Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Друга церковна громада Камінь-Каширщини має намір перейти до ПЦУ
Друга церковна громада Камінь-Каширщини має намір перейти до ПЦУ

Друга церковна громада Камінь-Каширщини має намір перейти до ПЦУ. ОНОВЛЕНО

19:17 17.02.2019
10830

У неділю, 17 лютого, у селі Раків Ліс Камінь-Каширського району відбулися збори релігійної громади.

Селяни зібралися, аби вирішити питання приєднання місцевого храму Благовіщеня Пресвятої Богородиці до ПЦУ.

Попередньо одні парафіяни церкви збирали підписи за перехід у Православну церкву України, а інші за те, щоб залишитися в УПЦ.

Цієї неділі на збори до раківліського храму прийшло до півтисячі вірян, аби врешті вирішити питання приєднання до ПЦУ.

Читайте також: «У Брониці люди проголосували на вулиці за перехід в ПЦУ, поки «емпешні» священики закрилися в церкві»
Спочатку селяни спробували голосувати, піднімаючи руки. Потім намагалися висловити свою позицію, розділившись на дві частини: по одну сторону від церкви – прихильники ПЦУ, по іншу – УПЦ.

Однак порахувати голоси не вдава

лося.

Як припускають самі селяни, можливо, тому, що людей зібралося дуже багато і це було нереально зробити таким чином. А, можливо, і тому, що серед них були такі, що не хотіли відкрито займати якусь позицію, та такі, що не є прихожанами даного храму.

Читайте також: «Як у Брониці парафіяни голосували за перехід в ПЦУ»

Місцеві священики, які були присутні на зборах, не втручалися у те, що відбувалося на церковному подвір’ї.


Лише коли люди попросили, священослужителі висловили власну думку.Клірик храму отець Ростислав однозначно висловився, що переходити до ПЦУ він не має наміру. А настоятель церкви Миколай Смолярчук зазначив, що готовий підтримати рішення громади.

Таким чином, оскільки переважної більшості голосів на зборах так і не вдалося зафіксувати за перехід в ПЦУ, селяни вирішили, як розповідає сільський голова Володимир Ніщик, провести збори релігійної громади повторно.

ОНОВЛЕНО 18 ЛЮТОГО 10:40

В‘ячеслав Карпік, один з ініціаторів зібрання, повідомив для Район.Камінь-Каширський, що лічильній комісії під час голосування на подвір‘ї таки вдалося нарахувати дві третини голосів парафіян, які підтримали те, щоб храм Благовіщеня Пресвятої Богородиці долучився до ПЦУ.

«Релігійна громада села Раків Ліс абсолютною більшістю проголосувала за приєднання до ПЦУ, – зазначив пан В'ячеслав.


Коментарі

Камінь.

19:47 17.02.2019

Такі збори проводяться в приміщенні сільської ради або в будинку культури, де можлива більш краща організація. Сьогодні як завше у Нас в таких випадках були проведені не збори релігійної громади а натуральний базар. Потім які попідписувалися за перехід, а таких були пееважна кількість селян у цьому нас. пункті очевидно подумали що на цьому їхня роль й закінчилася й тому очевидно не прийшли на цю акцію. Потім за українським законодавством не маємо нормального роз"яснення цього дійства або тільки за списках незалежно від місцезнаходження або тільки при очній присутності. Думається наступний крок селян буде більш вдалим, а сьогодній запишемо як мітинг За чи проти.

Петро

19:48 17.02.2019

Слава Богу.Слава Україні.Слава громаді села Раків-Ліс.Вітаємо,вас з виходом від кримлівського агресора і приєднанням до ПЦУ.Молодці.

Оля

19:50 17.02.2019

Сьогодні більше 80% були за ПЦУ. Але " пєвчі" кричали як нелорізані

Камінь.

20:18 17.02.2019

"Але " пєвчі" кричали як нелорізані": На Камінь-Каширщині як завше вирішувати це брати на "горло". Навіть інколи буває що беруть за "горло" в буквальному смислі слова. Головне пережити і не заватися.

Віталій Левонюк

20:43 17.02.2019

вирішити питання можна дуже просто. два столи, дві черги, два списки. представники обох сторін слідкують за приналежністю особи, яка записується у той чи інший список, до громади (для уникнення чужих людей). І все. І за один день без бійок та криків питання вирішується.

Іван Мух

21:13 17.02.2019

Громада проголосувала за Українську Церкву без московського патріархату, за ПЦУ, а всі кричущі з Каміня,Бузак, і тому подібних шестої, це не Раковці, тому їм нічого робити у нашій громаді, бо і ми теж можемо голосувати за перехід Ільїнської, чи то Волинської громади, якщо вони далі будуть каруселями їздити, і баламутити громади. Ми зібрали достатньо голосів, і підписів за нашу ПОМІСНУ ЦЕРКВУ УКРАЇНИ. Раків -Ліс - ПЦУ

Ігор

21:22 17.02.2019

На зборах було запропоновано цівилізоване рішення даного питання. Але чомусь отець Микола ветував дану пропозицію. І здогадайтесь чому.

Камінь.

21:27 17.02.2019

Вони зробили це для картинки і буть показувати іншим як доказ, технологія. Слід оформити як належить і все, а тим більше що ніхто нікому не заважає і немає законних підстав Вам забороняти реєструвати громаду ПЦУ і це найголовніше якщо Ви зібрали достатньо підписів. Реєструється громада в Волинскій ОДА. Перехід храму це вже справа другорядна, вона може бути прийдешньою у іншому часі. Найголовніше щоб Ви зареєструвалися в області.

....

22:08 17.02.2019

Сьогодні пролунала фраза, яка здивувала мене людською необізнаністю і безграмотністю,що ті хто за Київський патріархат то будуть підкорятися Стамбулу,туркам....Повідомляю:«Коли вперше було проведено ритуал православного хрещення йшов 998р.Він відбувся не в Москві,не в Росії ,якої тоді і в помині не було,а саме на території України з центром містом Київ.А той хто допоміг просунутися це той самий Стамбул який всі історики знають як м.Константинополь.Наголошую РОСІЇ ЩЕ НЕ БУЛО!!!!»Звучали і фрази про те «що скільки разів турки нападали на Україну»Це було колись ще в часи козацтва, так без сумніву наша держава славна своїм народом і землями ,всі хотіли щось мати.Але....щодо Росії,в роки козацтва вона стояла проти України,Катерина !! Зі своїми «однодумцями»,наказувала знищити все що зв'язано з нами ,мова йде про Січ,де жили славні предки козаки,що боролись за волю землі. Роки поділу України між Австро-Угорщиною і Російською імперією,показали наскільки зажерлива Росія-85%земель забрала під себе.Велася заборона української мови,проводилась повна русифікація.Роки 2014-.......що ми маємо Росія окупувала Крим,війна на Сході 5-й рік люди гинуть,втрати синів,чоловіків,батьків...А тут що,Путіну одне місце лиж...ть.Москви їм захотілось.Позор!!!!Як кажуть «нема на вас Сталіна...»Колись за зраду державі засилали,розстрілювали.Це не люди,це не українці,та ті хто боролись за волю своєї землі певно в гробу десять разів перевернулись...отак власноруч віддатись їм....Ганьба,ганьба!!!Я націоналіст(ка),я за Україну,за власну Українську Церкву Київського Патріархату!І я цим пишаюся!!!!

Олег

22:15 17.02.2019

З Сакидона такий віруючий, як з мене балерина. Ще має совість в мікрофон щось говорити.. позор

Народний

22:21 17.02.2019

Гоніть у шию тих приїжджих фанатиків.

А

22:24 17.02.2019

Раківлісці не беріть гріха на душу.чим Вам не подобається теперішня церква? На ній же написано УПЦ. Від того що буде напис що вона помісна нічого не зміниться.

.....

22:30 17.02.2019

Зміниться.Так може випрішитись те чи ми далі коштами прихожан будемо оплачувати відпочинок Путіна на островах чи ні....

Люди

22:31 17.02.2019

Говорили люди з Брониці,що не нарадуються службою в церкві.Зрозуміле кожне слово,бо на українській мові!Раківлісці,тримайтесь, ви не останні в цій боротьбі.Почалось прозріння в Брониці, а закінчиться в одному селі ( здогадайтесь, в якому).Слава УКраїні!!!Хлопці загинули за ріну мову , а ви ідете за МОсковією, прощення вам не буде ,хто проти рідної України піде.Або втікайте за Януковичем геть у Росію...

А

22:39 17.02.2019

При Яникові церкву ніхто не ділив. А долар був по 8

А

22:44 17.02.2019

Поїдьте в Броницю то може відео тих ненарадуваних в інет закинеш щоб всі побачили

Життя по новому

22:44 17.02.2019

А вам все матеріальні блага на блюдечку подавай.Ми переживаємо історію ,і нас ніхто не питає, чи ми готові до поганих змін.Але з такими моральними каліками не дивно,що Україна мучиться.Їдбте в РОстов поцілуйте в ручки Яника за долар по 8 .Тьху на вас.

А

22:48 17.02.2019

Цілуйте пороха за 27 і за розкол. І Вам не хворіти

Життя по новому

23:02 17.02.2019

ПОбачимо, як ви всі заговорити , коли рускіє братья прийдуть в Камінь рятувати вашу віру.Але прийдуть не з хлібом , а приїдуть на танках і градах.Ось тоді наступить прозріння, шкури ви продажні , хлопці гинуть за таких придурків з Каменя.МАжорами себе почуствували, нема на вас Іловайського котла.

.....

23:02 17.02.2019

От сєпари,от жиди,тільки но подумай в одному селі живуть

.....

23:02 17.02.2019

От сєпари,от жиди,тільки но подумай в одному селі живуть

Любов

23:05 17.02.2019

Дійсно не збори, а цирк. Виховання ноль, не давали слова один одному сказати. І ще, як збирали гроші наремонт храму чи на хлів до церковної хати, ходили хата в хату, не питали чи ходиш в церкву, давай, а голосувати тепер кричите, можуть тільки хто ходить в церкву. Де справедливість?

Юля

23:17 17.02.2019

Страшно і соромно за таких односельчан, які голосували за МП.

Життя по новому

23:21 17.02.2019

дійсно СТРАШНО.

Односельчанка

23:27 17.02.2019

Схаменіться односельчани! На фото багато людей яких я ніколи не бачила в храмі і ви маєте совість іти і голосувати? Ви не відноситись до релігійної громади, ви територіальна, слідкуйте за порядком в селі, за дорогами, якщо ви такі активісти! Ви забираєте храм в тих людей, які без поважної причини не пропускали службу Божу.
Дуже шкода, що ви поміняли Бога на політику.
І ще не розумію, як освічена людина може задавати священнику такі питання:"від кого отримати найвищу нагороду від Путіна чи Порошенка?" відповім, я вам Валерій Павлович від Господа і тільки від Нього справжній священик і християнин хоче отримати нагороду!

Анонім

23:51 17.02.2019

Дуже смішно бачити там директора школи, можливо і роботу відповідну проводив. Поцікавлюсь обов'язково, він це може... Це не тільки не його парафія, а й компетенція.

Б

00:03 18.02.2019

Православна Церква за свою історію пережила багато єресей і розколів і завжди виходила переможницею,хто думає тверезо без політичного фанатизму той це зрозуміє,переживе і цей розкол... Хай необманює себе той хто підняв на Творця і його Божествену Церкву руку ... Недавно захоплювали,спалювали Церкви комуністи руками простих сільських людей,раділи,що "попів"за бороди тягали,а так страшно і безобразно помирали,!прикладів море... Заберете Ви храм,але ж Бога в нас незаберете,тут всілякі гасла про націоналізм безсилі.Православна церква живе за своїм порядком починаючиш від заснування Церкви Іісусом Христом...хто цього незнає то поцікавльтесь.Від Бога все тільки добре,а дивлячись на те як на ненависті люди,в більшості своєму по уставу церковному неживші хочуть на свій розсудок вчити Церкву як жити то стає страшно ... Во Христі немає не іудея ні еліна пише апостол Павел.,той хто хоче погубити душу у вічній муці (диявол)що хоч придумає,аби відвернути християнима від головного---спасіння своєї безсмертної душі. Хочете вірте ,хочете невірте, але Страшний Суд буде,і сохрани нас ,Боже,від гріха.Це ВСЕ ВЧЕННЯ НАШОЇ ЦЕРКВИ А НЕ МОЄ,ТАК ЩО ВИБІР ТІЛЬКИ ЗА ВАМИ...

до Б

00:09 18.02.2019

Кирило це РОсія.Росія вбиває наших хлопців.Чому я маю ходити в російську церкву?

До всіх А і Б

00:16 18.02.2019

Я щось не бачу , щоб мученицьки за церкву в Україні хтось помер. Ніби всі живі та здорові, дякувати Богу. Не кашляють. Бідна матушка з михнівецькогомонастиря на такому мерсі ганяє , що хай би кожного на такому гонили. А от про священників КП , УГКЦ ,протестантів у славновідомих ДНР ЛНР вам щось відомо? Як православна армія їх гонила і катували ви щось чули?Скільки українських храмів у Криму залишилось вам відомо?Чи дозволили хоч один український храм на Росії відкрити? А скількох дітей України вбито з благословення чи навіть просто мовчання Кіріла?Ну дав Господь свою церкву , так прийміть і подякуйте за це.

Життя по новому

00:35 18.02.2019

А в кого збатюшок мерса нема? вони всі багачі ,з машинами от і тремтять за свої заробітки!

Анонім

00:37 18.02.2019

Хто замки поміняв до церкви?

Анонім

00:37 18.02.2019

Хто замки поміняв до церкви?

Анонім

00:37 18.02.2019

Хто замки поміняв до церкви?

Б

00:38 18.02.2019

В нас Українська Православна Церква.і предстоятель Блаженніший Онуфрій Митрополит Київський і всієї України -це факт .з Руською Церквою в нас тільки молитовне єднання,1990 року наша церква отримала абсолютну адміністративну і т.д. незалежність,а от із усіма іншими Помісними Церквами має молитовне спілкування через Патріарха Московського ,і все... А якщо нехочеш молитись за Кирила,то немолись...А якщо хочеш щоб він взавтра став кращим,ніж сьогодні то помолись і буде виправлятись...Ну так же нас вчить Слово Боже у Євангелії- моліться за ворогів,благотворіть ненавидящим вас і обіжающих вас і будете синами отця вашого що на небесах... Це є в Святому Письмі написано.

Гість

00:43 18.02.2019

Тій "еліті", яка стоїть в куточку, видно добре зверху проплатили за "роботу", бо просто за так їх у церкву й арканом не затягнеш.

Небайдужий

01:19 18.02.2019

Раківліська громада зареєстрована як УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА, за патрархат нічого не згадується тимбільше за Москву, це підтвердив настоятель храму каналу аверс.
Мова на якій іде служба в храмі старословянська, це мова на якій служать Богу в Сербії, Болгарії,Чорногорії,Польщі,Росії,Білорусії,Україні. Вона не використовується в побуті.

Б

01:35 18.02.2019

Зверніть увагу,що той хто ходив в церкву,постився молився то майже всі і залишаються в УПЦ ,хоч служба правиться і вхаті чи навулиці і то так по всій Україні.а хто передивився телевізора то тому давай ПЦУ.чи їх хтось рахує в світі з православних церков взагалі за церкву ,крім Стамбула,бо їм то грошиків буде де набрати.а чи мають право на таке?щось я не чув щоб Філарета і його всіх розкольників хтось признавав взагалі за церкву.ой діло не дуже совісне ... Ой недуже...

А

02:03 18.02.2019

Ви всі безсовісні ви ж не ідете в церкву молитись Росііі чи Украііні ви ідете молитись до господа бога а він один на весь світ зробили цирк вже незнаете шо робити перед тими виборами в цій церкві ваші діти вінчались ваші діти і внукі хрестились то деж ви були раньше в Каміні е Украіінська церква треба було там вінчатись і хреститись схаменіться неберіть гріх на душу бог один споконвіков була у нас православна церква зробили балаган позорнікі ви лучше голосуйте за дороги і робіть збори що робиться на вулицях а церкву оставте в спокоіі як нестидно в церкву тре ходити молитись а не балаган устроювати безсовісні

.....

04:24 18.02.2019

Є фрази ,що «ми не молимось Росії»а Кирило хто?Чий?Звідки?На багатьох телеканалах показують,наскільки товаристські в їх відносини.Сором за людей.Тепер вже мова йде не про віровчення а про людську совість,мудрість.Кожен з вас де живе?яке громадянство має?хто ви?хто ваші предки?позорите себе на весь світ,весь світ теперзнатиме які в нас «правидні»західняки ,Москви вам треба.Та вас треба туди на Схід,де рулі свистять,хай би постояли трохи в окопах,померзли,розуміючи що саме від тебе залежить те чи буде вільна Україна.Тьху МОСКАЛІ,ЖИДИ,їдуть туди до Яника на золотий унітаз....нема поваги до таких людей що йдуть проти України.Кажуть «бандерівці» на тих хто за ПЦУ,питання а ти не з тої самої діри виліз?це люди які стояли за націю за народ за державу.А ви,УПЦ МП,була б недоведи Господи,біда на заході,ви б перші своїх здали,це вже видно...

Житель Раків-Ліса

05:17 18.02.2019

Якби позабирали Камінських і бузацьких НАВОЗНИХ то осталисяб одні пєвчі і Ніщики за росію...

.....

07:34 18.02.2019

Знайшли де воювати на Схід ідіть ПАТРІОТИ І там захищайте Україну а не в церкву лізите

....

07:48 18.02.2019

А ніхто не воює,то пєвчі горло дерли слова не давали сказати,своїм співом вкотре закривають.

Олег

08:19 18.02.2019

Пєвчі це старі маразматики

.....

08:30 18.02.2019

Влучно,одна серед них і насправді має душевне хворобу

Односельчанка

08:55 18.02.2019

Дуже багато ви про схід, про війну пишите, а от скажіть мені, чому ваш лжепатріарх Філарет і його церква не приймали біженців, не допомагала у скрутний час? Подивіться відео з настоятелем Святогірської-Успенської лаври Арсенієм, там все докладно владика розказав.
Сєпарами нас обзиваєте, а ваші чоловіки, сини, тай самі жінки на заробітки не в Росію їздять, чи я помиляюсь?

....

09:13 18.02.2019

Своїх відправ туди тоді і поговоримо,до твого ввідома туди одиниці їздять

....

09:14 18.02.2019

Якщо хто і їде туди ,но точно не підтримує те що ви робите,МОСКАЛІ...

Односельчанка до ....

