Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Стефан Михалюк
Стефан Михалюк

Камінь-Каширський: священик відзначив 20-ліття служіння на парафії

09:47 10.08.2019
2126

У день вшанування пам’яті святого великомученика Пантелеімона, 9 серпня 1999 р., із благословення митрополита Ніфонта протоієрей Стефан Михалюк вперше самостійно звершив Божественну Літургію на новому місці свого священничого служіння – у древньому храмі Святого пророка Іллі міста Каменя-Каширського.

Виповнюється 20 років, відколи отець Стефан виконує послух настоятеля Свято-Іллінської парафії та благочинного Камінь-Каширської округи. Варто зазначити, що на початку цього року батюшка молитовно дякував Богу за своє 60-ліття та 35-ту річницю свого служіння у сані Пресвітера Церкви Христової, повідомляють у місцевому благочинні.

Народився Степан Павлович Михалюк 18 січня 1959 р. в селі Любохини Старовижівського району Волинської області в простій селянській сім’ї. Коли йому виповнилося 7 років, Господь покликав до Вічності рідного батька – Михалюка Павла Степановича, ветерана, котрий втратив своє здоров’я на фронтових дорогах Другої світової війни, дійшовши до Берліну.

З 1966 р. по 1976 р. Степан був учнем в Любохинській середній школі. Далі навчання в Миколаївському суднобудівному технікумі та військова служба в армії.

Переломним моментом в житті для нього стала зустріч та знайомство з настоятелем Свято-Троїцького храму села Рудка-Козинська Рожищенського району ієромонахом Ніфонтом (Солодухою) – майбутнім митрополитом Волинським і Луцьким. Отець Ніфонт став справжнім духовним батьком та наставником для молодого чоловіка, і під його впливом та з його благословення у 1981 році для Степана розпочинається період здобування духовної освіти.

22 липня 1983 р. він одружується зі своєю односельчанкою Цьось Ніною Василівною, котра також з раннього дитинства виховувалася без батька, будучи як і її чоловік напівсиротою.

2 жовтня 1983 р. році Преосвященнішим Олександром єпископом Дмитрівським Стефан рукоположений у сан Диякона, а 6 січня 1984 р. – у сан Священника.

З липня 1984 р. по червень 1985 р. отець Стефан виконує послух настоятеля Свято-Михайлівського храму села Тупали Турійського р-ну. Тут в сім’ї священника народжується первісток Сергій, який нині звершує служіння настоятеля у храмі Святих апостолів Петра і Павла с. Підцир’я Камінь-Каширського району.

З червня 1985 р. по серпень 1999 р. місцем служіння для протоієрея Стефана став Свято-Михайлівський храм села Замшани Ратнівського р-ну. Сім’я поповнюється донею Іванною та ще одним сином Владиславом. Парафіяни села Замшани, котрі й до цього часу з шаною та повагою пригадують роки настоятельства отця Стефана, всіляко сприяли та допомагали батюшці у побудові власної оселі, але недовго довелося йому з власного дому ходити на богослужіння до Замшанівського храму, Господь через благословення священноначалля покликав виконувати новий послух Церкві Христовий до древнього Каменя-Каширського.

За роки служіння отець Стефан удостоєний всіх церковних богослужбових нагород. У 2001 р. Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Володимиром нагороджений правом носіння другого наперсного Хреста з прикрасами.

Відзначений також такими орденами УПЦ: Різдва Христового (2000 р.), Святого Рівноапостольного князя Володимира III ступеня (2003 р.) та II ступеня (2007 р.), 1020 років Хрещення Русі (2008 р.), ікони Почаївської Божої Матері (2009 р.).

У 2009 р. з нагоди п’ятидесятиліття присвоєно звання почесного громадянина міста Камінь-Каширський та нагороджено нагрудним знаком «За заслуги перед містом».

Зустрічаючи 20-ліття свого служіння в Камені-Каширському, отець Стефан з надією на Милість Божу молитовно вдячний Господу за той життєвий шлях, котрим Він Благословляє йому йти земними стежками та дорогами.

Завжди з його вуст можна почути слова любові, поваги та вдячності до своєї спутниці матінки Ніни, котра, можливо, не помітно для інших на даний час є найбільшою підтримкою та міцним тилом. Молодший син протоієрей Владислав є першим помічником та “правою рукою” у всіх парафіяльних справах, будучи кліриком Свято-Іллінського храму. Доня Іванна нещодавно ощасливила свого тата ще однією внучкою, котрих в дідуся благочинного 5 ( 4 внучки та 1 внук).

«Духовенство та віряни Камінь-Каширського благочиння, а також парафіяни Свято-Іллінського храму, котрі, не дивлячись на жодні випробування та негаразди, лишаються духовно єдиними зі своїм настоятелем, щиро вітають вельмишановного отця Стефана з 20-літтям священничого служіння в Камені-Каширському та молитовно бажають дорогому Батюшці всіляких Господніх щедрот, Многії та благії Вам літа, чесний Отче!» – йдеться у повідомленні благочиння.

