Експедитори проекту «Ukraїner» завітали до Камінь-Каширщини

27 Квітня 2017, 10:00
3386

Журналісти Район.Камінь-Каширський писали про наміри експедиторів «Ukraїner» завітати до регіону Полісся. Зрештою, молоді хлопці реалізували свій задум та побували на Камінь-Каширщині.

Відвідали село Черче, куди їх запросив на розмову журналіст нашого інтернет-видання після чого попрямували до Каменя-Каширського, де поспілкувалися з Федором Нестерчуком.

Зупинилися в селі Черче. З автівки вийшли із фото-відеокамерами в руках, чим неабияк привернули увагу жителів населеного пункту. Фототехніку стараються завжди носити з собою. Фіксували буденність поліського села: дітей та батьків, що виходили з торбами із магазину та звичайних перехожих. Зацікавились обеліском слави. 

У місцевому магазині «Мрія» купили хліба, кетчупу, ковбаси. Розмістилися в альтанці, що в центрі села. Сіли смакувати бутербродами. Часу мали обмаль, тому під час обіду й тривала розмова.

 «Це вже четверта наша експедиція, – розповідає організатор мандрівки Богдан Логвиненко. – У нас в команді – 20 людей. І в кожного з них своя роль. В експедицію зазвичай їдуть «нероби», – сміється, – цього разу нас поїхало четверо».





Молоді хлопці вирушили в мандрівку, щоб пізнати Україну такою, якою вона є. На сайті «Ukraїner» розповідають про захоплюючі місця та цікавих людей нашої держави українською, російською, польською та англійською мовами. Тому близько 40% відвідувачів сайту – іноземці.

Не дивно, що проектом зацікавився Матеуш Бай, корінний поляк із польського Полісся, що вирушив в експедицію разом з українцями. В Україну приїхав, щоб працювати фотографом. Це одна із країн, яку він досліджує і про яку хоче написати книгу.

Експедитори розповіли, що мають намір у цей день відвідати Ковельський район, де проживає бабця, що була зв'язковою УПА. Матеуш висловив незгоду. Громадянина Республіки Польща ця тема не дуже цікавила, тому гріх було не розпитати, як він ставиться до націоналістів та Волинську трагедію* у 1943 році. Про свої погляди Матеуш розповідає з гумором. 

Богдан Логвиненко – відомий український письменник та журналіст. Є автором проекту «Ukraїner». За своє життя встиг відвідати більше 50 країн світу і тепер вирішив мандрувати Україною.

 «Бо ніхто про неї нам не розкаже», – говорить він.

 



Богдан є водієм експедиції та нарікає на неякісний стан доріг у районі. Говорить, що дороги дуже втомлюють (а особливо такі, як у нас!) та розповідає, як декілька днів тому застрягли в болоті.

Про цю несподіванку мандрівники розповіли в соцмережах.

 

 

 

Олег Сологуб родом із Донецької області, близько 11 років проживає в Києві та працює відеооператором. Повертатися на Донбас, у рідне село (що на окупованій території) поки не бажає.  

Павло Пашко родом із Запоріжжя. Працює звукорежисером. Потрапив до проекту «Ukraїner» випадково. Наразі це його третя експедиція.

Хлопці мають гарне почуття гумору. Під час подорожі загубили ковпачок до об’єктива та швиденько знайшли вихід із ситуації, замінивши його пластмасовою кришкою від банки. Олег дістав маркер та величезними літерами написав на кришці «Canon».



Покинувши село експедитори попрямували в місто Камінь-Каширський.

До експедиції вони неодноразово чули про Федора Нестерчука. Цей чоловік прославився на всю Україну тим, що не спить вже близько 30 років. Проте зустріч із ним хлопців розчарувала.

 «Розмова була не настільки цікавою, як хотілося, – говорить Богдан. – Насправді чоловік спить (але спить погано через хворобу). Ця тема про життя без сну всього лише розвіяна журналістами. Хоча нам розповідали, що це його стиль життя та філософія».

Мандрівка в село Хотешів була під знаком питання. Там їх цікавила бабуся з прізвищем Кошіль, дід якої працював на заробітках в Сполучених Штатах Америки. Проте в село не заїхали через брак часу, адже кожен день хлопців розпланований погодинно.

Зате поїхали в Ковельський район та не прогадали.

«У селі Скулин живе бабуся, що була зв’язковою УПА. Їй 93 роки і вона й досі займається сільськогосподарськими справами, – дивується Логвиненко. – Розмова з нею була страшенно цікавою. Бабуся розповідала про свою участь у Норильському повстанні*. А коли ми проводили зйомки квадрокоптером навколо неї позбігалися діти. Було видно, як всі її дуже люблять». 

У Ковелі мандрівників гостинно прийняла місцева жителька Катерина, яка слідкувала за їх експедицією в соцмережах. Вона допомогла хлопцям зорієнтуватися в місцевості, нагодувала і навіть домовилась за проживання в готелі.

Завершити мандрівку Поліссям експедитори планують 30 квітня та обіцяють, що повернуться сюди знову. 

__________________________________________________________________________________________________________

*Волинська трагедія — польсько-українське протистояння на західноукраїнських землях у Другій світовій війні.

*Норильське повстання — повстання політичних в'язнів Норильського концтабору, яке тривало з 26 травня по 4 серпня 1953 року.

 

Коментарі
27 Квітня 2017, 13:39
Зустріч членів експедиції з Нестерчуком - розчарувала! Дещо дивно це сприймати з вуст хлопців, котрі вперше просто поспілкувалися з чоловіком, вочевидь не знайшовши потрібного ЇМ контакту, але чи не перші з усіх відвідувачів зробили висновок, що "Насправді чоловік спить (але спить погано через хворобу)." Японці та інші вчені, які тривалий час це вивчали, - не розібрались, а от блукаючі "піліґрими"- дослідники розкусили цю поліську "хитрість" враз! "Сплять погано через хворобу", як вони висловились, чимало людей, але це точно не про Федора Нестерчука...Його реакція на відвідувачів з «Ukraїner», можливо, була не зовсім щирою та запопадливою, бо ці візити до нього, піддослідного для різного роду цікавих та подорожуючих, вже заколупали, якщо справді б він щиро сказав!
27 Квітня 2017, 15:40
от тільки сусіди Нестерчука з гумором говорять: "Він так не спить, як і я". запитайте
27 Квітня 2017, 15:48
До 12:40 27.04.2017<br/>А що, сусідам чути як хропе?
27 Квітня 2017, 22:27
я теж деколи погану сплю, коли кави вип'ю то нехай до мене їдуть журналісти
27 Квітня 2017, 23:48
Стільки інтриг навколо діда Нестерука. А судді хто? Молоді хлопці, які про Камінь нічого цікавого знайти не змогли в Інтернеті, крім несплячого Нестерука. Я бачив десятки районних центрів України, є гірші, але є й кращі за Камінь. Чесно кажучи, якби тут не народився, на не були могили рідних людей, хто знає, чи звернув би я на нього увагу навіть з Нестеруком. Але не подумайте погано, бо Камінь у моєму серці назавжди. Мова йде про що? Ніхто не приклав руки для рекламування артефактів Каменя, навіть, якщо їх вкрай мало. Наприклад, тему Дрегеля пан Стерх боязко затер, а це могла бути гучна тема на всю Україну і т.д.
28 Квітня 2017, 14:52
як представити район - треба було хоча б проконсультуватись із відділом внутрішньої політики РДА, а не з Богданом Ліпичем який повіз їх у Черче щоб купити ковбаси і кетчупу та до Нестерука. В районі є що показати Україні і навіть світові. треба правильно зорганізувати роботу. самодіяльність тим і закінчується. А Дрегелі в збірному образі були скрізь не тільки в Камені, тому, думаю, то теж не варіант.
28 Квітня 2017, 17:35
уважно читайте текст та дивіться фото. відвідати інші населені пункти хоч би що ми не пропонували в експедиторів не було в планах &quot;через брак часу, адже кожен день хлопців розпланований погодинно&quot;.
28 Квітня 2017, 21:37
&quot;десятки районних центрів України, є гірші, але є й кращі за Камінь.&quot;: Я також протестую проти невдалого відвідування К-Каширська &quot;юбером&quot;. Невже Їх не зацікавив посеред міста знак який зовсім нещодавно встановили де були знаки на кшлат - до Парижу стільки-но, Стамбулу -стільки і до Києва точно стільки. Тим більше, а кухуль, КУХОЛЬ чим не видатне місце тобто знак. Такого ніде немає серед Полісся. Що то Зна.... А що ще значить пусте місце посеред міста який нещодавно називався Свято-Іллінською церквою. Отже ніц, ну й НІЦ. Подумаєш. Але я попереджав між іншим що Їх може тільки зацікавти хіба що місця де можна копнути...
28 Квітня 2017, 23:26
Та, що ви такі? Що в Камені цікавого? Хто може перерахувати? Мені цікаво, бо тут народився і є емоційне відношення, а якщо забрати цей чинник та без емоційного відношення? Трохи незвичний спосіб заробляння грошей на чужині для жителів сходу і навіть центру України, а більше....
28 Квітня 2017, 23:40
Пан Камінь вже чималий час рекламує дизайнерський об&quot;єкт із назвою &quot;Кухоль&quot; і таки мене зацікавив ним. На Великдень був у Камені і розглядав цей виріб. Проектно-конструкторські здібності в автора цього дизайнерського об&quot;єкту певні є, але ажіотаж навколо нього для мене незрозумілий. Так розумію наливайка в центрі міста стурбувала загал, чи інша причина?
28 Квітня 2017, 23:55
&quot;чи інша причина?&quot;: йому там не місце через те, що це місце є центром міста, площа Культури. Загаджувати центр міста, площу Культури різними виробами подібними до Кухля це вже занадто. Слід бути по-моєму трохи культурнішими і крім того якщо пан Мер їздив до Європи невже він бачив десь подібне, щоб біля стягів Євросоюзу, Польскої держави місцевих стягів стояли подібні Кухлі з російським квасом навіть якщо він і вироблений в губернії?
29 Квітня 2017, 01:58
Вже колись писав, що центру Каменя не вистачає фонтану з сквером із платанів або червоних дубів навколо нього, лавочками тощо. Технічне рішення фонтану можу запропонувати та й проект з кресленнями вмію виконувати. На мій погляд-такий дизанейрськи об&quot;єкт окультурив центр, чи пак даунтаун (по-американськи, бо там той раз налетіли на мене, як пси через цей термін).
29 Квітня 2017, 11:09
так на місці того кухля і збудованого пабу чи якогось магазину й мав би бути чудовий сквер!!!!! там мав би бути сквер!!!!!!! навіть якщо й каштани були б, яких вже немає, ( зрізати й рука не здригнулась у того, хто їх не садив...) ,навіть без червоних дубів, то й так було б прекрасно.
Коментар
26/04/2024 П'ятниця
26.04.2024
25.04.2024