09:17 18.02.2019

Ви переходите всі межі, я Українка і закону не порушували, в конституції чінко написано про віросповідання, дописувач Б все чітко описав, що ми самостійна Українська Православна церква.
Хочу вас повідомити у томосі прописано, що потрібно поминати у молитвах всіх патріархів, в тому числі і патріарха Кирила, що Єпіфаній і робить!
Люди читайте, дивіться різну інформацію, навчиться оцінювати, а не один канал ТСН, де йде психологічна давка. Моя порада передивіться сайт Спілки православних журналістів (СПЖ), можливо хтось знайде відповіді на поставлені вами питання.

А

09:20 18.02.2019

Виходить з усього прочитаного таке що ті батюшки які не ідуть в розкол кадебісти і сраколизи, а люди збирають гроші на відпочинок путіну. Сьгодні вам не подобається на якій мові ми молимось , а завтра скажете що Ісус єврей і він вам не підходить. То чому ж в брониці не винесли все з храму і на поміняли всі ікони, до них же молилися не так як вам хочеться. Вам якщо наприклад сусід не подобається ви напевно берете таких як ви і ідете виганяти його з села? Покажіть хороший приклад збудуйте новий храм і робіть там що хочете. Якщо когось цим обідись- простіть.

Односельчанка до ....

09:26 18.02.2019

Не розумію я вашої життєвої позиції, як гроші заробляти і хати будувати, то можна, а коли мова йде про молитовні єднання, то москалі!?
Не хочу з вами сперечатися, ви можете забрати храм, але віру яку вложили мені батьки від самого народження ви не забирете, а навпаки є над чим подумати і що ми на землі тимчасові гості, і кожен сам вибирає якою іти дорогою.

Я

09:37 18.02.2019

Час розсудить,тільки що ви розкажете своім дітям?

Шанувальникам УПЦ-МП

09:38 18.02.2019

Годі брехати. По-перше, УПЦ-МП немає автокефалії, а тому може говорити про себе, як про канонічну лише на правах орендаря автокефалії в РПЦ. По-друге, не попам вирішувати питання – переходити громаді до ПЦУ чи ні. В факті переходу релігії немає, є процес реалізації права, наданого законом України. По-третє, згідно рішення Вселенського патріарха, Онуфрія позбавлено статусу митрополита Київського та всієї України. Таке право надано Епіфанію. Онуфрія рятує світський, але не релігійний закон.

Читач

09:47 18.02.2019

В селі Жидичин, що під Луцьком громада проявила вершину грамотності і цивілізованості. Заздалегідь видрукували мандати для голосування, фактично виборчі бюлетені. Ці бюлетені вручили лише членам релігійної громади. Поставили дві скрині. Одна – За ПЦУ, друга проти. Кожний вкинув свій мандат у відповідну скриню. Сіли, порахували голоси. На основі підрахунку склали протокол голосування. І все. Кому кортіло істерити, виходив подалі від місця голосування і істерив. «Запорожці» лишились за порогом. Невже це так важко зробити, якщо перед тим трохи подумати, в людей попитати.

6575

10:02 18.02.2019

А Вселенський патріарх, що Папа Римський? Невже дух соборності Церкви відмінений? Якщо так то Символ Віри не є обовязковою молитвою

1111

10:03 18.02.2019

Скажіть будьласка а то правда що вчора перевернувся бус із людьми який їхав із брониці в сторону Каміня?

.....

10:06 18.02.2019

Нема на вас Сталіна,він би раз два з вами розібрався(це до тих хто проти ПЦУ)

До 6575

10:14 18.02.2019

Вселенський Патріарх є представником православної, ортодоксальної Церкви, який канонічним правом наділений певними повноваженнями. Якщо ви виступаєте за єдність, соборність православ’я, то виступайте за виконання канонів, а не так як в РПЦ – шанують ті, канони, які їм вигідні і зневажають ті, що не вигідні. І ще, шановний, не плутайте справи містичні, якими є молитва, зі справами канонічними. Бо молитва є спробою єднання людини з Богом, а канони є нормами, складеними людьми, для підтримування стабільності та порядку в межах православ’я. Якщо Бог є втіленням порядку та узгодження, то людина є причиною безладу. Безладу можна запобігти лише, запровадивши однакові для всіх норми, виражені законами.

Б

10:34 18.02.2019

Вселенський Патріарх рівний як і всі інші,і ніякого права в церкві немає...Колись один римський" перегнув палку",і седить зараз в своїй єресі,а зараз Константинопольський "фокуси"робить... Ніхто його з інших патріархів непідтримав,бо це все противозаконно.як були розкольник Філарет і Ко.так і залишився,і всіх із собою в преісподню кличе.

До До 6575

10:41 18.02.2019

У Вселенського а точніше Константинопольського патріарха не більше прав, як у інших предстоятелів помісних церков. Кожен керує своєю церквою. Але з однієї сторони ви маєте рацію і трохи правильно мислите. Наймолодші помісні церки, незалежність яким надавав Константинополь, є підлеглими Константинополя (беруть Сяте Миро в Константинополя, вирішують церковні судові справи) такою буде і ПЦУ. Ось над цими церквами патр.Варфоломій може відчувати себе папою римським (маючи над ними певні повноваження). Що ж стосується древніх церков (Антиохійська, Олександрійська, Грузинська .......інші) то вибачте патр.Варфоломій для них є братом у Христі, і повноважень над цими церквами точно не має. Що стосується канонів церковних, апостольських правил, то вибачте, не москалі їх писали і не ви точно їх відкинете. "Зволилося Духу Святому і нам" часто зусрічається у євангелії, вникніть в суть цих слів і тоді зрозумієте звідки взявся церковний закон.

Камінь.

10:42 18.02.2019

В Раків-Лісі ніхто не будуватиме іншої православної церкви скільки за спливом часу ця громада перейде до ПЦУ -канонічної церкви у православному світі. Сама будівля церкви сьогодні побудована ще за часів греко-католицького часу тому говорити про те, що мовляв наша віра спокон-віків то немає можливості. Потім одне однісіньке запитання до громади так званого московського патріархату. Якщо Ви та ретельно дивитися за чистотою своєї віри так як Ви говорите то чому Ви дозволили ао й самі встановили бюст Божої матері на подвір"ї церкви, адже цей бюст використовуюється переважно у католиків тому говорити що Ви чисті православні або чесні чи ще якими словами то теж немає можливості. Я якось запитав Вашого прес-секретаря чому "ВИ" поставили бюст католицької божої матері на подвір"ї церкви, а він мені відповів, запитайте у "того" священника. Отже можемо зробити висновок що Вони самі вагаються й тому все залежить від громади, а не від священників. В Брониці залишилося все на місці, ікони, ризи та інше і питається чому, а тому що віра яка прийшла у їхню церкву є також православною але на сьогодні Вселенський патріарх вирішив нарешті питання "розколу" яке було в Україні протягом ільше 25 років і це питання було не через те, що хтось бажає стати ще одним начальником це питання становлення нашої ержави, держави Україна в центральній Європі з переважаючим населенням православної віри. За православними канонами - одна держава, она православна церква. Сьогодні вселенський православний патріарх своїм ТОмосом надав право бути цією церквою в організаційних формах цівільного законодавства церкві ПЦУ. Вас також запрошували для об"єднання до цієї церкви, але Ви пішли шляхом Москви і тому нічого тут розгалгольтсвувати про те, що Ми вірні, служимо господу та таке інше. Усі служать, одні і другі але Ми сьогодні маємо законодавство яке поєднало цівільне та православне регілійне право в одній осоі яке МИ називаємо Томосом, правом бути самостійною, українською православною церквою. Тому Вам вирішувати чи Ви для своїх дітей та внуків сьогодні зробите свій вибір чи Ваші діти та внуки це вибір зроблять без Вас але він неодмінно буде зроблений на користь української церкви без приставки московська. До речі якщо хто грамотний та бажає то нехай погуглить, зайде на сайт російської православної церкви, побачите у якому місті стоїхть Ваш Онуцфрій для того щоб не лишалося питань у кій церкві він перебуває. Чомусь молитовного взаємозв"язку з іншими церквами світу Московська не має але українці воліють і дальше молитися разом з Москвою не розуміючи свого рабського до тепер становища.

Бу

10:46 18.02.2019

Не удавайте з себе недалекого, щоб прикрити московські теревені. Так, Варфоломій рівний серед рівних, але наділений канонічним правом повноваженнями, яких немає Кіріл, не кажучи вже про Онуфрія. Хочете сказати, що ви цього не знаєте. Знаєте, але брешете. Не може «робити фокуси» доктор канонічного права. І про це ви добре знаєте. Але маєте команду максимально затягнути процес переходу громад до ПЦУ.

Пацик з району

10:50 18.02.2019

То хай виженуть мене з церкви якщо я рідко ходжу) чому не виганяють? Дивні люди) Не маючи жодних аргументів маніпулювати тим що рідко до церкви ходжу))

1051

10:51 18.02.2019

"Чомусь молитовного взаємозв"язку з іншими церквами світу Московська не має але українці воліють і дальше молитися разом з Москвою не розуміючи свого рабського до тепер становища." Шановний, я теж москалів не долюблюю, але правду люблю. РПЦ розірвало звязок із Константинополем, а з іншими церквами має молитовне єднання, на відміну від ПЦУ, тут якраз все навпаки. Досить брехати. Писати ви добре вмієте і вермишель теж бачу по вухах гарно стелиться, але будь ласка пишіть правду, хоча правда в кожного своя.

Пацику

10:54 18.02.2019

Пацик, ти до церкви не ходив і ходити не будеш. Неображайся - це факт.

До Бу

10:59 18.02.2019

"Так, Варфоломій рівний серед рівних, але наділений канонічним правом повноваженнями, яких немає Кіріл, не кажучи вже про Онуфрія." О, з цими словами я згідний. Віра до нас прийшла з Константинополя і вмішуватися в справи церкви нашої патр.Варфоломій я думаю може. А знаєте що в ваших словах є ще правдиве? Повноваження ці зберіг для себе Константинополь, такщо брешуть не тільки москалі, а й ПЦУшники, бо вони будуть в тих чи інших справах бити чолом перед патр.Варфоломієь.

Шанувальникам ПЦУ

11:21 18.02.2019

Якщо ви такі патріоти,а ті хто в УПЦ МП - сепаратисти бо моляться за кіріла(хоча це робить і сам Єпіфаній),то відбирайте Дома молитви в протестантів,адже хоч вони і не моляться за Кіріла на захист України вони не стають(віра не велить,а моя православна-виходить велить!).То получається що всі протестанти- сєпари, в шию їх і в Німеччину- до послідовників Лютера!Ви самі не знаєте ,що робите, ваш через чур патріотизм заполонив ваші очі.Те що в Україні має бути своя незалежна церква - безперечно!своя -незалежна ні від МП,ні від Стамбула ,ні від кого іншого,саме за таку і боровся Філарет.Залиште церкву в спокої,хіба нема більш місця де можна було б проявити свй патріотизм!?Хай ходять людкове і моляться,впевнений, на службі вони просять у Господа миру і спокою,здоровя своїм рідним і близьким.А все інше - політика!Відділіть зерно від полови!Це моя думка- і вона має право на життя,і будь ласка не порушуй моїх прав - бо я не порушую твоїх!Отоді буде правда!

Православна

11:22 18.02.2019

Будуйте свої храми і моліться там своїм політикам . А як ви будете молитись до Серафима Саровського. Сергія Радонежського. Ксенії Петербуржської. Володимирської ,Казанської ікони і далі....як же. це святі Россії Київської Русі.

Православна

11:23 18.02.2019

Будуйте свої храми і моліться там своїм політикам . А як ви будете молитись до Серафима Саровського. Сергія Радонежського. Ксенії Петербуржської. Володимирської ,Казанської ікони і далі....як же. це святі Россії Київської Русі.

Камінь.

11:40 18.02.2019

"РПЦ розірвало звязок із Константинополем, а з іншими церквами має молитовне єднання, на відміну від ПЦУ,": чому на відміну від РПЦ, ПЦУ не має? Ось їздили у Грецію, на Фанар і все о"кей. Шановний не знаю який у тебе вік але ти можеш і не побачити разом із мною цієї як ти кажеш молитовне єднання оскільки сатана довше живе від нас і житиме ще довше як наші з тобою діти. І ця сатана живе за Кремлівським муром який башляє грошима то тут то там.

Православний

11:44 18.02.2019

Гонінням церква очищається від іуд і маловірних ,від тих хто не постить, не молиться, не читає святе письмо,не має в серці любові.Блаженнійший Онуфрій митрополит від Бога і ми його чада.

Віра

12:09 18.02.2019

УПЦ визнана 14 помісними церквами світу і Патріархами а ваша ПЦУ ніким. Лийте грязь а наша церква УПЦ була і буде . ХРАНИ ВАС ГОСПОДЬ! Моліться і очі ваші відкриються !

камінь

13:18 18.02.2019

вижиніть єгови вони теж вороги. Любіть один одного бо Бог один. Вибори так не виграти

1352

13:53 18.02.2019

"Ось їздили у Грецію, на Фанар і все о"кей. " Надіюсь що на декількох Афонських монастирях, які підвладні патр.Варфоломію і декількох кліриках грецьких їхня поїздка не зупиниться. У нас теж УПЦ визнало ПЦУ (ну два єпископи визнали і перейшли). Це ж не означає що вся повнота церкви визнала. Моляться і дасть Бог, то черговий розкол буде визнаний усіма, то ді і ми будемо разом. Буде і бідний і багатий, слуха і господар, москаль і українець, всі стануть перед Богом. У Бога немає розділення по націях і народностях, для Нього всі ми діти.