Читайте також: Камінь-Каширський: прихожани Свято-Іллінського храму відзначили престольне свято у нижньому приділі новобудови

Коментарі

Камінь.

10:16 10.08.2019

НЕ перебільшуйте, пристойного поки тут нічого немає. Якщо"пристойний" то принаймі це виражається іменем Площі та пам"ятним знаком на Площі. НА честь цього пристойника нічого в К-Каширську не поставлять і по пристойному нічого називати не будуть. Заробітчанинам пам"ятні знаки не ставлять.

Каменю

20:58 10.08.2019

Камінь,ти в бреду?Що ти мелеш.

Васька

21:19 10.08.2019

Каменю.100%

Каменю

21:23 10.08.2019

Ой як ти правий!!!

Марко

03:19 11.08.2019

Камінь тут як тут, але й психовані, як завжди над ним психологічне насильство чинять. От і хто в цій ситуації кращий?

Каменю

18:16 11.08.2019

Вкуси себе за 5 точку. Ти є нуль,пусте місце для міста. Тільки й можеш,що під псевдонімом гадити в неті. Займись роботою,то може хтось і про тебе щось добре напише. Тоді не будеш стидитись власного ім'я і заздрити всім.

Камінь.

22:24 11.08.2019

"Займись роботою,то може хтось і про тебе щось добре напише": моя робота поки що тут писати, а Ваша думати про написане. Ось Ви й подумайте над моїми словами про те, що "пристойно" не може вважатися у Нашому випадку пристойним, оскільки передрук/перепощення з сайту К-Кашиського благочиння носять усі ознаки того самого про що я Вам говорив на початку.

Каменю

23:29 11.08.2019

У вас ,,цікаве "життя хомяка:прокинувся-наївся-погадив в інтернеті -пішов спати.Підніміть ж...пу та хоч вийдіть зі своєї клітки,бо ваш маразм прогресує.

Камінь.

16:07 12.08.2019

"вийдіть зі своєї клітки,бо ваш маразм прогресує": якщо Ви мені даєте такий шанс, то таки дійсно так; встати, вийти але у цьому випадку чи знайду я ВАС чи ні, якщо бажаєте то давайте зустрінемося найперше хоч би на сторінках соцмережі фейсбук.

Salomon

18:52 12.08.2019

Священник, як священник, тому не варто кидати у Каменя камінням! Якби доля не звела Стефана з Ніфонтом, то ще невідомо, як би склалася доля цього священника, людини, тим паче його синів. В історію цей пан, як не крути, таки вляпався тим, що при ньому було незаконно спотворено автентичність, а пізніше втрачено пам'ятку архітектури - трьохсотлітній Іллінський храм, що, як виявилось, буцімто охоронявся Законом. Не пошкодило кар'єрному зростанню і близьке знайомство, подейкують і кумівство Стефана ще з одним своїм старовижівським земляком - Нафанаїлом, оскільки останнього вже при хворому Ніфонту скерували до благочиння, очолюваного Стефаном, свіжоспеченим єпископом, яко місцеблюстителя недужого Митрополита Волинського. Складність долі ювіляра полягає й у тому, що прийшов він на міську парафію після Феодосія Кристецького - великого Чоловіка, ревного Служителя і просто високоосвіченої та вихованої Людини. На його тлі, тим паче різні там митні історії, непотизм з працевлаштуванням синів, ревна відданість РПЦ, особливо у часи війни з Росією, народження і становлення ПЦУ не додали шарму та харизми цьому клірику, хто би не співав йому панегіриків у ці дні. Відсутність прозорості для широкого загалу у підготовці проектної та дозвільної документації на будівництво нової церкви, потурання законністю у його бездумних словах "що будівництво церкви не потребує земних законів", збирання грошей готівкою, що унеможливлює громадський контроль за їх прозорим використанням - тільки підтвердять нехай кострубаті, але правдиві у цілому слова коментатора "Камінь", якому нема потреби вдавати з себе підлабузника чи богобоязливого прихожанина, оскільки нам відома його позиція чи її відсутність, як такої.
Тому, давайте прижиттєво не споруджувати Стефану пам'ятників, нехай будівництвом нової церкви він спокутує свою вину, що не вберіг старої намоленої будови, а найгірше, що не покаявся своєчасно у вольній чи не вольній втраті святині. 20 років служіння на парафії, звісно це термін не малий, за його посередництва отримали боже благословення на шлюб чимало молодят, на життя - новонароджених, божий супровід в останню дорогу та інші треби жителі нашого міста. Тому є й чимало охочих привітати ювіляра з цією датою та звернутися до нього з добрими побажаннями за прийнятим священичим звичаєм "чесний Отче", бо така форма звернення не вчорашня - грішні вітають "чесних" та "всечесних" достойних і не дуже!
А от для Бога ми всі грішні!

23 серпня
Сьогодні
Вчора
21.08.2019
20.08.2019
19.08.2019
18.08.2019
17.08.2019
16.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин