на ключ, вішати його у молитовному домі чи тримати у кишені &quot;лідерів&quot;, аби директор і вчителі ходили манівцями, пересиджували у сільраді чи клубі? Не пускаєте дітей до школи - маєте на це право і громадянську позицію, бо це, за великим рахунком, свобода совісті у вузькому її сенсі. А тепер питання до влади? Чому до цих пір не складено відповідний протокол на тих, хто захопив державне майно, закрив його на ключ і не допускає туди державних працівників? Куди дивиться &quot;генерал&quot; району Чих зі своєю командою, якщо він не в долі від цих пилорам і &quot;лісовиків&quot; Тойкуту, котрі вже дерибанять не тільки ліс, але й адміністративну територію району? Чи як завжди пошлються на своє невідмовне - не було письмової заяви під &quot;потерпілих&quot;? А ті, що шили &quot;кримінал&quot; на батьків, які не пустили дітей до школи, настільки наївні, недалекі чи хитрі, що мали б здалеку бачити що жодного криміналу чи конкретної адмінвідповідальності там нема? Ситуація у Стобихівці, повторюю, є результатом бездіяльності районної влади, вони лишень імітують свою роботу частими яловими поїздками у село, результатом яких є спалений в автівці бензин та згаяний намарно робочий час! Тому, ні серпом, ні молотом, ні порядком зарадити цій ситуації практично неможливо. Якщо ж хтось штучно підігріває конфлікт, який працює проти чинної центральної влади, чи керівника області, який, так виглядає, таки має тестікули, якщо вставляє різного роду ПАЛИЦІ у колеса державної військової машини, розбудови своєї помісної Церкви, армії та держави, то той хто зобов'язаний це бачити, або сліпий, або куплений тойкутськими лісовими &quot;опришками&quot;- анархістами, а точніше - самі знаєте про кого йдеться там на місцях...<br/>Залишаюсь на позиції: перемовини, домовленість, графік - дорожня карта виходу з ситуації, дотримання законності та відсутність брехні перед самим собою, ближніми та, особливо, перед майбутніми поколіннями...
11 Грудня 2018, 16:59
Здається серйоні люди в піджаках а ведуть себе як клоуни 40 пилорам 40пилорам як попугайчики податки не платять ліс крадуть. А ви хотяб одного наказали за несплату податків чи які ваші дії щоб платили податки щоб ліс не крали.<br/>По сюжету розповідають що проект буув землі не було. хіба можливо таке щоб проект зробили без землі . Тепер він вже не підходить .ну так зміни внесіть. І хто відповість за той проект що непідходить хто за нього заплатив державні кошти якщо він не підходить . І вартість проекту мабуть не маленька наскільки я знаю рахують в відсотках до вартості будівництва а 1 відсоток від 15 мільйонів доларів це 150тисяч доларів державних грошей на вітер. Де дії наших відповіднних органів чому це їх не цікавить???
11 Грудня 2018, 19:50
Так проблема не тільки в аварійній школі. В сюжеті і слова не було що діти ходять по декілька змін. Це не є зручно! Податок і можновладці оминають платити, підлаштовуючи закони під себе. Зрозуміло що без податків зарплати в верх не піднімуться, але зробіть будь ласка закони такі щоб звичайна людина хотіла платити. А не змушувати платити під дулом автомата...
11 Грудня 2018, 20:05
От як Олігарху- Президенту купити з податків зібраних з народу купити за 42лімони долярів два мерси!!!! будь ласочка,а як побудувати школу для забитого села яке переповнене дітьми,яке піднімає на рівень вище держави в цілому Генофонд нації!!!ЗАСЬ, БО ТАМ БАЧ ПРОТЕСТАНТИ ПЛОДЯТЬСЯ,пилорамами обзаводяться.А ЩО ЗРОБИЛА ДЕРЖАВА ЩОБ ТІ ЖИТЕЛІ МАЛИ З ЧОГОСЬ ЖИТИ ЯК НЕ З ПИЛОРАМ????тільки те знаєте що на кожному кроці простий люд принижувать та 200 учнів за 10км в чужу школу відсилать!!!А ХТОСЬ ПОДУМАВ В ЩО ЦЕ ВИЛЛЄТЬСЯ 200 людей перевезти вчасно на заняття???скільки палива потрібно,нервів.і.т.д.Висновок такий-ВСІ НАЛАШТОВАНІ ОББРЕХАТИ ПРОСТИХ ЛЮДЕЙ.
11 Грудня 2018, 23:25
Кажете: &quot;А ЩО ЗРОБИЛА ДЕРЖАВА ЩОБ ТІ ЖИТЕЛІ МАЛИ З ЧОГОСЬ ЖИТИ ЯК НЕ З ПИЛОРАМ????&quot;? <br/>Держава робить сьогодні українську ДЕРЖАВУ, яка б більше ніколи і нікому не могла дозволити вивозити людей за віру і правду в Сибір чи деінде! Держава, у цей переломний для її народу момент, витрачає податки інших громадян для соціального захисту нашого &quot;Генофонду&quot;, який, на жаль, не платить податків і не захищає її кордонів, у десятки разів більше, аніж отримує від них внесків у загальну державну скарбницю. Олігарх - Президент, якщо вже пішла така розмова, вніс більше 500 млн. грн. власних коштів зі свого бізнесу на потреби оборони України впродовж останніх п'яти років. Президент, який очолює смертельну сутичку з імперським центром і окупантом, на ваш погляд має їздити &quot;бобіком&quot; Україною, аби замість броньованого авта віддати гроші у Стобихівку щоб місцеві люди могли найняти собі слугу, який би викинув ту засушену мишу з шкільної їдальні? Якщо вже так склалося, що &quot;генофондівці&quot; змушені заробляти з пилорам, то хоча б не брешіть собі та іншим, що у вас найгірші умови, а довіз дітей впродовж року чи двох до сусіднього села - це кара Божа на ваші голови. Американці довозять своїх дітей автобусами А самі, панство новоявлене, ще ж недавно цілорічно у дощ і слякоть ходили пішака у кирзових чоботах до школи у сусіднє село. У репортажі журналісти точно підмітили, що у будинках мешканців Стобихівки нема книжок на полицях, то для чого репетувати на весь світ, що вам найгірше дається освіта? Влада ж каже, закладено школу у план, йдуть процедури, будуть виділені гроші і вестиметься будівництво. Хто вам винуватий, що ви обрали собі сільського голову, котрий навіть не розуміється, що означає &quot;виділити землю&quot; для школи??? Відремонтуйте стелю, електропроводку у школі, вмийте стіни та підлогу і тоді будете мати моральне право вимагати чогось від інших інших...
12 Грудня 2018, 12:47
Вийди поза межі свого знання, які обмежені : стрічкопильні верстати (не пилорами)
12 Грудня 2018, 20:51
10:47 ти йолоп, чи мудак?
12 Грудня 2018, 22:14
Ти, як той йолоп чи мудак вкотре тут повторюєшся, що верстат не пилорама! Заклинило? Що у лоб, що по лобі - крадуть ліс, податків не платять і не реєструють цього знаряддя злочину...
13 Грудня 2018, 01:16
От якби хтось із вас попрацював на пилорамі або в лісі ягід побрав цілий день то може б писати перехотілося. Ато грамотних розвелось а робочих то немає
13 Грудня 2018, 01:40
Так не про працю тяжку і невдячну тут теревенимо, а про гріхи великі - крадіжки лісу, обман, зазнайство, захланність та світоглядну обмеженість декотрих зарозумілих людей мова йде. Ви ж, як не схаменетесь, то за кілька років ті пилорами будуть іржаві, а чорниці купуватимете у поляків. Невже ж такі обмежені наші люди, Господи милосердний...
13 Грудня 2018, 02:28
А що зараз у Стобихівці??? Діти ходять у школу?Хто директор??? І що далі???
13 Грудня 2018, 02:36
Це рамка з пилами, які здійснюють зворотно-поступальним- рух. У природі двигун 10 кВт.
13 Грудня 2018, 03:46
А хто ж той ліс краде?Чи це не та сама держава в ролі держлісгоспів?
13 Грудня 2018, 04:53
Крадуть дуже багато
13 Грудня 2018, 04:54
Крадуть дуже багато лісу в сошчні
13 Грудня 2018, 04:54
Крадуть дуже багато лісу в сошчні
13 Грудня 2018, 04:54
Крадуть дуже багато лісу в сошчні
13 Грудня 2018, 12:37
Як може простий дядько із села ліс красти Його якщо не першого разу то на другий обов`язково притягнуть до відповідальності краде лісгосп а ті роботяги тільки ріжуть незнаючи деталей
13 Грудня 2018, 21:51
Ото ж то ! І не треба всі проблеми шукати в простих людях, тим більше селянам. Бо ж риба гниє з голови!!!!
13 Грудня 2018, 22:07
А де Іра?