А

14:41 18.02.2019

Ви ділите церкву а потім що кого будете ділити родичів своііх батьків як нестидно то ви так бога любите чи гроші і мерси а в якій церкві будете вінчати своііх дітей якщо діти будуть з різних церков?люди подумайте що ви робите хочете другу церкву будуйте на здоровья а нашу церкву бабів і дідів наших нечіпайте оставте в спокоіі і верніть назад замки до цервки які були раніше в нас е два батюшкі невже це не гріх що один батюшка не пускае в церкву другого то який то тоді батюшка шо непускае до храму божого другого батюшку

А

14:47 18.02.2019

Голоси ніхто нерахував Карпік брехун людей було тьма і підрахувати було неможливо навіщо брехати ти брехун грішний Карпік Бог небувае поруган палкою бити неприйде він покарае так що незнатимеш звідки не ти Всесильний і Могучий а ти всього навсього букашка на землі ти в Бога віриш Карпік ти тільки грішити вміеш

Анонім

15:32 18.02.2019

Дуже швидко за це буде покута. Бог поругаєм не буває. Істинна церква вистоїть до кінця світу. Але ні один із тих маловірних не втіче від розплати. Коли будете плакати над найдородчим, то не питайте в Бога за що це з вами. І дуже велика нагорода чекає тих, хто пронесе Хрест віри докінця.

І дуже велика нагорода чекає тих, хто пронесе Хрест віри докінця.

15:44 18.02.2019

Ага, путін про то казав недавно . Всі загинуть від атомного вибуху , а ми істинні в рай. Ну як з москалями в рай, то краще з турками до пекла

П

16:11 18.02.2019

УПЦ є й буде і з нами Бог

О.

18:20 18.02.2019

УПЦ ніколи не було і не планується. Запитайте в Київських священиків, вони вам популярно обяснять. Чи у Київських єпископів, які в 14 році планували танцювати в Києві на російських танках. І познімайте нарешті ті фігові листки, не прикривайтесь церквою. Ви за власний кошт готові заправляти російські танки, є й такі на поліссі, що в 14 році збирали кошти на апалченіє данбаса і переправляли через Пітер з заробітчанами. Є й такі що й сьогодні шиплять наче розпечені сковорідки коли звучить гімн України. Багато таких на поліссі, що чекають другого пришестя, але не Христа а Путіна.

Гість

18:23 18.02.2019

Давайте завтра маслозавод підим забирати у директора школи Кузьмича з жінкою, ці хапуги по злодійські захапали.

Житель села Раків Ліс.

22:15 18.02.2019

УПЦ є і буде завжди,бо з нами БОГ.Зявилась нова релігія,то і храми будуйте свої.

ДНР

22:29 18.02.2019

Слався Русь православная!

******

22:47 18.02.2019

Хто видалив відео в ютубі

1111

22:50 18.02.2019

яке саме?

777

23:28 18.02.2019

Для формування нації необхідні спеціальні умови, одним з компонентів яких є рідна церква.

До 777

14:41 19.02.2019

Отож і вся суть ваша ,шановний 666.Що для вас Церква це лише маніпуляція людьми,як і політика у нашого президента,яка будується на постійному популізмі.

Бендер

19:40 19.02.2019

Почому опіум для народу!!!!!

Всім

19:53 19.02.2019

Митрополит Кікський Никифор: Ми не можемо визнати нерукоположенного розкольника Епіфанія.

Грецьке видання «Ромфея» опублікувало лист (доповідну записку) ієрарха Кіпрської Православної Церкви на адресу Священного Синоду. Цей документ митрополит Кікський і Тілірійській Никифор подав на розгляд 7 лютого 2019 року, напередодні роботи позачергового засідання Священного Синоду Кіпрської Церкви, яке відбулося 18 лютого.

Рішення Синоду Кіпру

07:17 20.02.2019

бговорила створення помісної церкви в Україні. Так, священнослужителі підтримали прагнення України і розкритикували агресивну поведінку Росії.

На засіданні також мали визначитися щодо визнання Православної церкви України, проте в ухваленому рішенні про це ані слова, передає ТСН.

Читайте також: Віра і держава: Епіфаній пояснив, чому Україна та ПЦУ ніколи не підуть шляхом Росії та РПЦ

Натомість Кіпрська церква повністю підтримала прагнення України створити свою помісну церкву. Також священики наголосили: країна мала повне право просити Вселенський патріархат про автокефалію.

Водночас, у Кіпрській церкві жорстко розкритикували агресивну поведінку Росії та її спроби втрутитись у ситуацію. Священнослужителі додають, що представники Російської церкви могли прийти на Собор у Києві та відкрито пояснити свою позицію, домовитись про діалог, проте вирішили проігнорувати зібрання. Через це, на думку представників Кіпрської церкви, Росія тепер не має права втручатися у справи ПЦУ.

До Рішення Синоду Кіпру

09:00 20.02.2019

І не визнала канонічнічть рукоположення ПЦУ

До всіх

10:20 20.02.2019

Бог це - любов. то де ж Ваша любов дорогі люди. Коли Ви одне одного поливаєте брудом. Яка ж тоді у Вас віра до Бога і чи взагалі у Вас вона є.

Продовження до всіх

13:28 20.02.2019

До чого тут закони верховної ради. Що вже хочуть керувати Богом? Запам'ятайте це неможливо .

24 липня
Вчора
22.07.2019
21.07.2019
20.07.2019
19.07.2019
18.07.2019
17.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин